İple Kepçe Kulak Estetiği Yaygınlaşıyor - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber
Konhaber Reklam
konhaber.com » Metinler
İple Kepçe Kulak Estetiği Yaygınlaşıyor
İple Kepçe Kulak Estetiği Yaygınlaşıyor
 İple Kepçe Kulak Estetiği Yaygınlaşıyor
Eklenme :02 Mart 2017 10:45
İple Kepçe Kulak Estetiği Yaygınlaşıyor
Genellikle çocukluk döneminde belirginleşmeye başlayan kepçe kulak görünümü psikolojik açıdan çeşitli sıkıntılar yaşanmasına neden olabiliyor. Çocukluk ve ergenlik döneminde özgüven eksikliği gibi sorunlara neden olabilen bu görünüm günümüzde gelişen yeni teknikler sayesinde gayet kolay bir müdahale ile çözülebiliyor. Kulaklarda bir deformasyon görünümü olması yani kepçe kulak durumunu düzelten en yeni teknikler arasında iple kepçe kulak estetiği de yer alıyor.
Kulağın kepçe bölümünde dışarıya doğru bir açıklık olması durumunda uygulanan iple kepçe kulak estetiği 2010 yılında ilk kez uygulandı. Hem hastaların iyileşme süresinin kısa olması hem de tekniğin başarılı bir görünüm elde edilmesini sağlaması nedeniyle kısa sürede yaygınlaştı. Günümüzde pek çok kişi bu teknikten faydalanarak kepçe kulak görünümünden kurtulabiliyor.

İple Kepçe Kulak Estetiği Nasıl Yapılır?
Medikal işlemlerde kullanılması için geliştirilmiş olan özel ipler kullanılarak yapılan iple kepçe kulak ameliyatında kulak kepçesi bölümünün estetik açıdan olması gereken yere çekilmesi sağlanıyor. Klasik otoplasti ameliyatından çok daha farklı ve çok daha kolay bir şekillendirme estetiği ameliyatı olduğu söylenebilir.  Ameliyat esnasında dikiş ipleri ile büyük benzerlik taşıyan medikal ipler kullanıldığından herhangi bir reaksiyonun meydana gelmesi olasılığı bir hayli düşüyor. Etkileri kalıcı ve tek bir cerrahi müdahale ile kepçe kulak görünümü tamamen düzeltilebiliyor.
Kulağında simetri problemi olanlar da bu ameliyatı yaptırabiliyor. Ayrıca kulak kepçesi bölümünde açıklık olanlar, genel anestezi uygulanmasını istemeyenler, kulak bölgesinde kesi olmasını istemeyenler de tercihini iple kepçe kulak ameliyatından yana kullanabiliyor. Bu işlem kulağın dış kısmında gerçekleştiriliyor. Dolayısıyla hastanın duyma sorunu yaşaması asla mümkün olmuyor.

İple Kepçe Kulak Estetiğinin Avantajları Neler?
Tekniğin sunduğu en büyük avantaj, ameliyata gerek kalmadan kepçe kulak görünümünün ortadan kaldırılabiliyor olması. Dolaysıyla anestezi uygulamasına ya da kesi uygulanmasına da gerek olmuyor. Cerrahi bir müdahale nedeniyle ortaya çıkan risklerin hiç biri bu teknik söz konusu olduğunda geçerli olmuyor. Sadece 15 dakika içerisinde tamamlanabiliyor. İyileşme süreci hem çok hızlı hem de çok zahmetsiz bir şekilde atlatılabiliyor.
İşlem kulaktaki kıkırdak doku üzerine yapılıyor. Dolayısıyla kanama gerçekleşmiyor ve kanamaya bağlı olarak ortaya çıkan komplikasyonlar da olmuyor. Hastaya lokal anestezi uygulandığı için işlem sırasında herhangi bir acı ya da ağrı hissetmiyor. Kepçe kulak estetiği hakkında http://www.onep.com.tr/dogustan-olan-hastaliklar/kepce-kulak/  adresine tıklayarak merak ettiğiniz soruların yanıtlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Profesyonel ve deneyimli bir hekim kadrosuna sahip olan klinik, en kolay şekilde kepçe kulak sıkıntısından kurtulmanızı sağlayabiliyor.
 
 
  
 
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.
NAMAZ VAKİTLERİ
Konya için Namaz Vakitleri

İmsak

04:24

Güneş

05:54

Öğle

12:54

İkindi

16:38

Akşam

19:42

Yatsı

21:06

KONYA için hava durumu
parçalı bulutlu
22 °C
parçalı bulutlu
Nem:%32
Ruzgar:22 km/s
Basinc: 883 hPa
Öne Çıkan Haberler!X