ANASAYFA Güncel Ekonomi Spor Siyaset Eğitim Yaşam Dünya Kültür-Sanat Sağlık Teknoloji

Başkan Uğur İbrahim Altay: Bu şehrin isminin kirletilmesine izin vermeyeceğiz

18.06.2019 00:16:00
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, büyükşehir belediyesiyle ilgili Sayıştay raporunun doğru olmadığını bildirdi. Altay, " "Sayıştay raporunda “köprü yok” gibi bir ifade söz konusu değil. Bu şehri ve şehrin kurumlarını siyasi çekişmelere konu edip isminin kirletilmesine izin vermeyeceğiz. Tüm Konya özür beklemektedir. " dedi.
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay "Sayın Didem Arslan Yılmaz'ın programda Konya Büyükşehir Belediyemiz ile ilgili konu olan Sayıştay Raporu hususu doğru değildir, cevap hakkımız doğmuştur." dedi.

Altay, "Başta Sayın Berhan Bey olmak üzere tüm konukları Konya’ya davet ediyorum. Olmadığı söylenen köprüden birlikte görüntü verelim. Detay ve cevap hakkımızı yayına bağlanıp izah edebiliriz. " dedi.

Başkan Altay, şunları aktardı:

"Sayıştay raporunda “köprü yok” gibi bir ifade söz konusu değil. Bu şehri ve şehrin kurumlarını siyasi çekişmelere konu edip isminin kirletilmesine izin vermeyeceğiz. Tüm Konya özür beklemektedir. "

Canlı yayına bağlanan Altay, "Köprü yapılmıştır ve yerindedir. Kendisini köprüyü görmeye davet ediyorum. Beyşehir'den gelen kabarı yüksek araçların kabarıya çarpmasından dolayı zemindeki yol kotu 200 metre indirildi. Köprüyle sökülme olmadı. Köprü 7 milyon liraya mal oldu. Algı operasyonu yürütülmeye çalışılıyor. Sayıştay raporlarında böyle bir şey yok. Berhan Bey'den Konya adına özür bekliyoruz. Köprünün söküldüğü iddiası kesinlikle doğru değil. Köprü yapıldıktan sonra köprünün üzerinde sökülme işlemi yapılmadı. 7 milyon liraya yapılan köprünün yerinde olmadığı doğru değil. Yoldaki demirler kaldırıldı." dedi.

Programdaki iddialar üzerine Başkan Altay, sosyal medyadan köprünün fotoğraflarını paylaşarak asılsız iddiaları çürüttü.

Olay

Haber Türk televizyonundaki bir tartışma programında Akyokuş'a yapılan köprünün yerinde olmadığı iddia edildi. Köprünün Sayıştay raporunda yer almadığı iddia edildi.

Konhaber.com

DİĞER HABERLER