Hukuk Bürolarında Otomasyon Sistemi - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber
Konhaber
Konhaber Reklam
Konhaber Reklam
konhaber.com » Metinler
Hukuk Bürolarında Otomasyon Sistemi
Hukuk Bürolarında Otomasyon Sistemi
 Hukuk Bürolarında Otomasyon Sistemi
Eklenme :13 Mart 2017 19:10
Hukuk Bürolarında Otomasyon Sistemi
Bilgisayar ve de özellikle internet kullanımın tüm iş alanlarında kullanılması, pek çok yenilik ve gelişimi beraberinde getirmiştir. Tüm iş alanlarında olduğu gibi, hukuk dünyasındaki işlerin yürütülmesini ve düzenli hale getirilmesini sağlayan birçok program geliştirilmiştir. Bu programların başında ve hukuk büroları tarafından en çok kullanılan yazılım hukuk bürosu otomasyonu programı olmaktadır.
Hukuk otomasyonları sayesinde; hukuksal alanda mesleki tüm ihtiyaç ve gerekliliklerin elektronik ortama kaydedilmesi ve istenilen her yerden ve her an, tüm dosyalara ulaşılması sağlanmaktadır. Böylece icra, dava ve danışmanlık dosyaları için ayrı yazılımların kullanılmasına son verilir ve hukuk bürolarında sürekli ajanda ya da kağıtlara not alma şeklinde geliştirilen çalışma anlayışı, yerini düzenli ve tek bir yerden hareket edecek şekle bırakır.
Hukukuk Bürolarında Otomasyon Programı Kullanımı
Hukuk bürolarının son dönemlerde en çok tercih ettiği yazılımlar içinde yer alan otomasyon programları sayesinde;
  • Tüm dava, icra ve danışmanlık dosyalarının her bilgisi aynı yere kaydedilir ve sınıflama özelliği ile tüm bilgilere çok kolay bir şekilde erişilmesini sağlanır.
  • Yasal takip sürecinde olan tüm dosyalar için hatırlatma sistemi özelliği ile her nerede olunursa olunsun, sürecin en iyi şekilde ve eksiksiz biçimde takip edilmesini sağlanır.
  • İcra takip dosyalarında yaşanan gelişmelerin takip edilmesini ve oluşan tahsilat evresinde alacaklılar ve alacaklı tarihleri hakkında detaylı bilgilendirme yapılması, tahsilat sürecini kısaltır.
  • Tüm dokümanların sınıflandırılması ve her günün bir gün öncesinde iş planı yapma özelliği ile büro içi düzeni sağlar ve böylece dava ve icra süreçleri hızlanır.
  • Hukuk bürosu bünyesinde çalışılan hukuk ve finans birimleri arasındaki iletişimi kurmaya yarar.
  • Sözleşmeli olarak çalışılan vekillerin tüm bilgilerini barındıran hukuk otomasyonu programı, sözleşmeli vekillerle olan iletişimin de en sağlıklı biçimde kurulmasını sağlar.
  • Tüm bunların toplamı da hukuk bürosundaki çalışma verimini arttırır.
Otomasyon programlarının kullanımı ile idari ve finansal süreçler de en etkin şekilde yönetilir, doküman ve tüm bilgiler ile kişisel iş takvimleriyle planlanma en sağlıklı biçimde yapılarak, hukuk bürolarının işleyişi en etkin hale getirilir.
 
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.
NAMAZ VAKİTLERİ
Konya için Namaz Vakitleri

İmsak

03:33

Güneş

05:22

Öğle

12:58

İkindi

16:50

Akşam

20:23

Yatsı

22:03

Öne Çıkan Haberler!X