Herkesin Ortak Hayali Bir Evim Olsa - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi - Konya Haberleri,Son Dakika Haberler
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Reklam
Konhaber
Konhaber Reklam
konhaber.com » Metinler
Herkesin Ortak Hayali Bir Evim Olsa
Herkesin Ortak Hayali Bir Evim Olsa
Herkesin Ortak Hayali Bir Evim Olsa
Eklenme :12 Haziran 2019 08:19

 
Zaman zaman yalnız kalmak isteyen ve kendi kafasını dinleyerek sakin bir hayat geçirmek isteyenlerin aklından geçen düşünce hep aynıdır. Bir evim olsa, kendi başıma yaşasam, kendime daha çok zaman ayırıp dinlenebilsem gibi düşünceler uzayıp gitmektedir.
Peşinatsız ev kampanyaları, bu hayallerin gerçeğe dönüşmesine katkı sağlayıp, herkesin rahat ve özgür yaşayabilmeleri için fırsatlar sunmaktadır. İnşaat projeleri bankalarla ortak çalışma programı uyguladıklarında daha cazip ve kolay ödeme alternatifleri ortaya çıktığından, konut kredisi faiz oranları incelenerek uygun olan paketle hayaller gerçeğe bir adım daha yaklaşmaktadır.

İnşaatlardaki süreklilik alım gücü kadar ihtiyaçları da ortaya çıkardığından, gerek yeni ev kurmak isteyen gençlerin, gerekse yıllarca çalışıp ev alabilme hayali ile birikim yapmaya çalışan insanların gereksinimleri sonucu artan bir iş sektörü olmuştur. Konut projeleri, çeşitli metrekare ve konseptlerle hazırlandığından lansman tanıtımlarında dahi, onlarca daire satılarak yeni projelerin doğmasına sebep olmaktadır. Ev alabilme imkânları zor şartlar altında çalışanların da hayali ve ihtiyacıdır. Bu yüzden özellikle gecekondu veya oturulmaya pek elverişli olmayan yapılar, kentsel dönüşümle daha modern ve sağlam yapılara dönüştürülüp buradaki alım gücü düşük halkın da faydalanmasını amaçlamaktadır.

Konutlardaki titiz çalışmalar, depreme karşı dayanıklı, sağlam kalite malzeme seçimiyle ön plana çıkıp, insanların kendilerini daha güvende hissedebilecekleri alanların oluşturulması ile göz doldurmaktadır. Yapı malzemeleri temelden başlayıp son çivisine kadar en sağlam ve dayanıklı ürünlerden seçilerek yapılma zorunluluğu ve bilinci taşıdığından, mühendis kontrolü ile belediyeden alınan ruhsatla tamamlanmaktadır. Özellikle kalabalık şehirlerde inşaat alanlarının az olması yeni yapıların biraz daha şehir dışına taşmasına sebep olmaktadır. Fakat inşaatlarda geniş kapsamlı düşüncelerle yola çıkıldığından ihtiyaç olarak düşünülen her detay bu bölgelere konuşlandırılarak daha sakin ve huzurlu yaşam merkezi oluşturulur.

Zor şartlar altında çalışarak yıllarca ev hayali ve özlemi çeken insanların kendi evim diyerek içinde huzurla oturması, toplumda genel moral ve motivasyonun da yükselmesine sebep olup birbirlerine saygıyı arttıracağından, bankaların yapıcı ve ödemesi kolay fırsatlar sunması, bu düşüncelerin gerçeğe dönüşmesine imkânlar tanımaktadır. Aylık kira öder gibi içinde oturarak mortgage sistemi ile uzun vadede ev almak, sonunda kendisine ait bir yatırımın oluşmasını sağlamaktadır.
 
 
 
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.
NAMAZ VAKİTLERİ
Konya için Namaz Vakitleri

İmsak

04:34

Güneş

06:03

Öğle

12:58

İkindi

16:42

Akşam

19:44

Yatsı

21:06

Öne Çıkan Haberler!X