Son Dakika Haberler

Ömer Lütfi Ersöz

Ömer Lütfi Ersöz

​Her zorlukla beraber bir kolaylık vardır

07 Aralık 2021
Güzel ülke Türkiye’miz üzerinde hainlerin emellerinin olduğunu çok iyi biliyoruz. Onun içindir ki  ülkemiz üzerinde oynanan oyunları dün olduğu gibi bugünlerde de çok yoğun görmekteyiz. Düşmanlarımızın girişimleri hiçbir zaman bitmeyecektir. Ancak biz güçlendikçe çaresiz kalacakları da aşikardır. Yıllardır savaşlarla, terör örgütlerini kullanarak, darbelerle, İhanet girişimleri ile  denediler başaramadılar. Şimdi de çok yoğun bir şekilde ekonomik saldırı yapmaktadırlar. Âyet-i Kerimede: “Elbette zorluğun yanında bir kolaylık vardır. Gerçekten, zorlukla beraber bir kolaylık daha vardır.” (İnşirah Sûresi âyet:5-6) buyurulmuştur.

Her zorlukla beraber bir kolaylık vardır. Bugüne kadar zorlukları aşa aşa hamdolsun bu günlere geldik. Ecdadımız aç kalsa bile güzel vatanımızın işgaline hiçbir zaman izin vermemiş düşmanlarla mücadelesini çok net sürdürmüştür. Yedi düvele Çanakkale de,  Kurtuluş savaşında, 15 Temmuz gecesinde birlik ve beraberlik içinde kenetlenerek karşı koymuş ve sonucunda başarıya ulaşmıştır. İç ve dış düşmanlar bugüne kadar her türlü saldırıyı denediler ancak Rabbimizin lütfu, Milletimizin mücadelesi sayesinde başarıya ulaşamamışlardır. Şuur eksenli dirilişe geçen ruhu koruduğumuz sürece hiçbir beşeri güç bizlere diz çöktüremeyecektir. Ekonomik anlamda gücü elinde bulunduran emperyalist güçler, içerideki hainlerle birlikte girişimlerini yaparak milletimizi birbirine düşürüp işgal girişimini yapmak istemektedirler. Bizler; Suriye, Irak, Filistin, Yemen v.b. ülkelerin bölünüp parçalanmasından ibret  almak zorundayız. Bu coğrafyada, Ya olacağız, ya da öleceğiz başka bir alternatifimiz kesinlikle yoktur.

Son günlerde, ekonomik anlamda operasyon yapan, dövizi artırıp, gıda maddelerinde stok yapıp fiyatları artırarak saldıran emperyalistlerin ve içerideki işbirlikçi hainlerin girişimleri karşısında en çok ihtiyaç duyduğumuz konulardan birisi, beklide en önemlisi, birlik ve beraberliktir. Faizlerin düşürülmesi hatta sıfırlanması gerekir. Bu en doğru bir karardır. Allah (c.c.) ve Resulünün yasak ettiği faizde kurtuluş aramak ahmaklıktır. Değerli kardeşlerim sizlere soruyorum: Gayri safi milli hasıla özellikleri itibariyle; 15 Trilyon $ ile dünyanın en iyi  ikinci ekonomisine sahip Çin’in parası yuan, 5 Trilyon $ ile üçüncü ekonomisine sahip Japonya’nın yen’i ve 2.3 Trilyon $ ile ilk On ülke içinde olan Rusya’nın rublesi neden düşük hiç düşündünüz mü? Halbuki verdiğim rakamlardan da çok net anlaşılmaktadır ki bu ülkelerin ekonomik potansiyelleri çok yüksektir ancak paraları $ dolara karşı değersizdir. Halbuki bu ülkelerin ihracatları ithalatlarından çok fazla. Sömürü düzenini kuran zalimler $ ‘ı karşılıksız basarak dünya gücünü elinde bulundurmaktadırlar. Ancak bu zulüm sürdürülebilir değildir çok yakında bütün sistemleri ile batacaklar ve çökecekler inşAllah.

 Yüksek faizden çok para kazanan, baskılanan düşük kurdan döviz alarak zengin olan fırsatçılara kesinlikle imkan verilmeyecektir. Yüksek faizin olduğu ülkelerde yatırım yapmak zordur ve ayrıca büyük sıkıntıların  oluşmasına sebep olur. Gelişmiş ülkelerde faizin neredeyse sıfıra yakın olduğu bilinmektedir. O halde Ülkemizde faizi kademeli olarak düşürüp sonrasında temelli kaldırmalı, bu arada yatırımlar artırılıp her alanda üretimlerimizi artırmalıyız. Son aylarda ihracatımız çok büyük oranda artmıştır. Bununla birlikte ihracatın ithalatı karşılama oranındaki makas daraltılmış, hatta son aylarda fazlalık oluşmuştur. Bu ekonomik sonuç çok iyiye işaret etmektedir. Buna rağmen piyasanın pahalılaşması, dövizin artışının reel bir durum olmayıp spekülatif olduğu çok net görülmektedir. Bu arada malları stok eden karaborsacı hainlere çok büyük cezalar verilip bir daha yanlış yapmamaları sağlanmalı, dövizle iş yapanların dışındakilerin serbestçe döviz almalarına izin verilmemelidir. Hatta gerekirse mevduatlarını dövizde tutanlara ilave vergi getirilmelidir. Yapmamız gereken her alanda üretim, üretim ve yine üretim olmalıdır.

Dünyada düzeni içinde varlığını ve ağırlığını her alanda çok net hissettiren güçlü Türkiye, Hakk’ın ve halkın adamı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN Pandemi süreciyle birlikte dünyada da var olan ekonomik sıkıntıların bizlere yansımalarını çok kısa sürede bertaraf ederek aşmamızı sağlayacaktır. Bu anlamda Asgari ücret’e iyi bir zam yaparak 4000TL’nin üzerine çıkaracağına, bütün memurlara, emeklilere iyileştirici zamlar yapacağına,şartlarını taşıyanlara 3600 ek göstergeyi vereceklerine, (eyt) emeklilikte yaşa takılanlara kademeli olarak çözüm üretileceğine esnafımıza, çiftçimize toplumumuzun bütün kesimlerine sahip çıkacağına adım gibi eminin ve gönülden inanıyorum. Ayrıca gerek Karadeniz de bulunan doğal gaz ve de gerekse ak denizde dünya rezervinin yarısından fazlasının olduğu işinin erbabı tarafından bilinmektedir. Emperyalistlerin saldırmalarının en önemli sebeplerinden birisi de budur. Ancak ne yapsalar boş Türkiye çok yakında Ak denizdeki petrol ve doğal gazı da çıkaracaktır inşAllah. Ayrıca 2023 yılında Türkiye’mizin imkanları daha da iyileşecektir. Bütün kesimlere ekonomik anlamda çok büyük destekler sağlanacaktır.

Onun içindir ki sabır kardeşim biraz sabır. Her gecenin bir sabahı, her kışın bir baharı vardır. İbrahim ’i ateşte, Yusuf’u kuyuda, Yunus’u balığın karnında bırakmayan Allah (c.c.), seni de darda bırakmayacaktır. Yeterki sen İbrahim, Yusuf, Yunus olmayı bil. Emin ol. Sırat-ı mustakîm üzere rol model Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.s)’in örnek ve önderliğinde yaşa ki maddi ve manevi nimetler hayal bile edemeyeceğin şekilde ikram edilsin. Maddi ve manevi güzelliklere kavuşan Mü’minlerden olmamız duası ile sıhhat ve afiyetler dilerim. 

Yorumlar

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
X
Yorum Yazma Sözleşmesi
“Sayfamızın takipçileri suç teşkil edecek, yasal olarak takip gerektirecek,hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, müstehcen, toplumca genel olarak kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir yorumu bu web sitesinin hiçbir sayfasında paylaşamazlar. Bu tür içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk yorumu gönderen takipçiye aittir. KONHABER yapılan yorumlar arasından uygun görmediklerini herhangi bir gerekçe belirtmeksizin yayınlamama veya yayından kaldırma hakkına sahiptir. Konhaber başta yukarıda sayılan hususlar olmaz üzere kanun hükümlerine aykırılık gerekçesi ile her türlü adli makam tarafından başlatılan soruşturma kapsamında kendisinden Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 332.maddesi doğrultusunda istenilen yorum yapan takipçilerine ait ip bilgilerini ve yapmış olduğu yorumları paylaşabileceğini beyan eder ”
Türkçe العربية English