Konhaber Reklam
Reklam
Reklam
konhaber.com » EKONOMI » Haber 29 Mayıs 2012 - 17:16:06
'Mükellef bilgi bildiriminde süre uzatılsın'
Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı İsmail Turan, Mükellef Bilgileri Bildirimi son verilme tarihini 31 Mayıs 2012’den daha ileri bir tarihe uzatılması gerektiğini söyledi.

'Mükellef bilgi bildiriminde süre uzatılsın'

Konya SMMMO Başkanı Turan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Maliye Bakanlığı tarafından 20 Ocak 2012 tarih ve 28179 sayılı resmi gazetede yayınlanmış olan “413 sıra nolu vergi usul kanunu genel tebliği” ile 1 Nisan tarihi itibariyle faal olan (tasfiye işlemi devam edenler dahil) tüm Kurumlar Vergisi, ticari kazanç (kazancı basit usulde tespit edilenler hariç), zirai kazanç ve serbest meslek kazancı elde eden gelir vergisi mükelleflerine, merkez ve her bir şube için ayrı ayrı elektronik ortamda ‘Mükellef Bilgileri Bildirimi’ verme zorunluluğu getirilmiştir. Mükellef Bilgileri Bildiriminin her yıl 1 Nisan-31 Mayıs tarih aralığında mutlaka elektronik ortamda gönderilmesi zorunludur. Bunun yapılmaması halinde 2012 yılı için birinci sınıf tüccarlar ile serbest meslek erbabı hakkında bin 170 TL, ikinci sınıf tüccarlar, defter tutan çiftçilere 580 TL özel usulsüzlük cezası kesilecektir. Mükellef bilgilerinin meslektaşlarım tarafından daha sağlıklı ve doğru şekilde verilebilmesi için son tarih olan 31 Mayıs 2012’nin daha ileri bir tarihe uzatılması gerekmektedir. Meslektaşlarım hem büro işlerindeki yoğunluk, hem de cari dönem yoğunluğu sebebiyle Mükellef Bilgileri Bildirimlerinde zorluk yaşamaktadırlar. Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığının Mükellef Bilgileri Bildirimi ile ilgili son verilme tarihi konusunda daha duyarlı olacağına inanıyorum” dedi.


YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.


Bu haber toplam 821 defa okundu.
YORUMLAR
EKONOMI KATEGORİSİNDEN DİĞER HABERLER
MÜSİAD Ankara Şube Başkanı Erdal: MÜSİAD Ankara Şube Başkanı Erdal:

"Gençliğin sorunlarını ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen spor aktivitelerini yakından takip ediyoruz" "Ülke gençliğine yeni ufuklar kazandıracak her aktivitede bulunmak istiyoruz"

FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar: FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar:

"Geçen yıl 5 bin ton civarında fındık almıştık, bu yıl 10 bin ton hedefimiz var"

Ahmet Davutoğlu'nun AK Parti Genel Başkan adayı gösterilmesi Ahmet Davutoğlu'nun AK Parti Genel Başkan adayı gösterilmesi

ATO Başkanı Bezci: "Davutoğlu, siyasi ve ekonomik istikrarın devamını sağlayacak"

Tasfiyelik eşya satışı Tasfiyelik eşya satışı

Irak ordusunun, IŞİD ablukasını kırmak için hava saldırısı başlattığı Amirli ilçesinde açlık ve susuzluk tehlikesi ITC Selahattin İl Başkanı Muhtaroğlu: ?İlçedeki su, gıda ve yakıt stokları tükenmek üzere. Türkmen halkı, açlık ve susuzluk sorunuyla karşı karşıya. Bu kuşatma en kısa zamanda kırılmazsa yüzlerce kişi hayatını kaybedebilir? Amirli sakini Hüseyin: "Amirli, açık hava hapishanesi gibi. Hiçbir şekilde nahiye dışına adım atamıyoruz. Her yerde IŞİD militanları konuşlanmış durumda"

© 2006-2014 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Tel: 444 0 155 | Faks: (0332) 350 43 04
konhaber.com bir anmeg kuruluşudur.
sanalbasin.com üyesidir     Tasarim ve programlama : Temel Bilişim