Dram Filmleri – Dram Filmleri İzle - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber
Konhaber Reklam
konhaber.com » Metinler
Dram Filmleri – Dram Filmleri İzle
Dram Filmleri – Dram Filmleri İzle
Eklenme :24 Şubat 2017 22:05
Dram Filmleri – Dram Filmleri İzle Karşıt olayların çatışmasıyla sonuçlanarak çeşitli konuşmalar ve eylemlerle gerçekleştirilmiş oyunları veya yapıtlara verilen ada dram denir. Dram temel anlamıyla böyle bir tanımla nitelendirilse de acıklı bir olayın anlatılmasında da kullanılan bir terimdir. Dram türünün ilk yazarı Shakespeare olara bilinmektedir. Birçok yapıtı tiyatroya ve filme uyarlanan yazar belki de dram kültürünün temellerinin atılmasını sağlamıştır. Sinema filmlerine bakıldığında dram filmleri, içinde biraz hüzün, biraz çıkarılacak dersler ve bazen izlerken ağlayacağınız sahnelerin oluşumlarını izlerler.

Dram filmleri izle – dram filmleri bazen romantik dramalara yer verirken bazen tarihi olayların ve tarihte yaşanmış olayların hüznünü ekrana taşıyabilir. Bazen iç parçalayıcı, gerçeklerle harmanlanmış filmler de sizi derin bir kedere sürükleyebilir. Dram filmleri izlemek isteyenlerin belki de bu filmleri tercih etmelerinin sebebi kendi iç dünyalarından izler bulmak da olabilir. Akıllarda İz Bırakan Dram Filmi İzle – Dram Filmi Önerileri Film önerilerine yerli filmlerle başlanırsa, Babam ve Oğlum belki de 2000’li yılların en iyi drama filmlerindendir. IMDb puanı 8.7 olan film 2005 yılında vizyonlardaydı. Bir Çağan Irmak filmi olan drama filmi, usta isimlerin bir arada toplandığı bir başyapıt. Türk tarihini derinden etkilemiş, gerçek olayların sinemaya aktarılmasıyla 2008 yılında vizyonda yerini alan 120 filmiyle, belki de bir ülkenin yaşadığı en iç acıtıcı kayıpları konu almaktadır. Türk ordusunun biten cephanesini taşıma görevini üstlenen 12 – 17 yaş aralığındaki çocukların, kışın zorlu koşulları içerisinde sınıra ulaşmaya çalışmasını konu alır. 120 kahraman gencin gönderildiği uzun yolculuktaysa, sadece 20 tanesi ayakta kalabilir.

Dram filmi izle – Dram Filmleri önerilerinin diğer yerli seçenekleriyle şüphesiz Hababam Sınıfı filmleri olacaktır. Komedi de olduğu kadar dramda da IMDb’de üst sıralarda yer alan filmler, kült haline gelmiş günümüzde hala etkisi süren ve sevilerek izlenen filmler arasındadır. Elbette Yeşilçam filmleri de bu filmlere örnek oluşturabilir. Dönemin aile filmleri o zamanın güldürürken ağlatan yapıtları olarak sinemada yerlerini almaktaydılar. Yabancı filmlere geçilirse şüphesiz dram filmlerinin şahı Titanic olacaktır. Gerçek bir öyküden uyarlanan film, iki aşığın batan bir gemide tanışmalarını ve geminin batışında yaşadıkları olayları konu alıyor. Sahtekar, Hachiko: Bir Köpeğin Hikayesi, Esaretin Bedeli, Yeşil Yol, Ghajini, Akıl oyunları gibi filmlerde dram filmleri için favorileri oluşturmaktadır.
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.
NAMAZ VAKİTLERİ
Konya için Namaz Vakitleri

İmsak

04:29

Güneş

05:58

Öğle

12:54

İkindi

16:37

Akşam

19:39

Yatsı

21:02

KONYA için hava durumu
açık
15 °C
açık
Nem:%51
Ruzgar:5 km/s
Basinc: 887 hPa
Öne Çıkan Haberler!X