Konhaber Reklam
Reklam

Yeni Türkiye'nin yeni başbakanı Ahmet Davutoğlu

Reklam
konhaber.com » KULTUR-SANAT » Haber 17 Şubat 2014 - 12:12:12
TİMAV'dan 3. Geleneksel Hikaye Yarışması
Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV) tarafından geleneksel hale getirilen hikâye yarışmalarının bu yıl üçüncüsü gercekleştirilecek. Türkiye genelindeki İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin katılabildiği yarışmada bu yıl konu seçimi öğrencilerin tercihine bırakılıyor.

TİMAV'dan 3. Geleneksel Hikaye Yarışması

İmam Hatip Lisesi’nde okuyan öğrencilerin kendilerini ifade edebilme, kültür ve edebiyata dair kabiliyetlerini ortaya çıkarabilmeyeyi amaçlayan yarışmanın ilki 2012 yılında “İmam Hatipli Olmak” başlığıyla gerçekleştirilmişti. İkincisi 2013 yılında düzenlenen ve “Kardeşlik” temalı hikâyelerin yarıştığı yarışmada bu yıl konu seçimi öğrencilerin tercihine bırakıldı.

Türkiye İmam Hatipliler Vakfı’nın İmam Hatip camiasının mezun, mensup ve muhiplerine hizmet etmek için kurulmuş bir vakıf olduğunu belirten TİMAV Genel Başkanı Ecevit Öksüz, özelde imam hatip okulları ve öğrencileri için genelde ise din eğitimi adına çeşitli faaliyetler yürüttüklerini bildirdi. Öksüz, geleneksel hale getirdikleri hikâye yarışmasının da Türkiye’de imam hatipli öğrenciler arasında hüsnü kabul gördüğünü, öğrenciler tarafından merakla beklendiğini dile getirdi. İlk iki hikaye yarışmasını belirli bir tema etrafında düzenlediklerini, bu yıl ise gelen talep ve teklifler doğrultusunda öğrencinin kendi tercihi ile belirleyeceği bir konu çerçevesinde serbest olarak belirlendiğini ifade eden Öksüz, yarışma için son başvuru tarihinin 1 Mart olarak belirlendiğini, Türkiye genelindeki tüm İHL’lere gerekli bilgilendirmelerin yapıldığını kaydetti.

İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin pek çok alanda olduğu gibi sosyal alanlarda ve özellikle de edebiyat alanında başarılı işler çıkardıklarını ifade eden Öksüz: “Geçtiğimiz yıllarda elimize ulaşan eserler gösterdi ki, İmam Hatip Lisesi öğrencileri, jürimizin derece alacak öğrencileri seçmekte gerçekten zorlandığı hikâyeler kaleme aldılar. İHL’lerin bu noktada ciddi bir birikiminin olduğu aşikâr. Bu birikimin genişlemesi, şekillenmesi, bu noktada yeteneği ve gayreti olan öğrencilerimizin yeteneklerinin farkına varması ve öne çıkması için bu yarışmayı düzenliyoruz. Türkiye genelinden yoğun bir katılım beklediğimiz yarışmamızla ilgili ayrıntılar vakfımızın internet sitesi www.timav.org.tr’den öğrenilebilir” dedi.

TİMAV Başkanı Öksüz, 1 Mart itibariyle başvuruların sona ereceğini, değerlendirme sürecinin ardından Mayıs ayı içinde sonuçların açıklanacağını, 7 Haziran Cumartesi günü Selçuklu Belediyesi Uluslararası Spor Salonu’nda düzenlenecek geniş katılımlı bir tören ile de ödüllerin sahiplerini bulacağını açıkladı.


YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.


Bu haber toplam 924 defa okundu.
YORUMLAR
KULTUR-SANAT KATEGORİSİNDEN DİĞER HABERLER
Bu hafta 7 film vizyona girecek Bu hafta 7 film vizyona girecek

Türkiye sinemalarında bu hafta 1'i yerli 7 film vizyona girecek.

'Yılın Bilim Adamı' Sherazi NEÜ'de seminer verdi 'Yılın Bilim Adamı' Sherazi NEÜ'de seminer verdi

Pakistan'da geçen yıl "Yılın Bilim Adamı” seçilen Sindh Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tufail Hussain Sherazi, Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesinde, "The Applications of Nanotechnology" konulu seminer verdi.

İran'da bulundu ismini Türk bilim adamı koydu İran'da bulundu ismini Türk bilim adamı koydu

Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Murat Özbek, Hazar Gölü'nün güneyinde bulunan bir santim boyundaki tatlı su hayvanını dünyada ilk kez tanımlayıp isimlendirdi ve bilim dünyasına sundu Özbek: "Hazar Gölü'nün güneyinden üniversitemize getirilen karidesle akraba sarımsı bir canlının mikroskop incelemesinde farklı karakter varyasyonları olduğunu gördük ve bulunduğu bölgenin isminden esinlenerek Gammarus komareki aznavensiz adını verdik" "Bu canlının gelecekte ne işe yarayacağını bilimsel araştırmalar gösterecek, belki de bir vücut sıvısı, enzimi bir hastalığa iyi gelecek. Bu türü tanımlayamazsanız size sağlayacağı çözüme de ulaşamazsınız"

Soyuz uzay aracı 21 Ağustos'ta fırlatılacak Soyuz uzay aracı 21 Ağustos?ta fırlatılacak

Soyuz, Avrupa Uzay Ajansı?nın iki uydusunu uzaya taşıyacak

Ereğli'de resim sergisi! Ereğli'de resim sergisi!

Konya’nın Ereğli ilçesinde özel bir eğitim ve rehabilitasyon merkezi tarafından el sanatları ve resim sergisi açıldı.

İki Rus kozmonotun uzay yürüyüşü başladı İki Rus kozmonotun uzay yürüyüşü başladı

Rus kozmonotlar, Peru?ya ait küçük araştırma uydusunu başarıyla çalıştırdı.

© 2006-2014 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz.
Tel: 444 0 155 | Faks: (0332) 350 43 04
konhaber.com bir anmeg kuruluşudur.
sanalbasin.com üyesidir     Tasarim ve programlama : Temel Bilişim