İdrar Kaçırma Tedavisi Erkeklerde Nasıl Yapılır? - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber
Konhaber Reklam
konhaber.com » Metinler
İdrar Kaçırma Tedavisi Erkeklerde Nasıl Yapılır?
Bu sayfada İdrar Kaçırma Tedavisi Erkeklerde Nasıl Yapılır? ilgili detaylı bir şekilde tedavisi ve tedavi merkezleri hakkında bilgiler yer almaktadır.
 İdrar Kaçırma Tedavisi Erkeklerde Nasıl Yapılır?
Eklenme :25 Mart 2017 15:32
İdrar Kaçırma Tedavisi Erkeklerde Nasıl Yapılır?
Mesanede istem dışı olan idrarın dışarı çıkması durumuna idrar kaçırma denir. Erkekler kadınlara oranla idrar kaçırma konusunda kas yapıları daha sağlam olduğundan daha şanslıdır. Ayrıca çocuk doğurma durumları olmadığından kas yapısına zarar verecek herhangi bir durum söz konusu olmadığından bu sorunu daha az yaşamaktadırlar.
Ancak idrar kaçırma durumu erkeklerde görüldüğünde kadınlara oranla yaşam kalitelerini daha fazla etkilemektedir. Bu nedenle hastalarda yapılacak olan idrar kaçırma tedavisi ile durumun çözülmesi sağlanarak daha sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürülmesi sağlanabilir. Bu konuda uzman doktora danışılması gerekli kontrollerin yapılması ile soruna göre tedavi edilmesini sağlayacağından önemli bir noktadır.

Erkeklerde İdrar Kaçırmanın Nedenleri
İdrar kaçırma durumu pek çok farklı şekilde görülebileceği için bu konuda dikkatli olunması gerekir. İdrarın yapılmasının ardından kişide kalması durumunda yine de idrar damlaması görülmesi halinde kişide idrar kaçırma söz konusu olmaktadır. Prostat hastalarında ameliyat olunmasının ardından da idrar kaçırma durumu söz konusu olabileceği için bu konuda dikkatli olunması gerekir.
Nedeni ne olursa olsun idrar kaçırma tedavisi uzman doktor tarafından yapılması halinde hastaların daha sağlıklı olmalarını sağlayacaktır. Hastalıktan korunmak isteyenler 40 yaş üzerinden düzenli olarak ürolojik kontrollerini yaptırmaları gerekir. Aynı zamanda idrarın uzun süre tutulmaması da bu noktada hastalığın oluşması konusunda etkili olmaktadır.
Erkeklerde İdrar Kaçırmanın Belirtileri Nelerdir?
Erkeklerde sık görülmese de idrar kaçırma durumu söz konusu olması halinde bunun farklı belirtileri oluşabilir. İdrar bitiminde ayağa kalkılması halinde bile damla halinde kaçırma durumu oluşuyorsa bu durumda idrar kaçırma sorununun belirtisi olmaktadır. Özellikle prostat ameliyatı olan erkeklerde bu durum kaçırma şeklinde istem dışı oluştuğundan erkeklerde idrar kaçırma tedavisi yapılması gerekir.
Tedavinin hastanın durumuna göre belirlenmesi ve bu şekilde uygulanması daha kısa süre içinde başarılı sonuçlar alınmasını sağlamaya yardımcı olmaktadır. Hastalar için tercih edilecek olan kegel egzersizi özellikle prostat sonrasında hastada oluşan idrar kaçırma sorununun çözülmesine yardımcı olmaktadır. Bu sayede kasların güçlenmesi sağlanarak idrar tutma özelliğini daha iyi sağlamalarına etki edilir.
Erkeklerde İdrar Kaçırmanın Tiplerine Göre Tedavi
Erkeklerde oluşan idrar kaçırma durumunun farklı nedenleri bulunduğundan nedene göre oluşan sorunda gerekli olan tipte tedavi seçenekleri üzerinden işlem yapılması gerekir.
  • Erkeklerde stres tipi sıkışma durumu prostat ameliyatı sonrasında oluşabilir. Bu durumda egzersizler erkeklerde idrar kaçırma tedavisi için tercih edilmektedir.
  • Sıkışma şeklinde oluşan idrar kaçırma durumunda tedavi için öncelikle nedenin belirlenmesi ile buna göre uygulanır. İdrar yolunda olan enfeksiyon veya taş nedeni ile oluşan idrar kaçırma durumu için öncelikle hastanın yaşamış olduğu durumun tedavi edilmesi gerekir.
  • Dolup taşma şeklinde oluşan idrar kaçırma durumunda idrar kesesinin dolması halinde anlaşılmaması ile oluştuğundan bu konuda merak edilenler http://www.idrarkacirma.net adresinden detaylı olarak incelenebilir. 
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.
NAMAZ VAKİTLERİ
Konya için Namaz Vakitleri

İmsak

04:24

Güneş

05:54

Öğle

12:54

İkindi

16:38

Akşam

19:42

Yatsı

21:06

KONYA için hava durumu
parçalı bulutlu
22 °C
parçalı bulutlu
Nem:%32
Ruzgar:22 km/s
Basinc: 883 hPa
Öne Çıkan Haberler!X