DOLAR
13.404
13.524
EURO
15.132
15.287
İNGİLİZ STERLİNİ
18.0416
18.2441
GRAM ALTIN
796.3644
805.2428
ÇEYREK ALTIN
1278.766
1330.000

Son Dakika Haberler

Ahmet Dur

Ahmet Dur

​Başaramayacaksınız

27 Ekim 2021
Son bir haftadır yaşadığımız olaylar, Türkiye’nin bölgedeki gücünü ve uluslararası arenadaki önemli rolünü, bir kez daha gözler önüne serdi.
Ne mi oldu?
Ülkemizde faaliyet gösteren; İsrail, Rus ve İran ajanları yakalandı.
Ayn El Arap’ta terör örgütü YPG’nin sözde komutanları, SİHA ile etkisiz hale getirildi.
10 ülke, Osman Kavala konusunda geri adım atmak zorunda kaldı.
Bütün bunlar hem diplomasi hem de güvenlik ve istihbarat başarısı, ülkemizin gücünün ispatı değil midir? Aynen öyledir. İçten ve dıştan saldırıların, iftiraların ardı arkası kesilmiyor.
Özellikle büyükelçilerin anlaşarak aynı ifadelerle ülkemizin yargısına müdahale etmeye kalkması kabul edilir bir durum değildir. Ülkemizin reste rest ile cevap vermesi on büyükelçiye hızlı bir U dönüşü yaptırmıştır.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bizim amacımız kriz çıkarmak değil, Türkiye'nin onurunu, gururunu haysiyetini korumaktır. Büyükelçiliklerden yapılan açıklamayla yanlışlıklarından geri dönülmüştür. Bu elçilerin artık daha dikkatli olacağına inanıyoruz. Ülkemizin bağımsızlığına saygı duymayan hiç kimsenin sıfatı ne olursa olsun, bu ülkede barınamayacağını da ayrıca ifade etmek istiyorum." diyerek elçilere net bir mesaj verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mesajlarında özellikle şu ifadeler dikkati çekti:
“Milletimizle birlikte diplomasi, siyasetin, ekonominin dilini çözeli çok oldu. Buradan bir kez daha tekrarlıyorum, başaramayacaksınız. Ya bu devletin bağımsızlığını, büyüklüğünü kabul edeceksiniz ya da nefesiniz tükenene kadar içinizdeki kibir duygularıyla nefret çukurunda debelenmeye devam edeceksiniz.”

Kadırga’da görülmesi gereken bir sergi var
Fatih Belediyesi Kadırga Sanat Galerisi’nde gerçekten görülmesi gereken bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Hat sanatının yaşayan büyük ustalarından, adı ülke sınırlarını aşan, yazıları birçok caminin kubbe ve duvarlarında yer alan Hasan Çelebi'nin ‘Ketebehu Hasan Çelebi’ Retrospektif Sergisi Kadırga Sanat Galerileri’nde açıldı.
Farklı yazı çeşitlerine yer verilen sergide, talik, celi divanı, sülüs, nesih, muhakkak yazı örnekleri ve yazı kalıpları da bulunuyor.  Çelebi’nin kendi seçtiği eserlerden oluşan ve 23 koleksiyonerden derlenerek hazırlanan sergiyi görmenizi tavsiye ediyorum.
 
251 Mektup kitabının tanıtımı yapıldı
15 Temmuz darbe girişiminin 5'inci yılında yayın hayatına kazandırılan ve içinde benim de bir mektubumun bulunduğu "251 Mektup / 15 Temmuz Şehitlerine Mektuplar" kitabının basın tanıtımı yapıldı.
15 Temmuz şehit ailelerinden, gazeteciler, yazarlar ve akademisyenlerden alınan mektupların bir araya getirildiği eser, bugünden geleceğe bırakılacak bir kaynakça kitap olma özelliğini taşıyor.

Konya Kitap Günleri kültür bayramı coşkusunda geçti
Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Konya Kitap Günleri’ne ilgi çok büyük oldu. Selçuklu Kongre Merkezi’nde gerçekleşen kitap günlerine, 250 yayınevi bir milyon kitapla iştirak etti. 450 yazar katıldı, okuyucularıyla buluştu. Çok sayıda atölyeler, etkinlikler gerçekleşti. Anadolu’nun ortasında adeta bir kültür bayramı yaşandı. Emeği geçenleri tebrik ediyorum. 

Yorumlar

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Türkçe العربية English