Zehra Betül Şişman

Zehra Betül Şişman

​Pabucumun BBC'si...

17 Ocak 2019
Rahmetli Ahmet Sağyaşar’dan bir eser çınlıyor kulaklarımda rast makamında neydi sözleri?
İbibikler ötmeden, sütler kaymak tutmadan gel...
Şimdi şarkı kulaklarımızda soud-track olarak çınlaya dursun biz gelelim ilk yazımızda kaleme aldığımız hususun 2.bölümüne,
BBC için kaleme aldığı yada almasını birilerinin kulağına fısıldadığı talihsiz yazısında şöyle diyordu,
2019 da Ortadoğu’yu neler bekliyor???
Bak bak bak, Ahmet Hakan’ın paydalı kesiri, İsrail’in göz bebeği ’Mikser Gazeteci’ Fehim Taştekin Ortadoğu ve Türkiye için bakalım yine hangi kehanetler ve felaket senaryolarını sıralamış?
İsrail ulusal basınının BBC ile ortaklaşa yaptığı röportajdan ana başlıklar ve bazı kısa alıntılar;
’’* Fırat’ın doğusu
Fırat’ın doğusunun kimin kontrolünde kalacağına dair yakıcı gündeme İdlib'in geleceği de ekleniyor. Yeni yılda İdlib›teki silahlı grupların tasfiye edilmesinin yanı sıra Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekctleriyle tutulan bölgelerin Suriye’ye devredilmesi yönündeki baskının artması bekleniyor.(BBC)
* İsrail-Filistin: 
İsrail, ABD'nin Suriye'den çekilme planını bozacak şekilde Suriye'de saldırgan hamlelerini artırabileceğinin işaretini verdi. Suriye›nin yanı sıra Lübnan ve Filistin (Batı Şeria-Gazze) üzerinde gerilimin tırmandırılması muhtemel. 
Barış çok uzaklarda…(BBC)
 
Irak’ta millileşme sancısı sürüyor
Irak, mayıstaki seçimler ve hükümet kurma sürecinde ABD ile İran arasında nüfuz savaşına sahne oldu. İran’a Amerikalıların iktidar formülasyonuna taş koymayı başarsa da Irak’ta artan oranda dış müdahaleye karşı hassasiyet güçleniyor. Bu hassasiyetin muhatapları sadece İran ve ABD değil aynı zamanda Türkiye.
(BBC)
* İran’ın en zor yılı
Rejim destekçileri arasında ABD’nin, İslam Devrimi’nin 40. yılını görmesine fırsat vermemek için ülkeyi karıştıracağına dair kanaat yaygın.
(BBC)’’
 
Deveye sormuşlar neren eğri, nerem doğru abi demiş, bu haberinde hangi bir yerinde tutalım şimdi, İran’da gizli devrim çağrısı, baharda Filistin ve Gazze’de tansiyonun yükselmesi ortalığın karışması, mezhep çatışmaları, Fırat'ın doğusunda Türkiye’nin temizlediği bölgelerin akıbeti, yazının tümünü okuduğunuzda zaten buram buram PKK propagandası…
Ortadoğu ve işin merkezinde olan Türkiye için ürettiğiniz kaos dolu teorileriniz ve bedbaht temennileriniz için teşekkürler,
Lakin hatırlatalım ki; gezi olayları,15 temmuz, Afrin ve Zeytindalı harekatlarından ders almış olmanız gerekirdi,
Aziz Türk Milletinin olduğu yerlerde çokta plan işlemez bi bakmışsınız yine TERS KÖŞE …
Hülasa;‘MANGALA MAŞA, BBC’ye NEWYORK TIMES’a TEMAŞA GEREK’
Sağolsun canım ülkemde de bunlara temaşa edecek bir gurup maşacı ve temaşacı nankör tarihin her evresinde olduğu gibi tabiki var…
Ezcümle…
Bahar gelecek, güneş açacak ama Ayşe sizin o hayallerinizi süsleyen tatile hiç çıkamayacak.
Hani, rast da çok sevdiğimiz inceden bi makamdır…
O zaman sesi biraz yükseltelim de rahat duyulsun,
İbibikler ötmeden, sütler kaymak tutmadan bir gece ansızın GELEBİLİRİZ !!!

 

Yorumlar

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  • birdost

    acaba yazar bir gece ansızın gelebirilirizderken nedemek istemiş ? çorba gibi bir yazıolmus be ararsan var efendim

    • Cevapla
    • Begen (0)
    • Begenme (0)
Kapat X