ANASAYFA Güncel Ekonomi Spor Siyaset Eğitim Yaşam Dünya Kültür-Sanat Sağlık Teknoloji

Konya'da bir iş yerinde patlama

09.08.2020 14:05:00
Konya'nın merkez Selçuklu ilçesinde bulunan bir iş yerinde patlama meydana geldi.
Videoyu İzlemek İçin Tıklayınız...
Alınan bilgiye göre, merkez Selçuklu ilçesi Nişantaşı Mahallesi Makami Sokak'taki bir iş yerinde patlama oldu.
Bölgeye çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi. Patlama sonrası fenalaşan iki kişiye sağlık ekibince müdahalede bulunuldu. Patlama nedeniyle iş yerlerinde hasar oluştu.

Polis ekipleri, patlamanın yaşandığı sokakta şerit çekerek güvenlik tedbirleri aldı. Olay yerinde incelemelerde bulunan Konya Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, gazetecilere yaptığı açıklamada, olayda ölü ve yaralı bulunmadığını bildirdi.

"Yaralı ve can kaybımız yok"
Patlamanın yaşandığı binanın doğal gaz aboneliği olduğunu ancak iş yerinin doğal gaz aboneliği bulunmadığını ifade eden Aydın, "İş yerinde bulunan LPG tüplerinden birinin bu hasara neden olduğunu değerlendiriyoruz. Sadece binalarda ve iş yerlerinde hasarlar var. Yaralı ve can kaybımız yok." dedi.
AFAD İl Müdürü Yıldız Tosun ise kendilerine ilk ihbarın, "doğal gaz kaynaklı büyük bir patlama olduğu" şeklinde geldiğini söyledi.

Ancak olay yerinde yapılan inceleme sonucunda, patlamanın doğal gaz kaynaklı olmadığının belirlendiğini ifade eden Tosun, şunları kaydetti: "Çalışmalar devam ediyor. 2-3 panik atak hastasına sağlık ekipleri müdahale etti. Bina boşaltıldı. Elektrik, su ve doğal gaz hatları kesildi. Konya'ya geçmiş olsun."
Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş da patlamada çok sayıda iş yerinde hasar oluştuğunu söyledi. Olayın hemen ardından binanın içinin boşaltıldığını anlatan Kavuş, "Yüksek basınçlı, tozu dumana katan bir patlama oldu. Ateşli veya alevli bir patlama değil. Yangın tehlikesi şu anda görünmüyor. Gerekli tedbirler alındı. Binanın üst katlarında bir hasar görünmüyor ancak yandaki ve çevredeki iş yerlerinin camları patladı." diye konuştu. 

"Bomba patlar gibi yüksek bir ses oldu. Üzerime camlar geldi"
Patlamanın olduğunu bölgede iş yeri bulunan terzi Durmuş Sarıkaya, yaptığı açıklamada, dükkanının kapısını açarken büyük bir patlama olduğunu belirterek, "Bomba patlar gibi yüksek bir ses oldu. Üzerime camlar geldi. Çok hafif yaralandım. Patlamanın hemen ardından polis ve itfaiye ekipleri geldi." dedi. Ekiplerin, patlamanın olduğu iş yerindeki incelemeleri sürüyor. 

 

DİĞER HABERLER