DOLAR
13.399
13.519
EURO
15.122
15.277
İNGİLİZ STERLİNİ
18.0343
18.2369
GRAM ALTIN
795.7344
804.6128
ÇEYREK ALTIN
1277.752
1330.000

Son Dakika Haberler

Ömer Lütfi Ersöz

Ömer Lütfi Ersöz

​Şer Gibi Görünen Bazı Şeylerde Hayır, Hayır Gibi Görünenlerde de Şer Olabilir

28 Temmuz 2016
Malumunuz 15 Temmuz 2016 Cuma akşamı, güzel ülke Türkiye’mize, iç ve dış şer odakları, teröristler, vatan hainleri darbe yapmaya girişmişlerdir. Başlangıç itibari ile şer olarak görünen, kendi insanına tankla, helikopterle, uçakla, her türlü silahla saldırıp öldürmekten çekinmeyen cuntacı hainler, destekçilerinin her birinin görevlerine son verilerek devletten uzaklaştırılmaları, temizlenmesi sonucu, Türkiye’mizin geleceğinin aydınlık olacağına inanıyorum.
     Darbe girişiminin püskürtülüp başarısız kılınması sonucunda, öncelikle Milli Güvenlik Kurulunda, OHAL tavsiye kararı alınmış ve Bakanlar kurulunda kabul edilmiştir. Akabinde TBMM de OHAL kabul edilerek yürürlüğe konulmuş ve etkin bir mücadele hukuk içinde başlatılmıştır.
     Kesin olarak şer olduğunu bildiğimiz darbe girişimi, Allah (c.c.)’ ın lütfu, Milletimizin feraseti, Baş Komutanımız  Sayın Cumhur Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın cesareti ile sokaklara çağrısı, bütün siyasi partilerin açık destekleri, darbeye karşı olan vatansever,  kahraman polislerimizin, askerlerimizin, medyamızın, farklı görüş ve düşüncedeki bütün insanlarımızın yeni bir mücadele içine girmesi sonucu akamet uğratılarak, hayırla sonuçlanmıştır.
     Âyet-i Kerimede: “Hoşunuza gitmediği halde savaş size farz kılındı. Sizin için daha hayırlı olduğu halde bir şeyi sevmemeniz mümkündür. Sizin için daha kötü olduğu halde bir şeyi sevmeniz de mümkündür. Allah bilir, siz bilmezsiniz.” Bakara Sûresi âyet:216)
     Savaş insanların severek, zevk alarak yaptıkları bir şey değildir. Fıtratı ve ruh sağlığı bozulmamış kimseleri öldürmek, yakıp yıkmak, acılar vermekten zevk almaz, bunlardan hoşlanmaz. Ancak vücudu kurtarmak için kangren olmuş elin kesilmesi, içeride kalmış çocuğu kurtarmak için kapının kırılması nasıl zaruri ise savaş da toplumların hayatında böyle zaruret haline gelebilir. Din ve vicdan hürriyetini sağlamanın, zulmü ve fitneyi önlemenin, tecavüzlere son vermenin yolu savaştan geçebilir. İşte bu durumlarda savaşmak şüphesiz insanlık için daha hayırlı ve daha şerefli bir davranıştır.
         Türkiye’mizi, Vatanımızı, Bayrağımızı seven, Milletimiz ’in güzel insanları, korkmadan, büyük bir cesaretle saflarını belli ederek, cuntacılara karşı gelerek bir kahramanlık Destan’ı yazmışlardır. İlk andan itibaren sokaklara inerek, Milli İradeye sahip çıkmışlardır. Milletimiz dik durup, eğilmemiş, Türkiye’mizi Darbecilere, destekçilerine teslim etmemiştir. Hakkın ve Halkın önünde hiç bir güç duramaz. Halkımız, Demokratik tepkilerini bulundukları şehirlerin büyük meydanlara inerek göstermişlerdir.
     Milli İradeye, Demokrasiye hiç çekinmeden kurşun sıkan, öldüren iç ve dış hainlere hak ettikleri en ağır cezanın verilmesi çalışmaları çok yoğun olarak sürdürülmektedir. Cuntacıların birçoğu yakalanmış, bağlantılı olanlar da yakalanmaya devam edecektir. Yargılanmaları sonucu hak edenlere, hak ettikleri en ağır cezaların verileceğine olan inancımız tamdır.
     Allah (c.c.)’ın yardımı, lütfu, milletimizin irfanı ile büyük bir oyun bozulmuştur.  Ne kadar şükretsek, hamd etsek azdır diye düşünüyorum. Türkiye’mize, Milletimize, Vatanımıza, Bayrağımıza, Mukaddesatımıza, bütün değerlerimize ihânet etmeye kalkan cuntacılara, Milletimiz en güzel cevabı vermiştir. Bu necip Milletimize olan sevgimiz zirve yapmıştır.
     Darbecilere karşı duran, Destan yazan, bulundukları yerlerdeki büyük meydanları terk etmeyip, ikinci bir emre kadar doldurmaya devam eden, iradesine sahip çıkan Milletimizi gönülden tebrik ediyor, alkışlıyorum.  Emeği geçen, destek veren, bundan sonrada desteğini sürdürüp nöbetine devam edecek bütün kardeşlerimize kalb-i şükranlarımı sunarım. Rabbimiz, her birinizden ebeden Razı Olsun.  Cuntacılara karşı haklı mücadelede hayatını kaybeden Şehidlerimize, Allah (c.c.), Rahmet eylesin. Mekânları Cennet Olsun. Yaralılarımıza acil Şifalar diliyorum. Allah (c.c.) yâr ve yardımcımız olsun.


 

Yorumlar

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 • İbrahim DURMUŞ

  Kalemine ve yüreğine sağlık Ömer Hocam. Selam ve dua ile

  • Cevapla
  • Begen (0)
  • Begenme (0)
 • MEHMET ÖNGE

  ALLAH RAZI OLSUN VERİLEN BİLGİLERDEN DOLAYI

  • Cevapla
  • Begen (0)
  • Begenme (0)
 • Tarkan Erdoğan

  Cuntacılara karşı haklı mücadelede hayatını kaybeden Şehidlerimize, Allah (c.c.), Rahmet eylesin. Başarılı yazılar.

  • Cevapla
  • Begen (0)
  • Begenme (0)
 • MEHMET GÖK

  KOMŞUM TEŞKKÜR EDERİM ALLAH BU MİLLETİMİZE ZAAVAL VERMESİN RABBİM MÜSLÜMANIM DİYEN HER FERDİ UYANDIRSIN İNŞAALLAH

  • Cevapla
  • Begen (0)
  • Begenme (0)
Türkçe العربية English