HIZLI OKUMA TEKNİKLERİ VE EGZERSİZLERİ - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber
Konhaber Reklam
konhaber.com » Metinler
HIZLI OKUMA TEKNİKLERİ VE EGZERSİZLERİ
HIZLI OKUMA TEKNİKLERİ VE EGZERSİZLERİ
 HIZLI OKUMA TEKNİKLERİ VE EGZERSİZLERİ
Eklenme :01 Mart 2017 22:58
HIZLI OKUMA TEKNİKLERİ VE EGZERSİZLERİ
Hızlı okuma kısa sürede daha çok şeyi okumak ve bu okunanları iyi kavramak için yapılan bir çalışmadır. Anlama oranı ile kelime sayısını diğer insanların ortalaması üzerine çıkardığınız takdirde hızlı okuma gerçekleştirmiş sayılırsınız.

Anlayarak hızlı okuma tekniklerini uyguladığınız takdirde her şeyi daha hızlı öğrenebileceksiniz. Rakiplerinizden bir adım önde olmak için hızlı okuma tekniklerine mutlaka önem vermeniz gerekir. Bu konuda kendinizi geliştirdiğiniz takdirde, olayları nasıl daha kolay kavradığınıza herkes şaşıracaktır. Öncelikle hızlı okuma için gözlerimizi geliştirmemiz, odaklanma alanını genişletmemiz, gözlerimizle hızlıca cümleleri ve satırları görmemizi ve okuma hızımızı arttırmamızı sağlar. En çok kullanılan hızlı okuma tekniklerinden biri aktif okuma tekniğidir. Aktif okuma tekniğinde önemli olan akıl süzgecinden geçirmek ve değerlendirmektir. Esnek okuma, az zaman ve az enerji harcayarak en faydalı cümleleri tespit edip, bu doğrultuda çalışmalar yapmaktır. Yazarın anlatmak istediği asıl düşünceye erişerek seçmeli bir okuma gerçekleştirmiş olursunuz. Okumaya geçmeden önce, bütünü anlamaya çalışmak için metnin toptan incelenmesi yani göz gezdirme tekniğini uygulamanız gerekir. Amaç, gün, ay, yıl gibi kelimeleri hızlıca bulmaktır. Sorulan soruların cevapların hangi cümlede olduğunu belirlemek için tarama tekniği uygulanır. Metnin bütününü bozmadan, seçilen anahtar kelimelerle kaymağını alma tekniğini uygulamış olursunuz. İş hayatınızda ve sosyal hayatınızda başarılı olmak için bu teknikleri uygulayarak hareket etmeniz mükemmel sonuçlar doğuracaktır. Hızlı okuma yapmak için en önemli yolardan biri de hızlı okuma egzersizi yapmaktır. Göz egzersizleri yaparak, okuma hızının bariz bir şekilde arttığını görebilirsiniz.
Hızlı okuma teknikleri sayesinde sınav kaygısı yenilir ve düzenli olarak egzersiz yapan çocukların başarısının arttığı görülür. Sadece başarılı olmak için değil, okumayı seven her çocuğun öğrenmesi gereken bir sistem olarak mutlaka tavsiye ederiz. Daha fazla bilgi almak için http://www.basaranyayinlari.com.tr/ adresini inceleyebilirsiniz.
 
 
 
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.
NAMAZ VAKİTLERİ
Konya için Namaz Vakitleri

İmsak

04:29

Güneş

05:58

Öğle

12:54

İkindi

16:37

Akşam

19:39

Yatsı

21:02

KONYA için hava durumu
açık
15 °C
açık
Nem:%51
Ruzgar:5 km/s
Basinc: 887 hPa
Öne Çıkan Haberler!X