Ömer Lütfi Ersöz

Ömer Lütfi Ersöz

​Tercihimiz Her Zaman Hak, Hakikat Ve Adalet Merkezli Olmalıdır

08 Ağustos 2018
Bu dünya hayatına imtihan edilmek üzere gönderilmiş bulunmaktayız. Hayatımızın her döneminde, tercihimiz her zaman hak, hakikat ve adalet merkezli olmalıdır. Hem dünyevi ve hem de uhrevi konularda bize düşen, çok çalışmak ve sorumluluklarımızı yerine getirmek olmalıdır. Kısacası bizler seferden sorumluyuz. Başarı, zafer Rabbimizden bir ikram ve bir lütuftur. Bizler tercihlerimizi iyiden, güzelden yana yapmak durumundayız. Tercihlerimiz hak ve hakikat merkezli olduğu ölçüde, Rabbimizin yardımının geleceği aşikârdır.

Her birimiz, nefsimizle mücadele edip emredilen ibadetlerimizi hakkıyla yerine getirip, yasaklananlardan da kaçınmalıyız. Ayrıca elimizden gelen maddi ve manevi unsurlarımızı seferber ederek, güzelim ülkemiz Türkiye'mizin her alanda şahlanması, başarılı olması için de çalışmalıyız. Birlik ve beraberlik ruhumuzu bozmak isteyenlere fırsat vermeden hizmetlerimizi en güzel şekilde yapmalıyız. Sonucunda kazanan Milletimiz olacaktır. Âlemlerin Rabbi Allah (c.c.)'a, bizlere lütfettiği maddi ve manevi güzellikler için her zaman hamd edip, kulluk görevimizi gerçek anlamda yapmalıyız.

Müslüman her alanda güçlü olmak zorundadır. Düşmanlarımızın silahları ile silahlanmalı, her alandaki gelişmemizi sağlamak için çalışmalıyız. Çalışmalarımız sonucunda elde ettiklerimizle düşmanlarımızın sahip olduğu maddi imkânlar arasında fark olsa bile, bize düşmanlık eden, dinimize saldıran, yaşam hakkı vermeyenlere karşı da tavrımız çok net olmalı, korkuya kapılmamalıyız. Mücadelemizi her alanda, çekinmeden yapmalıyız. Bizler seferden sorumluyuz. Zafer Rabbimizdendir. Nice güçsüz, az ve zayıf görünen samimi Müslümanların, kendilerinden kat kat güçlü ve çok olan inkârcılara, zalimler topluluğuna galip geldiklerini tarihi gerçeklerden, âyet ve hadislerden öğrenmekteyiz. Mü'minler olarak maddi ve manevi alanlarda başarılı olmak için çok çalışmalı, bize engel olmak isteyen hainlerin hiç birinin gücüne bakmadan, karşı koymamız gerektiğini bilmeliyiz. İnanıyoruz ki; Allah (c.c.)'ın güç ve kuvveti üzerinde bir güç yoktur.

Âyet-i Kerimelerde: "Andolsun, siz son derece güçsüz iken Allah size Bedir'de yardım etmişti. O hâlde Allah'a karşı gelmekten sakının ki şükretmiş olasınız. Hani sen Mü'minlere, "Rabbinizin, indirilmiş üç bin melek ile yardım etmesi size yetmez mi?” diyordun. Evet, sabrettiğiniz ve Allah'a karşı gelmekten sakındığınız takdirde; onlar ansızın üzerinize gelseler bile Rabbiniz nişanlı beş bin melekle size yardım eder. Allah, bunu size sırf bir müjde olsun ve kalpleriniz bununla yatışsın diye yaptı. Yardım ve zafer ancak mutlak güç sahibi, hüküm ve hikmet sahibi Allah katındadır.” (Al-i İmran Sûresi âyet:123-126)

"Rabbin fil sahiplerine neler etti, görmedin mi? Onların kötü planlarını boşa çıkarmadı mı? Onların üstüne sürü sürü kuşlar gönderdi. O kuşlar, onların üzerlerine pişkin tuğladan yapılmış taşlar atıyordu. Böylece Allah onları yenilip çiğnenmiş ekine çevirdi.” (Fîl Sûresi âyet:1-5)

İmanlarını bir kat daha arttırsınlar diye Mü'minlerin kalplerine güven indiren O'dur. Göklerin ve yerin orduları Allah'ındır. Allah bilendir, her şeyi hikmetle yapandır.(Bütün bu lütuflar) Mü'min erkeklerle Mü'min kadınları, içinde ebedî kalacakları, zemininden ırmaklar akan cennetlere koyması, onların günahlarını örtmesi içindir. İşte bu, Allah katında büyük bir kurtuluştur.(Bir de bunlar) Allah hakkında kötü zanda bulunan münafık erkeklere ve münafık kadınlara, Allah'a ortak koşan erkeklere ve ortak koşan kadınlara azap etmesi içindir. Müslümanlar için bekledikleri kötülük çemberi başlarına gelsin! Allah onlara gazap etmiş, lânetlemiş ve cehennemi kendilerine hazırlamıştır. Orası ne kötü bir yerdir! Göklerin ve yerin orduları Allah'ındır. Allah azîzdir, hakîmdir.” (Fetih Sûresi âyet:4-7) buyrulmuştur.

Dini, ahlaki, siyasi, sosyal, ekonomik ve benzeri, hayatımızın bütün alanlarında başarılı olmamızı sağlayacak esas, emanetlerin ehline verilip, hak ve adaletle hüküm verilmesi ile mümkün olacağının unutulmaması gerekmektedir. Toplumumuzu, arzu ettiğimiz bütün güzelliklerle dolu hale getirmemiz için maddi ve manevi alanda çok çalışıp başarılı olmalıyız. İnsan için ancak çalıştığının karşılığı vardır. Bize dünyayı dar etmek isteyenlere de asla fırsat vermememiz gerekir. Biz samimi olur çalışırsak, Rabbimiz bizleri görünür görünmez orduları ile de destekler.

Allah (c.c.); her birimize hakkıyla İslâm kardeşliğine gereği gibi sahip çıkmayı, Müslümanların ve mazlum bütün insanlığın sıkıntılarını gidermeye çalışmayı nasip eylesin. Birlik, beraberliğimizi sağlamlaştırarak huzur ve mutluluk içinde yaşayan Mü'minlerden olmamız duası ile sıhhat ve afiyetler dilerim.

Yorumlar

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Kapat X