Son Dakika Haberler

Zehra Betül Şişman

Zehra Betül Şişman

​Defol git Direnme-Kalma

11 Mart 2019
ÜTOPYA KÜRDİSTAN-ROJOVA DOSYASI-1

Geçtiğimiz hafta Syn.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, HDP'li vekillerin 'Kürdistan' açıklamasına tepki göstererek, "Bizim ülkemizde 'Kürdistan' diye bir bölge yok. İstiyorsanız Kuzey Irak'ta Kürdistan var. Defolun oraya gidin." dedi.
Peki neresi bu bölge;
Kimlerin kontrolünde ve dahi Türkiye’ye tesirleri nedir?

Onlara göre Batı Kürdistan Suriye’de, Doğu Kürdistan İran’da, Kuzey Kürdistan Türkiye’de ve Güney Kürdistan da Irak’ta yer alıyor.
Şimdiye kadar hiçbir devletin tanımadığı Rojava ise Suriye’nin Afreyn, Kobani ve El-Cezire bölgelerinden oluşuyor.
Bu bölgelerde Kürtlerin yanı sıra Araplar, Süryaniler, Asuriler, Ermeniler ve Türkmenler yaşıyor.

Defolun diyerek adres gösterilen bu bölge nerenin ve kimlerin artık değeridir, gerçekten uğruna kan dökülmüş bir vatan mı?
Yoksa büyükortadoğu planı için hazırlanan bir yumuşak zemin etüdü mü?
Bu ütopyanın içinde kendini avutan bir gurup insan,
Harcanmış, kimlik manüpülasyonu ile dinamize edilmiş, ırkı vatan sahibi olmak için ön koşul bellemiş, yediği kaba tüküren, terörü barış aracı zanneden sefil bir topluluk ve onları kullanalarak bölgede hakimiyet kuran lobiler…

Yazımızın ilk sayısında örgütün terminolojisini ve hiyerarşik işleyiş sistemini onların dilinden ve yayınlarından da alıntılar yaparak biraz anlatmak isteriz.
Çünkü adeta arap saçına dönen ve kurdun kuzu otlattığı bu bölgede dengeleri ve devletin ne ile mücadele ettiğini öğrenmek adına bunların bilinmesi gerektiğini savunmaktayım, artık millet olarak hamasi bilgilere dayalı milliyetçilik ve devletçilik değil, savunmacı ve donanımlı bir politika gütmek zorundayız.

BÖLGE TERMİNOLOJİSİ
PKK=(Partiya Karkerên Kurdistan) PKK ismi ile bilinir.Kürdistan işçi partisidir.
YPJ =YPJ ise YPG’nin kadın terörist birliklerine verilen isimdir. Kürtçe ismi ”Yekîneyên Parastina Jin” yani ”Kadın koruma Birlikleri” anlamına gelmektedir.
PYD= PYD Suriye Kürt bölgesi Rojava’da bulunan Kürt partisinin ismidir. 2003 yılında kurulmuştur. PYD’nin Kürtçe açılımı Partiya Yekîtiya Demokrat (Demokratik Birlik Partisi). 
YPG =YPG, PYD’nin silahlı kanadının ismidir. Kürtçe ismi ”Yekîneyên Parastina Gel” şeklindedir. Türkçe anlamı ”Halk Savunma Birlikleri”dir.
IŞİD=“Irak-Şam İslam Devleti' ‘dir lakin bu isim islam ve terörizmi birlikte dillendirmek için kasıtlı olarak konulmuştur, bu sebeple Syn. Recep Tayyip Erdoğan tarafından Dünya litaritürünü kazımayarak başta resmi güvenlik yazışmalarında DEAŞ olarak dillendirmiştir.
 
Ütopya rojova dediğimiz bölgenin sözde haritası üzerinden meseleyi önümüzdeki haftalarda Oslo'ya hatta daha geriye alarak en anlaşılır şekilde anlatmaya gayret edeceğiz. 
Şimdi yazıya ara vermem gerek çünkü bu yazıyı kaleme alırken sabah saatlerinde öyle bir mesaj aldım ki adeta beynimde vurulmuşa döndüm…

Selçuk Üniversitesi ve Karatay Üniversitesinden öğrenciler sosyal medya üzerinden bana ulaşarak, Erasmus programı ile Polonya’ya giden ve PKK sempatizanları tarafından öldürülen arkadaşları ile ilgili yazı yazmamı istediklerini söylüyorlardı, şaşkındım.
Ufak bir araştırma sonucu öğrendik ki haber doğru.
Çok acıdır ki PKK ‘yı anlatmak için daha yazabileceğim bir kelimem kalmadı, gerekte kalmadı hepsi boğazımda düğüm düğüm…
İşte PKK karşınızda.

PKK, gencecik beyinleri zehirleyen, soysuz, kana susamış örgüttür, evet şimdi baylar bayanlar Kürdistan diyen, kan döken, memleketi parçlayan Kandil'in köpekleri  ve ONLARLA DOLAYLI YA DA DÜZDEN EL SIKIŞAN KİM VAR İSE,
DEFOLUN GİDİN, DİRENMEYİN ve KALMAYIN….
Adı da yüzü de Furkan olan bir gencimiz  #FURKANKOCAMAN, kinin kinimizdir…
Ailesine ve arkadaşlarına sabır ve metanet diliyoruz.


Yorumlar

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.