ANASAYFA Güncel Ekonomi Spor Siyaset Eğitim Yaşam Dünya Kültür-Sanat Sağlık Teknoloji

Kulu'da münazara yarışması

17.10.2019 10:17:00
Kulu ilçesinde liseler arası münazara yarışması karşılaşmaları yapıldı.
Kulu Gençlik Merkezi Salonunda "Haydi Konuş Bakalım" Medeniyet Okulu etkinliği kapsamında ortaöğretim kurumları arası münazara yarışması düzenlendi.

Münazara fikstürüne göre 8 lise'nin katılımıyla puan usulü çerçevesinde karşılaşmalar 3 tur şeklinde yapıldı. Münazara yarışmaları yeni sistemle başladı. Bu yıl ilk kez Uluslararası sisteme geçildiğini kaydeden Selçuk Üniversitesi Münazara Topluluğu Yönetim Kurulu Üyesi Talha Çıkrıkçı, lise öğrencilerine yarışma hakkında genel bilgilendirmelerde bulundu. 

Daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çağlayan konuştu. Çağlayan ise öğrencileri katılımlarından dolayı kutlayarak, başarılar diledi. 

Daha sonra yarışmaya geçildi. Iki salonda yapılan yarışmada öğrenciler kürsüye çıktı ve savundukları konu hakkında bilgiler paylaşarak, ter döktü.

Yarışma sonunda Düden Anadolu Lisesi birinci oldu. Birinci olan okulun Konya'daki yarışmada ilçe'yi temsil edeceği öğrenildi.  

Yarışmaya, Kulu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çağlayan, Şube Müdürü Serdar Sarıçoban, idareciler, öğretmen ve öğrenciler katıldı. 

Ertan Özkök/Kulu

DİĞER HABERLER