Son Dakika Haberler

Bu haberi daha sonra okumak için kaydedebilir ve sağ üst köşedeki butona basarak haberi okuyabilirsiniz!

İsrail'in Mescid-i Aksa saldırıları Konya'da protesto edildi

İsrail güçlerinin, işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'da ibadet eden Müslümanlara yaptıkları saldırıları ve Şeyh Cerrah Mahallesi'ndeki Filistinlileri zorla evlerinden çıkarması Konya’da protesto edildi. Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu öncülüğünde ‘Filistin Destek Mitingi’ düzenlendi.

Mevlana Meydanında düzenlenen gösteriye, Konya Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaşlar katıldı. Türkiye ve Filistin bayrakları taşıyan kalabalık, İsrail aleyhine sık sık slogan attı.
Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Başkanı Muhsin Görgülügil yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Kıymetli Basın Mensupları, Muhterem Sivil Toplum Gönüllüleri, Saygıdeğer Halkımız;
Bizler bugün, burada faşist İsrail devleti eliyle Kudüs’te insanlığa karşı yürütülen suçların son halkası olan Mescid-i Aksa’yı işgal ve zabtetme girişimine karşı duruşumuzu göstermek, tavrımızı ortaya koymak üzere toplandık. Açıklamamıza geçmeden ifade etmek istediğim ilk husus; pandemi şartlarında, konulmuş olan kurallara riayet ederek bu açıklamamızı yaptığımız hususudur. Sorumluluk duygusuyla ve sivil toplum temsilcilerinin katılımıyla bu programı organize ettik. Normal şartlar altında bu meydanı ve bunun gibi birkaç meydanı doldurabilecek kapasitesi var Konya’mızın, elhamdülillah. İstemiş olsaydık onu da yapardık. Ama maksadımız o değil. Zulme karşı burada olduğumuzu, karşı çıktığımızı göstermek üzere sizlere sesleniyoruz.

Kıymetli Hazirun;
54 yıl önce işgal ettikleri Doğu Kudüs’ün işgal yıldönümünü vesile ederek harim-i ismetimiz, ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’ya tasallut eden katil Siyonist İsrail’e ve dünyanın her tarafına yayılmış sesli, sessiz destekçilerine dur demenin vakti çoktan geçmiştir. Nazi artıkları, katil sürüleri ve soykırımcı canilerin artık ecelleri gelmiştir. Bir buçuk milyar İslam âlemine ve sekiz milyarlık dünyaya meydan okuma cüreti gösteren bu soysuzlar, uzunca zamandır hazırlıklarını yürüttükleri kalkışmayı nihayet bugün sabah başlatmışlardır.
Bölgemizde ve dünyanın her tarafında ürettikleri suni gündemler, kavgalar ve savaşlarla yetinmeyip, toplumların iyice kabuklarına çekilmeleri için ürettikleri, kaynağının ne olduğu belli olmayan, virüse rağmen belalara davet çıkarmaktadırlar.Dertlerinin dikkatleri başka mecralara çekmek olduğunu da not ettik.Kendi elleriyle kendi sonlarını hazırlayan Siyonist komitacılar başta Babil ve Medine olmak üzere bulundukları neredeyse her yerden sürülerek çıkarılmalarından da ders almamışlardır.
Öncelikle;Kahraman Gazi Kudüs halkına seslenmek istiyoruz,
Sizden Müslümanlar ve insanlık adına özür diliyoruz. Evet, sizi yalnız bıraktık. Evet sizi, katillerin insafına teslim ettik. Bu davanın sadece sizin davanız olmadığını biliyoruz. Sizler Müslümanlar adına, insanlık onuru adına orada bulunuyor ve Siyonistlere karşı dimdik duruyorsunuz. Şu mübarek günlerin hatırına lütfen bizi affedin.
Bizler, artık harekete geçiyoruz. Hak edene hakkını, hadsize de haddini teslim edeceğiz. Filistin için, Kudüs için, Mescid-i Aksa için dertlenen, ümmetten bir grup var bugün. Çok şükür. Söz veriyoruz: Sizin için elimizden geleni yapacağız. Hz. Ömer’in mirasına hep beraber sahip çıkacağız.
Siyonist, Soykırımcı Caniler!!!
Artık eceliniz geldi. Kurtuluş yok. Yeter yüzyıllardır fitneye, fesada ve yalana dayanan hayatınız; sahte kimlikleriniz. Her yerde kan, gözyaşın, sömürü ve huzursuzluk getirdiğiniz. İnsanlığın baş belasısınız.

Soykırımcı çeteciler;
Şunu unutmayın ki, darda kalana sahip çıkan, mazlumu koruyan, haklının yanında yer alan kahraman milletimiz, aynı şekilde size ve yardakçılarınıza karşı dik durulacağını tarihte nasıl göstermişse, bugün de tüm dünyaya duyurmasını bilecek kudrettedir.
Biz sizi iyi tanırız. Size karşı gönderilen Allah’ın elçilerini nasıl katlettiğinizi, verdiğiniz söze nasıl ihanet ettiğinizi, anlaşmanıza rağmen arkadan nasıl vurduğunuzu.
Yüce Rasul’ün buyruğuyla, soyu kuruyasıca atalarınızı Medine’den sürerek çıkaran Müslümanlar bugün de gereğini yapacak kabiliyet ve kapasitedirler. Artık sizi arkasına saklayabilecek ağaç da kalmamıştır; mukadder son sizi bekliyor. Aylardır, belki yıllardır hazırlıklarını yaptığınız bir planının parçasıdır bugünkü eylemleriniz. Coğrafyamızı sırf bunun yüzünden bile kan gölüne çevrilmiş olabilirsiniz. Hatta, tüm dünyayı evlerine kapatan, ocakları söndüren, insanları katleden virüsü de muhtemelen siz bela ettiniz başımıza. Görüyoruz ki bu virüs size uğramamış, size zarar vermemiş. Hiçbir tedbir almadan sokaklarda gezebiliyor, masum ve mazlum Kudüs Müslümanlarına tedhiş ve terörü reva görebiliyorsunuz. Mescid-i Aksa’yı yıkarak yerine aklınıza mabet yapma konusundaki alçakça düşünceniz sır değil. Planlarınız, programlarınız hazır. Ama hepsi, sizinle beraber çöpe gidecek.
Çağdaş medeniyet, Onurlu İnsanlık: Avrupa, Amerika, Rusya;
Mesele kendiniz, mesele çıkarlarınız olduğu zaman çok iyi tepki veriyorsunuz. En ufak bir menfaatiniz için ülkeleri, toplumları kırıp, geçiriyorsunuz. Ama konu Müslümanlar olduğunda, mazlumların kanı ve gözyaşı gündeme geldiğinde hiç sesiniz çıkmıyor.
Ya yarım ağızla kınar gibi yapıyorsunuz ya da ondan bile imtina ediyorsunuz. Hatta Kudüs’te zulme uğrayan Hristiyan olsa bile sizden bir tepki yok.
Siz kimsiniz? Kimi temsil ediyorsunuz? İpleriniz kimlerin elinde?
Artık mızrak çuvala sığmıyor. Bu katilleri başımıza bela ettiniz.
Avrupa’dan, başınızdan göndermek için Hitler’i görevlendirenin siz olduğunuzu da biliyoruz. İtlerinizi çekin üzerimizden.
Yok, siz onların itleriyseniz bitirin artık bu tasallutunuzu! Sizi de mukadder son bekliyor bu şekilde.
Büyük laflarla kurduğunuz, büyük iddialarla bizleri kandırdığınız, Birleşmiş Milletler, NATO, Avrupa Birliği nerede? Güya insan hakları diyordunuz. Güya adalet diyordunuz.
Güya medeniyet diyordunuz.
Medeniyetiniz ve hak anlayışınızı yetmiş beş yıldır iyice tanıdık.
Kukla rejimler, Siyonistsever münafıklar;
Sizlerin gerçek niyetinizi çok iyi biliyoruz. Üzerlerinde oturduğunuz tahtların çatırdamakta olduğunun sizler de farkındasınız.
Zavallı halkınıza verdiğiniz rüşvetler, onlar üzerinde uyguladığınız medya ve sistem kaynaklı baskıların da bir sınır var. Halkınız size bugün size karşı çıkmıyor olabilir.
Aynı dili konuştuğunuz, aynı kökenden geldiğiniz kardeşlerinizi nasıl da sattınız?
Sıra size de gelecek! Zulümle abat olunmaz.
Sizler efendilerinize olmadık yalakalıklar yaparak, hatta onlara hain atalarından dolayı tazminat ödeyecek, onlarla ortak tatbikatlar yapacak kadar zillete düştünüz. Siz, muhatap alınmayacak kadar adisiniz.
Kıymetli, kadirşinas milletimiz, Müslümanlar;
Hassasiyetinizi biliyoruz. Kudüs’ün sizin açınızdan kıymetinin farkındayız.
Ramazan-ı Şerif’in son günlerinde kardeşlerimiz bizim adımıza büyük mücadele veriyorlar.
Onlara dualarımızla, ibadetlerimizle destek verirken, aynı zamanda zulmü insaf sahibi tüm kesimlere de duyurmamız gerekiyor. Elimizden geleni, arkamıza koymamamız gerekiyor. Sizin izanınız, anlayışınızdan hiç şüphe duymadık.
Yöneticilerimiz, Vekillerimiz, Siyasilerimiz;
Cumhurbaşkanımızın ve hükümetimizin konuya olan hassasiyetini çok iyi biliyoruz.
Filistin için, Kudüs için, Mescid-i Aksa için üzülen ve elinden geldiğince müşahhas adımlar atan yöneticilerimiz var. Duymayan kulaklara, görmeyen gözlere, konuşmayan dudaklara BM Genel Kurul Toplantısında haritalar eşliğinde haykıran bir devlet başkanımız bulunuyor.
Sizlerden beklentimiz tavrınızı koyun. Katillere karşı tüm dünyayı ayağa kaldırın. Lütfen aşağıda sıraladığımız taleplerimizi önemseyin, gereğini yapın. Bizim yapmamız gerekenleri de bize iletin.
Sayın Cumhurbaşkanım;
Biliyoruz ki bu davaya gönül verdiniz. Biliyoruz ki Siyonistlerin gerçek planlarını bizden daha yakından takip ediyorsunuz. Yine farkındayız ki, Kudüs, Filistin ve Mescid konusunda Türkiye bir şey yapmazsa, yapamazsa adım atacak başka bir devlet yok. Tarihin ve değerlerimizin yüklediği sorumluluğun gereğini yerine getirmemiz gerektiğine inanıyoruz.
Sizden ve devletimizden somut beklenti ve taleplerimizi, naçizane, iletmek istedik:
1. TBMM Genel Kurulu’nun toplanması, toplantı yapılıncaya kadar geçecek zaman dilimi içinde TBMM’de Grubu bulunan partilerin başta son olaylar ve yürütülen devlet terörüne karşı bir devlet politikası geliştirmesi, milletimizin hissiyatının dost – düşman tüm kesimlere ilanının gerçekleştirilmesi.
2. Mescid-i Aksa’nın bakım, onarım işleri de dahil tüm korunması, kollanması ve güvenliğinin sağlanması görevlerinin Türkiye Cumhuriyeti’ne devrinin gerçekleştirilmesi. Ülkemiz çok şükür, liderliğinizde, bölgesel bir güç haline geldi. Küresel olmak için çaba sarf ediyor. Mescid-i, Hz. Ömer’in adaletiyle, Selahaddin Eyyubi’nin kararlılığıyla ancak milletimiz muhafaza edebilir. Başta İslam İşbirliği Teşkilatı ve Birleşmiş Milletler olmak üzere tüm mecralarda bunu resmen ve güçlü biçimde talep etmemiz gerekiyor.
3. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun acilen bu gündem maddesi ile toplantıya çağırılması, konunun tüm açıklığıyla buradan dünyaya duyurulmasının sağlanması için süreç başlatılması.
4. Lahey’de görev yapan Uluslararası Savaş Suçları Mahkemesi’nin terör devletine karşı derhal bir soruşturma başlatması için süreç başlatılması. Görevlendirilecek hukukçular aracılığıyla devlet eliyle yürütülen soykırımın tüm dünyaya ilanı.
5. Siyonist devlet temelli tüm meseleler çözüme kavuşturulup, Filistin ve Kudüs özgürleştirilinceye kadar hiçbir surette İsrail devleti ile ilişki kurulmaması, her platformda meselenin dillendirilerek katillere hadlerinin bildirilmesi.
Son olarak; bu mübarek günlerde yanlışları doğruya tebdil eden, sonsuz güç ve kudret sahibi Cenab-ı Allah yar ve yardımcımız olsun.
Bizlere düşen elimizden geleni sonuna kadar yapmak; elimizden gelmediği durumda dilimizle yanlışı söylemek; o da olmadığında kalbimizle tavrımızı koymak.
Sivil Toplum olarak bizler bugün elimizle gereğini yapmak istiyoruz. Çok şükür milletimiz bu davanın sonuna kadar arkasında duruyor. Her gün Filistin’de, Kudüs’te yenileri eklenen zulüm, baskı ve şiddet son bulsun. Kudüslü kardeşlerimiz yalnız değildir.
Konuşmanın ardından gruptakiler, "Filistin halkı yalnız değildir", "Kahrolsun İsrail, "Ümmetiz, kardeşiz, kazanacağız" ve "Konya’dan Kudüs’e direnişe bin selam" şeklinde sloganlar attı.

 

Yasal Uyarı:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü veya bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver!

 • 9
 • 0
 • 22
 • 7
 • 3
 • 30
 • 4
 • 6
 • Begendim
 • Kalp
 • Begenmedim
 • Gülen Surat
 • Kalpli Göz
 • Kızgın
 • Şokta
 • Üzgün

Yorumlar

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 • AB
  Ali Baba
  2 yıl önce

  Netenyahu ne zaman hükümeti kuramazsa hemen bir bahane bulup ne yazikki mazlum Filistinlilere saldırıyor...Gazzeyi Mısırın da yardımıyla tamamen yardım ulaşmayan adeta bir cezaevine çevirdiler...Peki körfezin petrodolar şeyhlerinden niye ses çıkmıyor...

  • Cevapla
  • Begen (0)
  • Begenme (1)
 • E
  Erdal
  2 yıl önce

  Ramazan ayında da bizlere eziyet edildi protesto eden yok. Tam yasak kararıyla işyerimi kapatmak zorunda kaldım. Bizleri eve kitlediniz herkes dışarda. Bu nasıl adalet?

  • Cevapla
  • Begen (0)
  • Begenme (0)
 • Bozkirli
  2 yıl önce

  Ķurecik radar istasyonunu kapatirsa bu hükümet o zaman iyi niyetli, oy için yapmiyor derim. bu radar sisteminin esas amacı israil ve körfez ülkelerine gelebilecek olan tehditleri önceden algılayıp oraya gerekli uyarıyı yapmak. Buraya gidelim savaşalım diyen tipler Mavi Marmara gibi olmasın niye gittiniz demesinler sonra.

  • Cevapla
  • Begen (1)
  • Begenme (0)
 • Bozkirli
  2 yıl önce

  Bu arap aşkını Uygur turkleri içinde göstermenizi istiyorum ama nerede çıkar nerede oradasiniz

  • Cevapla
  • Begen (2)
  • Begenme (1)
 • Hell
  2 yıl önce

  Kola dökün :)

  • Cevapla
  • Begen (1)
  • Begenme (0)
 • Konyalı cavus
  2 yıl önce

  Önce Müslümanlar Faiz yememeyi, Kul hakkı yememeyi öğrensin,Ondan sonra yahudilere hesap sorsun!!!!!!!

  • Cevapla
  • Begen (8)
  • Begenme (0)
 • A
  Ali konyalı
  2 yıl önce

  Bu protestoların hicbir değeri yok bence gerçek protesto israil mallarını almayarak yapabiliriz neden yapmiyoruz gunluk kullanduginiz tum urunler israil mali örnek mi algıda ariel omo colgate böyle devam eder gider yoksa kuru kuru bağırmakla bu işler olmaz üstelik koronu için davetiye çıkartıyoruz kendi kendimizi hasta ediyoruz

  • Cevapla
  • Begen (0)
  • Begenme (0)
 • KÜDÜS İSLAMDIR İSLAM KALACAKTIR
  2 yıl önce

  Şunu belirtmek gerekir ki bende virüsü atlatmış biri olarak Virüsten korktuğumuz kadar RABBİM izden korkmuyoruz sosyal mesafaye uygun bir Filistinli kardeslerimize destek mitingini bile hazmedemeyenler var RABBİM önce bizi islah etsin ümmetin derdiyle dertlendigimiz gün kurtuluşa ereceğiz İSRAİLE DEVLET DIYENIN YÜZÜNE TÜKÜREYİM YIKIL İSRAİL ENKAZINI GÖREYİM

  • Cevapla
  • Begen (0)
  • Begenme (1)
 • KÜDÜS İSLAMDIR İSLAM KALACAKTIR
  2 yıl önce

  Ne yazık bende virüs geçirmiş biri olarak şunu gördüm yorumlarda Virusten korktuğumuz kadar RABBİM izden korkmuyoruz sosyal mesafe uygun bir gosteriyi bile hazmedemeyenler var çok yazık RABBİM önce bizi islah etsin ümmetin derdiyle dertlenmeyi şuur edindiğimiz gün O zaman kurtuluşa ereceğiz Yıkılsın israil enkazını goreyim sana ülke diyenin yüzüne tüküreyim

  • Cevapla
  • Begen (0)
  • Begenme (1)
 • Evde KAL
  2 yıl önce

  Yapılan şey ne kadar hoş bir davranış olmuş olsada kapanma hiçe sayılmış azcık daha sabredilebilirdi. Sosyal medyada daha büyük ses getiriyor böyle şeyler pandemiyi hiçe saymak yerine sosyal medya etkinliği yapılabilirdi. Kendinizi ve biz evde kalanları bu şekilde hiçe saymanız hoş değil ne kadar iyi bir şey için yapıyor olsanız da. Evde kalanların hakkına girmekten başka bir şey değildir bu yaptığınız...

  • Cevapla
  • Begen (14)
  • Begenme (5)
 • Sevdam Konyam
  2 yıl önce

  Ülkemiz yönetimi haydut israil için, daha ciddi kararlar almalı, ekonomik ambargo sadece bizemi uygulanır, bizde onlara gecikmesiz uygulamalıyız!

  • Cevapla
  • Begen (8)
  • Begenme (0)
 • Varya
  2 yıl önce

  senin ekonominmi kalmış etliek meği ço km u seviyorsun

  • Begen (4)
  • Begenme (1)
 • GH
  Galip hoca
  2 yıl önce

  Ekonomi bitmiş ne ambargosu uygulayacan dolar kaç para haberin varmı boş boş konuşmakla sevdam konya olmuyor gev bu laf salatalarını

  • Begen (0)
  • Begenme (1)
 • Seda
  2 yıl önce

  Oraya toplanmalarıda iyide ya virüs artarsa nolacak 2 senedir virüsle yaşıyoruz çocuklar çıkamıyor ben 1 ramazan dışarı çıkmıyoruz biz virüs bitsin derken sayın cumhurbaşkanımız var başımızda mutlaka gerekeni yapar

  • Cevapla
  • Begen (9)
  • Begenme (14)
 • K
  kul
  2 yıl önce

  He he

  • Begen (0)
  • Begenme (0)
 • T
  Talha
  2 yıl önce

  Ne yazık ki, pandemi kuralları gene hiçe sayılmış. Alan bakınız müsait iken, herkes dip dibe.

  • Cevapla
  • Begen (14)
  • Begenme (10)
 • Adanalı
  2 yıl önce

  Zalim Siyonistler için yaşasın cehennem

  • Cevapla
  • Begen (16)
  • Begenme (4)
 • F
  Faysal
  2 yıl önce

  Boş nakarat bunlar ekonomin güçlüyse ambargo uygularsın gerisi nafile

  • Begen (0)
  • Begenme (0)
 • Adanalı
  2 yıl önce

  Yıkılasın İsrail, Enkazını göreyim. Sana ülke diyenin, Yüzüne Tüküreyim. (NFK)

  • Cevapla
  • Begen (15)
  • Begenme (4)
X
Yorum Yazma Sözleşmesi
“Sayfamızın takipçileri suç teşkil edecek, yasal olarak takip gerektirecek,hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, müstehcen, toplumca genel olarak kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir yorumu bu web sitesinin hiçbir sayfasında paylaşamazlar. Bu tür içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk yorumu gönderen takipçiye aittir. KONHABER yapılan yorumlar arasından uygun görmediklerini herhangi bir gerekçe belirtmeksizin yayınlamama veya yayından kaldırma hakkına sahiptir. Konhaber başta yukarıda sayılan hususlar olmaz üzere kanun hükümlerine aykırılık gerekçesi ile her türlü adli makam tarafından başlatılan soruşturma kapsamında kendisinden Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 332.maddesi doğrultusunda istenilen yorum yapan takipçilerine ait ip bilgilerini ve yapmış olduğu yorumları paylaşabileceğini beyan eder ”
Türkçe العربية English