Son Dakika Haberler

Ömer Lütfi Ersöz

Ömer Lütfi Ersöz

​15 Temmuz ihanetini unutmayacağız ve unutturmayacağız!

09 Temmuz 2024

Türkiye’miz üzerinde yıllardır oynanan oyunlara, gözü dönmüş hain, zalim cuntacı bir grup tarafından 15 Temmuz 2016 Cuma akşamı biri daha eklenmiş,  darbeden de öte işgal girişiminde bulunulmuştur. Dünyada jeopolitik ve stratejik olarak çok özel bir yere sahip olan güzel Ülke Türkiye'miz üzerinde yıllardır oynanan oyunlara, ihanetlere bir yenisi daha eklenmiş ancak, halkımızın meydanlara inmesi ile beklemedikleri, hesaba katmadıkları bir tepki ile karşılaşmışlardır. Allah (c.c.)'ın Lütfu  Cumhur Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Cesareti, kararlılığı sonucu ölümüne vatanseverleri meydanlara davet etmesi, Başbakanımızın, Bakanlarımızın, Hükumetimizin, Milletvekillerimizin, Milletimizin feraseti, Darbeye karşı olan askerlerimizin, polislerimizin kahramanlıkları, Siyasi Partilerin büyük çoğunluğunun karşı tavır koyuşu, Medyanın milli iradeye güçlü desteği, farklı görüşteki bütün insanlarımızın birlikteliği, halkımızın sokaklara inerek iradesine sahip çıkarak, tankların, topların, durdurulması için ölümüne mücadelesi sonucunda, zalimlere, hainlere gerekli direniş gösterilmiş, darbecilere, darbe yapılmıştır.

 

15 Temmuz 2016 Darbe den de öte işgal girişimini duyar duymaz acilen meydanlara çıkarak ilk gün Konya Valilik önünde ve sonraki günlerde de Mevlana Meydanında düzenli olarak yaklaşık bir aylık bir süre darbeye karşı duruşumuzu net olarak göstermenin manevi huzurunu yaşamaktayım. Ayrıca 16/17 Temmuz Akşamı Mevlana Meydanında, 30 Temmuz akşamı havzan şehadet meydanında, Milli irade nöbetinin 18. günü akşamı ise Seydişehir Belediyesi önü (15 Temmuz Milli İrade) Meydanında toplanmış olan on binlere konuşmalar yaparak duruşumu net bir şekilde ortaya koymuştum. Darbe girişiminin hemen akabinde ki günlerde de dört yazı yazarak desteğimi sürdürmüştüm.

 

Yazılarım ile konuşmamın linklerini ekte sunuyorum.

http://www.yenikonya.com.tr/yazar/omer_lutfi_ersoz-30/milletimiz_bir_destan_yazmistir-3816

https://www.yenikonya.com.tr/yazar/omer_lutfi_ersoz-30/ser_gibi_gorunen_bazi_seylerde_hayir_hayir_gibi_gorunenlerde_de_ser_olabilir-3819

https://www.konhaber.com/yazar-ser_gibi_gorunen_bazi_seylerde_hayir_hayir_gibi_gorunenlerde_de_ser_olabilir-10420.html

https://www.yenikonya.com.tr/yazar/omer_lutfi_ersoz-30/birlik_ve_beraberligimiz_daim_olsun-3823

https://www.yenikonya.com.tr/yazar/omer_lutfi_ersoz-30/bu_gunes_batmayacak_ta_ki_mahsere_kadar-3835

https://youtu.be/iJfywVEIU1w

 

Türkiye'mizi, Vatanımızı, Bayrağımızı seven, Milletimiz 'in güzel insanları, korkmadan, büyük bir cesaretle saflarını belli ederek, cuntacılara karşı gelerek bir destan yazmıştır. İlk andan itibaren sokaklara inerek, Milli İradeye sahip çıkmıştır. Türkiye bir muz Cumhuriyeti değildir. Milletimiz dik durup, eğilmemiş, Türkiye'mizi Darbecilere teslim etmemiştir. Hakkın ve Halkın önünde hiç bir güç duramaz. Halkımız, demokratik tepkilerini bulundukları şehirlerin büyük meydanlara inerek göstermişlerdir. Bu güne kadar eşi ve benzeri görülmemiş şekilde ilk günden itibaren bir halk hareketi gerçekleştirilmiş, darbeciler durdurularak tutuklanmaları sağlanmış, sabaha kadar, fiili ve kavli dualar yapılmış, Yasinler, Fetihler, Fatihalar, hatimler, salalar, ezanlar okunmuştur. Adını Yurtta Sulh Konseyi olarak lanse eden bir grup gözü dönmüş cuntacı, Milli İradeye, Türkiye Büyük Millet Meclisine, Milletvekillerinin üzerlerine, Emniyet Müdürlüklerine, Önemli Kamu Kurumlarımıza F 16‘lar, helikopterler ile bombalar atılmış, sivil halkımız silahlarla taranmıştır. Milletimize hiç çekinmeden kurşun sıkan, öldüren cuntacı FETÖ terör örgütüne mensup hainlere, hak ettikleri en ağır cezalar verilmiştir ve verilmeye devam edecektir. Allah (c. c.)'ın yardımı, lütfu, milletimizin irfanı ile büyük bir oyun bozulmuştur. Ne kadar şükretsek, hamt etsek azdır diye düşünüyorum. Türkiye'mize, Milletimize, Vatanımıza, Bayrağımıza, mukaddesatımıza, bütün değerlerimize ihanet etmeye kalkan cuntacılara, Milletimiz en güzel cevabı vermiştir. Allah (c.c.)' ın Lâneti, bütün zalimlerin, hainlerin üzerine olsun.

 

İşgal girişimine karşı durarak destan yazan, bulundukları yerlerdeki büyük meydanları doldurarak iradesine sahip çıkan Milletimizin her bir ferdini gönülden tebrik ediyor, alkışlıyorum. 15 Temmuzu Unutmayacağız ve unutturmayacağız İnşâAllah. Ülkemiz üzerinde emelleri olanlar bundan vazgeçmediler ve vazgeçmeyecekler. O halde bizlerde her zaman aynı şuur ile kutsal değerlerimizi korumak için çalışmak ve uyanık olmak zorundayız. İşgal girişiminin sekizinci yılında da yeniden meydanlarda olmamız gerekir.  Milli İrade nöbetlerine bugüne kadar destek veren, bundan sonrada desteğini her yıl düzenli olarak sürdürüp nöbetine devam edecek ve gerektiğinde yine karşı koyacak bütün kardeşlerimize kalb-i şükranlarımı sunarım. Rabbimiz, her birinizden ebeden Razı Olsun. Cuntacılara karşı haklı mücadelede hayatını kaybeden Şehitlerimize, Allah (c. c.), Rahmet eylesin. Mekânları Cennet Olsun. Gazilerimize hayırlı bereketli uzun ömürler dilerim.

 

15 TEMMUZ GECESİ HAİNLER DURDURULDU

On beş Temmuz gecesi hainler durduruldu,
Güzel ülkemiz Türkiye işgalden kurtuldu,
Milletimiz tank, topun önünde çok cesurdu,
Güzel ülkemiz Türkiye işgalden kurtuldu.

Recep Tayyip ERDOĞAN Başkomutan duyurdu,

İman ve irfan ile mücadele onurdu,
Meydanlara çıkınız ölümüne diyordu,

Güzel ülkemiz Türkiye işgalden kurtuldu.

Allah Müslümanlara yardım edip korudu,

Asker, polis, halkımız hep burnundan soludu,

Şehadete koşanlar destan yazdı coşkulu,

Güzel ülkemiz Türkiye işgalden kurtuldu.

Ömer Halis Demir, haini alnından vurdu,
Milletimiz ihanet hesabını net sordu,

İşgalci teröristler üzüntüden kudurdu,

Güzel ülkemiz Türkiye işgalden kurtuldu.

Millet, Ya İstiklal Ya ölüm dedi yürüdü,

İç ve dış düşmanları korku bürüdü,
Sonunda Devletimiz inlerini kürüdü,

Güzel ülkemiz Türkiye işgalden kurtuldu.

Yorumlar

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
X
Yorum Yazma Sözleşmesi
“Sayfamızın takipçileri suç teşkil edecek, yasal olarak takip gerektirecek,hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, müstehcen, toplumca genel olarak kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir yorumu bu web sitesinin hiçbir sayfasında paylaşamazlar. Bu tür içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk yorumu gönderen takipçiye aittir. KONHABER yapılan yorumlar arasından uygun görmediklerini herhangi bir gerekçe belirtmeksizin yayınlamama veya yayından kaldırma hakkına sahiptir. Konhaber başta yukarıda sayılan hususlar olmaz üzere kanun hükümlerine aykırılık gerekçesi ile her türlü adli makam tarafından başlatılan soruşturma kapsamında kendisinden Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 332.maddesi doğrultusunda istenilen yorum yapan takipçilerine ait ip bilgilerini ve yapmış olduğu yorumları paylaşabileceğini beyan eder ”