Avrupa’nın En Popüler Festivalleri - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber
Konhaber
Konhaber Reklam
Konhaber Reklam
konhaber.com » Metinler
Avrupa’nın En Popüler Festivalleri
Eklenme :27 Temmuz 2017 22:31
Genel olarak Avrupa şehirleri analiz edildiğinde hemen hepsinin kendine yaraşır bir meydanı olduğu görülmektedir. Çünkü sosyal etkinliklere bir hayli önem veren Avrupalılar, bir şehri inşa ederken ilk önce meydan projesini geliştirerek hayata geçirirler. İşte muazzam görüntüye sahip meydanlarda da Avrupa’nın en popüler festivalleri gerçekleşmektedir. Bu konuda fikir sahibi olmanız ve seyahatinizi bu festivallere denk getirerek farklı bir deneyim yaşamanız adına bazılarını aşağıda sizler için sıraladık.

Prag: Sinyal Işıkları Festivali
Açıklama: ../Downloads/22595581958_ccb9fb710a_z.jpg
Ekim ayı ortasında gerçekleştirilen bu festivalde, tarihi binalar çeşitli figürleri içeren aydınlatma sistemiyle donatılmakta ve şehir bir anda bambaşka aydınlığa bürünmektedir. Son derece etkileyici görselleri içeren bu festival kesinlikle görülmeye değerdir. Avrupa’ya gitmişken tüm festivalleri görmek istiyorsanız Avrupa gezi notlarının yer aldığı bu sayfa ilginizi çekebilir.

Malta: Uluslararası Havai Fişek Festivali
Açıklama: ../Downloads/34244133130_8e431e335c_z.jpg
Hem yarışma hem de festival havasını içeren bu etkinliğe seyirci ile birlikte dünyaca ünlü havai fişek firmaları da katılmaktadır.  Gökyüzünde oluşturulan muhteşem manzara, kesinlikle her bireyin deneyim etmesi gereken güzelliktedir.

Bunol: Domates Savaşı Festivali
Açıklama: ../Downloads/21371656551_60068f1dd3_z.jpg
Vallencia yakınında konumlanmış küçük bir kent olan Bunol, her yıl sayısız gencin birbiriyle yaptığı domates savaşını içermektedir. Birçok ilke ve hatta ülkemiz tarafından da İsraf Festivali olarak görülmesiyle son birkaç yıldır talep görmemesinden ötürü şimdilerde rezervasyon ile 22.000 civarı kişinin katılması sonucu düzenlenmektedir.

Venedik: Venedik Karnavalı
Maskesiyle ünlü olan karnaval her yıl düzenlenir ve tam 40 gün boyunca devam eder. Başlangıcının tam olarak nasıl oluştuğu bilinmese de Rönesans döneminden günümüze kadar sürmekte olup, San Marco Meydanı’nda toplanan halk çeşitli maskeler takmakta ve birçok etkilik ile festivali kutlamaktadır.

Moskova: Spasskaya Kulesi Askeri Bandolar Müzik Festivali
Dünyanın pek çok bölgesinden askeri bando gruplarının katılımıyla oluşan muhteşem festival, her yıl yaz sonlarına doğru düzenlenmektedir. Kusursuz görselliğin yanı sıra usta bandocuların kapışmasıyla da tam anlamıyla müzik ziyafeti çekiliyor diyebiliriz.

Brüksel: Çiçek Halı Festivali
Açıklama: ../Downloads/2800049726_cea55c4e56_z.jpg
E.Stautemans tarafınca 1971 senesinde küçük bir halı olarak başlayan festival, yıllar içinde bir hayli ilgi görmesinden ötürü şimdilerde devasa şekilde tasarlanarak yapılan Çiçek Halı Festivali için tüm dünyadan katılımcılar ülkeyi ziyaret etmektedir.

Barselona: Sonar Elektronik Müzik Festivali
Her yıl Haziran ortasında başlayıp 3 gün 3 gece boyunca devam eden festival, 1994 yılından bu yana gelenek haline getirilmiştir. Festival süresinde tüm şehir ışıklarla süslenir ve çeşitli sahne showları gerçekleştirilir. Aslında bu festival için çılgın şehir partisi de demek mümkündür. Dolayısıyla eğlenmek ve farklı bir deneyim edinmek isteyen kişiler, seyahatlerini festival zamanına denk getirebilir. İspanya’da özellikle yaz aylarında çok fazla festival oluyor. İspanya gezinizi mutlaka bir festivale denk getirmek istiyorsanız buradaki yazılara göz atmanızda fayda var.

Münih: Ekim Festivali
Açıklama: ../Downloads/2304896665_77f8e0d520_z.jpg
Yaklaşık 6 milyon katılımcı ile kutlanan festivalin ana teması biradır ve şehrin Belediye Başkanı tarafından büyükçe bir bira fıçısına çeşme takma töreninin yapılmasıyla başlamaktadır. Eylül ayı sonu Ekim ayı başı gibi düzenlenen bu festival şehirde 2 hafta boyunca kutlanmaktadır. Festival süresince yoğun bir kalabalığa ev sahipliği eden şehir, her yıl katılımcı sayısını artırarak festivalini kutlamaktadır. 
 
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.
NAMAZ VAKİTLERİ
Konya için Namaz Vakitleri

İmsak

03:33

Güneş

05:22

Öğle

12:58

İkindi

16:50

Akşam

20:23

Yatsı

22:03

Öne Çıkan Haberler!X