Konhaber Reklam
Reklam
Reklam
konhaber.com » EKONOMI » Haber 29 Mayıs 2012 - 17:16:06
'Mükellef bilgi bildiriminde süre uzatılsın'
Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı İsmail Turan, Mükellef Bilgileri Bildirimi son verilme tarihini 31 Mayıs 2012’den daha ileri bir tarihe uzatılması gerektiğini söyledi.

'Mükellef bilgi bildiriminde süre uzatılsın'

Konya SMMMO Başkanı Turan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Maliye Bakanlığı tarafından 20 Ocak 2012 tarih ve 28179 sayılı resmi gazetede yayınlanmış olan “413 sıra nolu vergi usul kanunu genel tebliği” ile 1 Nisan tarihi itibariyle faal olan (tasfiye işlemi devam edenler dahil) tüm Kurumlar Vergisi, ticari kazanç (kazancı basit usulde tespit edilenler hariç), zirai kazanç ve serbest meslek kazancı elde eden gelir vergisi mükelleflerine, merkez ve her bir şube için ayrı ayrı elektronik ortamda ‘Mükellef Bilgileri Bildirimi’ verme zorunluluğu getirilmiştir. Mükellef Bilgileri Bildiriminin her yıl 1 Nisan-31 Mayıs tarih aralığında mutlaka elektronik ortamda gönderilmesi zorunludur. Bunun yapılmaması halinde 2012 yılı için birinci sınıf tüccarlar ile serbest meslek erbabı hakkında bin 170 TL, ikinci sınıf tüccarlar, defter tutan çiftçilere 580 TL özel usulsüzlük cezası kesilecektir. Mükellef bilgilerinin meslektaşlarım tarafından daha sağlıklı ve doğru şekilde verilebilmesi için son tarih olan 31 Mayıs 2012’nin daha ileri bir tarihe uzatılması gerekmektedir.

Meslektaşlarım hem büro işlerindeki yoğunluk, hem de cari dönem yoğunluğu sebebiyle Mükellef Bilgileri Bildirimlerinde zorluk yaşamaktadırlar. Maliye Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığının Mükellef Bilgileri Bildirimi ile ilgili son verilme tarihi konusunda daha duyarlı olacağına inanıyorum” dedi.


YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.


Bu haber toplam 849 defa okundu.
YORUMLAR
EKONOMI KATEGORİSİNDEN DİĞER HABERLER
Piyasalarda gün sonu Piyasalarda gün sonu

Borsa günlük bazda yüzde 0,43 değer kazandı Borsa İstanbul Altın Piyasası endeksi yüzde 0,75 geriledi, altının kilogram fiyatı 98 bin 350 lira oldu

Borsa şirketlerinin piyasa değeri Borsa şirketlerinin piyasa değeri

Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin piyasa değeri yaklaşık 625 milyar lira oldu

Makedonya'dan IMF'ye "erken" ödeme Makedonya'dan IMF'ye "erken" ödeme

Makedonya, IMF'ye olan borcunu zamanından önce ödeyerek 5 milyon avro tasarruf yaptı

Enflasyon rakamlarının yankıları Enflasyon rakamlarının yankıları

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Şubat enflasyonu bu yıl göreceğimiz en yüksek rakamlar, mart ayıyla düşüş trendine gireceğiz"

Borsada işlem hacmi sıralaması Borsada işlem hacmi sıralaması

İZTO Başkanı Demirtaş: "(İki ülkenin) Ticaret hacmi zaman zaman 10 milyar doları geçiyor, bazen bu rakamın altına iniyor. İş adamları Tercihli Ticaret Anlaşması?nın uygulanması için çalışırsa, ticaretimiz katlanarak artacaktır"

Untitled Document
Kontv Milletin Kanalı
HAVA DURUMU
KONYA icin Hava Durumu
PARÇALI BULUTLU
7,4°
PARÇALI BULUTLU
Nem:%68
Ruzgar:14 km/sa
Basinc:1015,8 hPa
NAMAZ VAKiTLERi
03 Mart 2015, Salı - Konya
imsak Gunes Ogle Ikindi Aksam Yatsi 04:51 06:13 12:09 15:19 17:53 19:08
Lig sonuçları
© 2006-2014 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Tel: 444 0 155 | Faks: (0332) 350 43 04
konhaber.com bir anmeg kuruluşudur.
sanalbasin.com üyesidir     Tasarim ve programlama : Temel Bilişim