Son Dakika Haberler

Konya Büyükşehir Belediyesi, Meram Belediyesi ve Meram Ziraat Odası’nın paydaşlığında, Meram çiftçisine ekipman desteği vermek üzere hayata geçirilen proje ilk meyvelerini verdi.

Meram’da çiftçinin yüzü bir kez daha güldü!

Meram’ın üç mahallesine kazandırılan patates dikim makinelerinin teslim töreninde konuşan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, ‘Meram tarımının gelişmesi ve çiftçimizin kazancının artması görev süremiz boyunca en önemli konu başlıklarımızdan biri oldu. Bundan sonrada devam edecek bu destekler bunun en önemli göstergesi” diye konuştu. 

 

Konya Büyükşehir Belediyesi, Meram Belediyesi ve Meram Ziraat Odası tarafından Meram çiftçisine ekipman desteği vermek üzere Şubat ayında imzalanan protokol ilk meyvelerini verdi. Protokolün kazanımı olan patates dikim makineleri Meram’ın üç mahalle muhtarına teslim edildi. Meram Belediyesinde gerçekleştirilen teslim törenine Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Konya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Mustafa Yazlık, Meram Ziraat Odası Başkanı Murat Yağız, mahalle muhtarları ve çiftçiler katıldı.

“ÇİFTÇİMİZİN BU MUTLULUĞUNU GÖRMEK ÇALIŞMALARIMIZI ANLAMLI KILIYOR”  

 

Makinelerin tesliminde yaptığı konuşmada üçte biri tarım ile uğraşan ilçe için bu tür desteklerin önemine vurgu yapan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Meram’ın 30’a yakın mahallesiyle Konya’nın sebze ve meyve üretimine önemli katkılar sunduğunu hatırlatarak, “Meram tarihi, doğası ve kültürüyle turizme ve güzelliği ile de sosyal hayata sunduğu katkıdan daha fazlasını tarım ile şehre sunuyor. Bu sebeple seçim beyannemizi hazırladığımız ilk andan ve görevde kaldığımız bir yılı aşkın süre boyunca tarım ve çiftçimiz en önemli konu başlığı oldu. Fide Üretim Tesisinden ekipman desteklerine kadar birçok yatırımla çiftçimizin yanında olduk. Geçtiğimiz aylarda imzalarını attığımız protokolün böylesi güzel sonuçlar doğurduğunu görmek beni ziyadesiyle mutlu ediyor. Çiftçilerimizin yüzündeki tebessümü görmek ise bu mutluluğumuzu kat be kat artırıyor. Hem bize hem size bu mutlulukları yaşatan ve her alanda bize ve Meram’a desteklerini esirgemeyen Konya Büyükşehir Belediyesine ve değerli Başkanı Uğur İbrahim Altay’a huzurlarınızda şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.  

 

“DESTEKLERLE HER AN YANIMIZDA DURAN BAŞKAN ALTAY VE BAŞKAN KAVUŞ’A ÇİFTÇİLER ADINA ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM” 

 

Konya’nın kelimenin tam anlamıyla bir tarım şehri olduğunu kaydeden Meram Ziraat Odası Başkanı Murat Yağız ise Konya belediyelerinin bu olguya ciddi anlamda destek verdiklerini hatırlattı. Konya Büyükşehir Belediyesinin tarımsal desteklerden fide ve fidan dağıtımlarına, eğitimlerden sulama desteklerine kadar hemen hemen her açıdan çiftçinin yanında olduğunu belirten Yağız, “Bu desteklerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’a teşekkürlerimi iletiyorum. Bir diğer teşekkür de Meram Belediye Başkanımız Mustafa Kavuş’a. Göreve başladığı andan itibaren tarımın Meram için ne denli bir değer olduğunu her fırsatta dile getirip, Meram tarımı ve Meram çiftçisi için tüm imkanları adeta seferber etti. ‘Tarım yükselirse çiftçi kazanır, çiftçi kazanırsa Meram hem yükselir hem kazanır’ düşüncesiyle bizler için birbirinden değerli hizmetler gerçekleştirdi. Tüm bunlar için çiftçilerimiz adına kendilerine şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.  


Konuşmaların ardından patates dikim makineleri, Sefaköy, Kilistra, Kayadibi Mahallelerinin muhtarlarına teslim edildi. Bu makineler aynı zamanda Detse, Evliyatekke, Kumralı, Botsa, Kayalı, İnlice ve Kızılören mahallerine de hizmet verecek. Makineleri teslim alan çiftçiler de verilen ve verilmeye devam edecek destekler için Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş’a teşekkür ettiler. 

 

                

Yasal Uyarı:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver!

 • 1
 • 1
 • 1
 • 1
 • 1
 • 1
 • 1
 • Begendim
 • Begenmedim
 • Gülen Surat
 • Kalpli Göz
 • Kızgın
 • Şokta
 • Üzgün

Yorumlar

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 • konyalı

  Tebrikler!!! Patates ekim makinasında tartışmasız kalite Mestar kısa zamanda büyük başarılara koşuyor

  • Cevapla
  • Begen (0)
  • Begenme (0)