Son Dakika Haberler

Enerjisa Elektrik Aboneliği İşlemleri

Eklenme Tarihi: 14.09.2018 - 13:44

Enerjisa Elektrik Aboneliği İşlemleri


Günümüzde teknolojinin geldiği noktaya bakıldığı zaman gündelik hayatımızda pek çok şeyin değiştiğini görebiliyoruz. Alışveriş, yeme-içme ve seyahat gibi noktalarda ön plana çıkan teknoloji artık faturalarımızın ödenmesine kadar etki edebiliyor. Online fatura ödeme servislerinin ve abonelik işlemlerinin yaygınlaşması ile birlikte insanlar artık elektrik aboneliği işlemleri için de uzun kuyruklar beklemek zorunda kalmıyorlar.

Online ortamlarda yapılabilecek olan bu işlemler tamamen ücretsiz olarak yapılabiliyor. Sıra beklemeye de gerek kalmaması çoğu kişinin online abonelik hizmetlerine yönelmesine sebep oluyor. Enerjisa gibi köklü firmaların da online işlem merkezlerini kurmasından sonra gelişmeye devam eden bu sistemler güvenilir bir ortamda elektrik aboneliği ile ilgili tüm işlemlerinizi yapabilmenizi sağlıyor.

Banka kartlarınız ya da kredi kartlarınız ile yapabileceğiniz işlemler size online ortamlarda fatura ödeme imkanı da sunuyor. Elektrik aboneliğinize ilişkin işlemleri gerçekleştirebileceğiniz bu uygulamalar ile aboneliğinizle alakalı olan bilgilere de detaylı bir şekilde raporlar eşliğinde ulaşabilirsiniz.

Online Elektrik Aboneliği Nakil İşlemi Yapılır mı?

İş yerinizi ya da evinizi taşımayı düşünüyorsanız, elektrik aboneliği işlemleriniz için Enerjisa’nın kurduğu online işlem merkezini kullanmayı deneyebilirsiniz. Enerjisa elektrik aboneliği sayfasına göz atarak yapabileceğiniz tüm işlemlere detaylı şekilde göz atabilirsiniz.
Taşınacağınız dönem geldiği zaman önceden aktif edebileceğiniz nakil işlemi sayesinde yeni iş yerinize veya evinize taşındığınız zaman abonelik işleminiz önceden hazırlanmış şekilde sizi yeni adresinizde bekliyor.

Aboneliğiniz hakkında herhangi bir değişiklik yapmak istiyorsanız da online uygulamalardan yararlanabiliyorsunuz. Yeni abonelik oluşturabilme ya da nakil işlemleri için ihtiyaç duyacağınız tek şey ise abonelik numaranızdır. Tarife değişikliğine gitmek istiyorsanız da aynı abone numarası üzerinden tamamen online ortamlarda bu değişikliği gerçekleştirebilirsiniz.
Pratik bir şekilde kullanabileceğiniz online işlem merkezindeki üyelik işleminizi tamamladığınız zaman Enerjisa online uygulamalarını kullanmaya başlayabilirsiniz. Üyelik işlemini tek bir defa yapmanız yeterlidir. Aynı üyelik işlemi ile istediğiniz tüm ilgili işlemleri yapabilirsiniz.

Abone Takip Sistemi Nedir?
Yeni bir abonelik oluşturduğunuz zaman ya da nakil işlemi yaptığınız zaman Enerjisa online abonelik takip sistemini kullanabilirsiniz. Bu abonelik takip sistemi size işleminizin ne durumda olduğunu anlık olarak gösterebilen bir takip sistemidir.

Size özel olarak oluşturulan abone numaranızı bu işlemden yararlanmak için kullanabilirsiniz. Enerjisa’nın resmi internet sitesindeki ilgili yere abonelik numaranızı girerek talebinizin hangi aşamada olduğunu takip etmeye başlayabilirsiniz.

Yeni abonelik ve nakil işlemi yapabileceğiniz Enerjisa online işlem merkezini kullanarak mevcut aboneliğinize ait olan tüm detaylara ulaşabilirsiniz. Online işlem merkezi aynı zamanda fatura takibi yapabileceğiniz ve faturalarınızı da takip edebileceğiniz işlem merkezidir. Online işlem merkezini kullanarak hangi dönem hangi oranda enerji tükettiğinizi de raporları inceleyerek görebilirsiniz.
 
Kapat X