Son Dakika Haberler

Necmettin Erbakan Üniversitesinde (NEÜ) birim kalite koordinatörleri ve kalite elçilerine yönelik ‘Kalite Yönetim Sistemi Eğitimi’ düzenlendi. Eğitimde, Online Risk ve İç Kontrol Sisteminin (ORVİKS) tanıtımı Kaliteden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhittin Okumuşlar, Kurumsal Kalite ve Akreditasyon Koordinatörü Doç. Dr. Ceyhun Can Özcan, kalite birimi personeli Hatice Balcı ve Mehmet Çelik tarafından yapıldı.

NEÜ’de Kalite Toplantısı gerçekleştirildi

Toplantıda, idari ve akademik birimlere programın temel işleyişi ve yapılması gerekenler konusunda bilgi verilerek, ilerleyen süreçlerde eğitimlerin daha kapsamlı şekilde devam edeceği ve kalite sürecinin tüm kurumda yaygın hale getirilmesinin hedeflendiği vurgulandı. 
 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kurumsal Kalite Geliştirme ve Akreditasyon Koordinatörü Doç. Dr. Ceyhun Can Özcan, “Üniversitemiz için kalite güvencesi sistemlerini destekleyen bilgi yönetim sistemleri oldukça önemli. Aynı zamanda bilgi tabanını zenginleştirecek işbirlikçi bir kurum kültürü ile bilgi paylaşımı ilkesinin kurumun her bir üyesi tarafından benimsendiği ortam oluşturulmaya çalışılmaktadır. Kurumdaki Bilgi Yönetim Sistemini, verilerin iç ve dış paydaşlarla paylaşılacak şekilde dizayn etmeye çalışıyoruz. Bu noktada, iç paydaşların etkili kararlar verebilmesine yardımcı olacak yönetim bilişim sistemleri kurum bünyesine katılmaya devam edecektir.” dedi. 

Faydalandıkları dış destekli sistemlerden ORVİKS (Online Risk ve İç Kontrol Sistemi) ile ilgili bilgiler veren Özcan, “ORVİKS, üniversitemizdeki kalite yönetimi süreçlerini yönetebilmemizi sağlamaktadır. Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) göstergelerinin değerlerini birimlerimizden kanıt dokümanları ile birlikte kolayca toplayabilmemizi; aynı zamanda tüm kalite dokümanlarımızın ORVİKS üzerinde oluşturulması ve yönetilmesi ile PUKÖ (Planla – Uygula – Kontrol Et – Önlem Al) döngülerinin işleyişini de kolaylaştırmaktadır. Ayrıca, kalite çalışmaları hakkında tüm işlemlerin ORVİKS’e taşınması iç ve dış denetimlere daha rahat hazır olmamıza da imkan sağlamaktadır.” şeklinde konuştu.
 

Kurumsal Kalite Geliştirme ve Akreditasyon Koordinatörlüğü hakkında da kısa bir bilgilendirmede bulunan Doç. Dr. Özcan, “Koordinatörlüğümüz, üniversitemizin iç kalite güvence sisteminin eğitim-öğretim, araştırma ve geliştirme ve toplumsal katkı faaliyetlerinin kurumsal bir yapı üzerinden yürütülmesi, yönlendirilmesi, süreç takibinin yapılması ve oluşturulmasına katkı vermektedir. Ayrıca, bilgi tabanını zenginleştirecek işbirlikçi bir kurum kültürü ile bilgi paylaşımı ilkesinin, kurumun her bir üyesi tarafından benimsenmesini hedeflemektedir.” ifadelerini kullandı.  

Yasal Uyarı:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü veya bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver!

 • 1
 • 0
 • 7
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • Begendim
 • Kalp
 • Begenmedim
 • Gülen Surat
 • Kalpli Göz
 • Kızgın
 • Şokta
 • Üzgün

Yorumlar

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
X
Yorum Yazma Sözleşmesi
“Sayfamızın takipçileri suç teşkil edecek, yasal olarak takip gerektirecek,hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, müstehcen, toplumca genel olarak kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir yorumu bu web sitesinin hiçbir sayfasında paylaşamazlar. Bu tür içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk yorumu gönderen takipçiye aittir. KONHABER yapılan yorumlar arasından uygun görmediklerini herhangi bir gerekçe belirtmeksizin yayınlamama veya yayından kaldırma hakkına sahiptir. Konhaber başta yukarıda sayılan hususlar olmaz üzere kanun hükümlerine aykırılık gerekçesi ile her türlü adli makam tarafından başlatılan soruşturma kapsamında kendisinden Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 332.maddesi doğrultusunda istenilen yorum yapan takipçilerine ait ip bilgilerini ve yapmış olduğu yorumları paylaşabileceğini beyan eder ”
Türkçe العربية English