Son Dakika Haberler

Elektronik Sigaralar Artık En Popüler Sigara Bırakma Yöntemi

Eklenme Tarihi: 18.04.2018 - 11:54

Elektronik Sigaralar Artık En Popüler Sigara Bırakma Yöntemi

Elektronik Sigaralar Artık En Popüler Sigara Bırakma Yöntemi

 

Kimsenin dumanından rahatsız olmayacağı elektronik sigaralar, aslında dışarıya duman değil buhar vermektedir. Elektronik sigara son zamanlarda en popüler sigara bırakma icadı olarak karşımıza çıktığı için ülkemizde de yaygın olarak kullanılmaktadır. 1963 senesinde ilk olarak bulunan bu sigaralar tütünsüz olarak satışa sunulur. Nikotin likitli olanları da olduğu için elektronik sigara seçerken istediğiniz şekilde hareket edebilirsiniz. Elektronik sigara ile alışkanlıklarından vazgeçen ve nikotin bağımlılığından kurtulan birçok insan olduğu için siz de elektronik sigara alarak bağımlılığınıza çözüm bulabilirsiniz.

E sigara olarak da adlandırabileceğimiz bu sigaralar, ülkemizdeki ciddi sigara bağımlılığını önlemek için ve yaşam kalitenizi arttırmak için son derece kullanışlı bir yöntemdir. Üstelik pille çalışan ve içerisinde likit jeller olan bu sigaraların kullanım ömrü yoktur. Yeni sıvı likitler alarak kullanmaya devam edebileceksiniz. Ateş ve köz gibi sisteme sahip olmadığından da yanma tehlikesi yoktur. Elektronik sigara temelde pil, kartuş ve atomizer bölümlerinden oluştuğu için kolaylıkla kullanımı kavranabilir ürünlerdir.

Elektronik Sigara Likitleri Nelerdir?

Elektronik sigara likitleri, bittikçe içerisine tekrar alabileceğiniz sıvı likitlerdir. Nikotinsiz olanları olduğu gibi, nikotinli satılanları da vardır. Nikotin içeren likit sıvılar özellikle yüksek nikotin bağımlılığı derecesine sahip olan kişilerde kullanılmaktadır. Elektronik sigara kullananlar sigaraya alternatif bulmak için bu ürünü kullanmamaktadır. Sigarayı bırakmak için bu ürünü kullanmaktadır. Bu nedenle Tr elektronik sigara kullanımı için yapmanız gerekenler aşama aşama ilerlemektir. Ciddi bir sigara bağımlılığınız varsa bunu bırakmak için öncesinde nikotin oranı düşük olan likitlerle başlamalı ve daha sonra nikotinsiz likitlere geçmelisiniz.

Tr elektronik sigara ürününü kullanmak istiyorsanız yapmanız gerekenlerden biri de doğru modeli seçmek ve doğru likitleri seçmektir. Piyasada çok fazla sahte likit vardır.Üzerinde bandrol olmayanları ve kapağında kilit olmayanları almamanız gerekir. Doğru bandrol uygulaması ve etiketleme sayesinde sorunsuz bir şekilde elektronik sigarayı güvenle kullanabilirsiniz.

Elektronik Sigara Türleri Nelerdir?

Eleaf pico ya da smok alien gibi isimleri son zamanlarda elektronik sigara piyasasında sık sık duymuşsunuzdur. Bu ürünler geniş likit hazneleri ve akıllı ekranları sayesinde gerçek sigara bağımlılarının hayatını kolaylaştıran ürünlerdir. Ancak bunlardan daha küçük olan elektronik sigara türleri de vardır.

Eğer sigara modeline sahip elektronik sigaralardan almak istiyorsanız daha küçük yapıda olduğunu ve küçük pillerle çalıştığını söyleyebiliriz. Fakat bu model gerçek sigara bağımlıları için yeterli bir model değildir.Eleaf pico gibi geniş bir haznesi olmadığı için yeterli gelmeyecektir. Bir üst modeli olan kalem model elektronik sigaralar da sigara modelinden daha büyüktür. Değiştirilebilen likit haznesi vardır ancak yine de likit haznesi size yeterli gelmeyebilir. Son olarak eleaf pico ürününün de içerisinde yer aldığı mod ve tank modelleri sizin için ideal ürün olabilir çünkü 2 ml, 3 ml gibi hazneleri olan modeller bu bölümdedir.

Elektronik Sigara Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Elektronik sigara kullanarak bağımlılıktan kurtulmak ve hayatınızı daha sağlıklı bir şekilde sürdürmek mümkündür. Bunun için yapmanız gerekenlerden biri de kullanım avantajlarını bilerek bilinçli olarak bu ürünü kullanmaktır. Çünkü sigara psikolojik bir savaştır. Eleaf pico gibi ürünler size bu psikolojik savaşta yardımcı olacaktır. Avantajları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • 4 binden fazla kimyasalın dışarıya çıkmasını engeller
  • Dışarıya duman değil sadece buhar verdiği için pasif içicilik anlamında dışarıya bir zararı yoktur
  • Ekonomik anlamda oldukça hesaplıdır
  • Normal sigaraya kıyasla daha zararsızdır
  • Yanma tehlikesi yoktur ve alev almaz, içerisinde köz barındırmaz

Eleaf pico gibi ürünleri kullanmak istiyorsanız bunları internetten de satın alabileceğinizi ve kolaylıkla sipariş verebileceğinizi bilmeniz gerekiyor. Ayrıca bir diğer piyasanın en çok kullanılan ürünlerinden biri de smok alien ürünüdür diyebiliriz.

Sigara Bir Psikolojik Savaş

Sigarayı bırakmak için psikolojik bir savaş verdiğinizi unutmamalısınız. Çünkü 72 saat bir sınırdır ve 72 saatten sonra sigara isteğiniz tamamen alışılmış bir psikolojiden ibarettir. Vücut n,kotini ilk 72 saat isteyecektir. Bu alışma sürecinde de smok alien gibi elektronik sigaralar size aynı hazzı vererek daha kolay bir şekilde bu sorunu aşmanızda size yardımcı olacaktır. Problemlerin üstesinden böylece daha rahat gelecek ve sorunu kısa sürede halledebileceksiniz.

Piyasanın En Çok Satılan Modelleri Nelerdir?

Piyasanın en çok satılan elektronik sigara modellerinden biri olan smok alien modeli, hafifliği ve kolay okunabilen geniş ekranı sayesinde herkesin rahatlıkla kullanabileceği tarzda elektronik sigaralardan biridir. Piyasadaki en çok kullanılan ürünlerden biri olan smok alien üç aşamalı kolay kullanımıyla hız da katacaktır. Sadece yapmanız gereken kapağını saat yönü tersine açarak çevirmek ve sağ kısımdan likiti boşaltmaktır. Ardından en az 5 10 dakika kadar bekleyerek nemi çekmesini sağlamalı ve nemi çektikten sonra kullanmalısınız. Smok alien sigaranızı rahatlıkla kullanabilir ve sigara bağımlılığından kurtulabilirsiniz. Sigara bağımlılığını aşmak için dikkat etmeniz gerekenleri internette de bulabilirsiniz.

 

Kapat X