Ömer Lütfi Ersöz

Ömer Lütfi Ersöz

​Zafer, Allah’tandır

03 Kasım 2015

Bu dünya hayatına imtihan edilmek üzere gönderilmiş bulunmaktayız. Hayatımızın her döneminde bu gerçeği bilerek yaşamamız gerekmektedir. Hem dünyevi ve hem de uhrevi konularda bize düşen, çok çalışmak ve sorumluluklarımızı yerine getirmek olmalıdır. Kısacası bizler seferden sorumluyuz. Başarı ve zafer Rabbimizden bir ikram ve bir lütuftur. Bizler tercihlerimizi iyiden, güzelden yana yapmak durumundayız. Tercihlerimiz hak ve hakikat merkezli olduğu ölçüde, Rabbimizin yardımının geleceği aşikârdır.

Güzel Ülkemiz Türkiye’miz üzerinde oynanmak istenen çirkin oyunları gören aklıselim, Türk, Kürt, Laz, Çerkez v. b. insanlarımız kenetlenerek, birlik ve beraberliğimizi sağlamlaştırarak bütün sıkıntılarımızı aşmak için el ele vermişlerdir. Bu dayanışma gerçek anlamda takdire şayandır.

Malumunuz 01 Kasım 2015 Pazar günü yapılan seçimlerle İnsanlarımız en temel ve vazgeçilmez bir hakkının gereği olarak oylarını vermişlerdir. Bu vesile ile seçim sonuçlarının; Milletimize, İslam âlemine, bütün mazlum ve mağdurlara hayırlar getirmesini Rabbimizden niyaz ediyorum.

Bundan sonraki aşamada, her birimiz elimizden gelen maddi ve manevi unsurlarımızı seferber ederek, güzelim ülkemiz Türkiye’mizin her alanda şahlanması, başarılı olması için çalışmalıyız. Birlik ve beraberlik ruhumuzu bozmak isteyenlere fırsat vermeden hizmetlerimizi en güzel şekilde yapmalıyız. Sonucunda kazanan Milletimiz olacaktır.  

Başarı ve zaferden bahseden Fetih Sûresi, hicretin altıncı yılında, Ashabın çok sıkıntılı oldukları bir dönemde, Hudeybiye antlaşması dönüşünde Mekke ile Medine arasında inmiştir. İmtihan edildiğimizi hiçbir zaman unutmadan, Allah ‘a gerçek anlamda kulluk yapmalıyız.

Âyet-i Kerimelerde: “Biz sana doğrusu apaçık bir fetih ihsan ettik. Böylece Allah, senin geçmiş ve gelecek günahını bağışlar. Sana olan nimetini tamamlar ve seni doğru bir yola iletir. Ve sana şanlı bir zaferle yardım eder.  İmanlarını bir kat daha arttırsınlar diye Mü’minlerin kalplerine güven indiren O'dur. Göklerin ve yerin orduları Allah'ındır. Allah bilendir, her şeyi hikmetle yapandır.(Bütün bu lütuflar) Mü’min erkeklerle Mü’min kadınları, içinde ebedî kalacakları, zemininden ırmaklar akan cennetlere koyması, onların günahlarını örtmesi içindir. İşte bu, Allah katında büyük bir kurtuluştur.(Bir de bunlar) Allah hakkında kötü zanda bulunan münafık erkeklere ve münafık kadınlara, Allah'a ortak koşan erkeklere ve ortak koşan kadınlara azap etmesi içindir.

Müslümanlar için bekledikleri kötülük çemberi başlarına gelsin! Allah onlara gazap etmiş, lânetlemiş ve cehennemi kendilerine hazırlamıştır. Orası ne kötü bir yerdir! Göklerin ve yerin orduları Allah'ındır. Allah azîzdir, hakîmdir. Şüphesiz biz seni, şahit, müjdeleyici ve uyarıcı olarak gönderdik.” (Fetih Sûresi âyet:1-8)

“Allah'ın yardımı ve zaferi gelip de insanların bölük bölük Allah'ın dinine girmekte olduklarını gördüğün vakit Rabbine hamdederek O'nu tesbih et ve O'ndan mağfiret dile. Çünkü O, tevbeleri çok kabul edendir.” (Nasr Sûresi âyet:1-3)  buyrulmuştur.

Dini, ahlaki, siyasi, sosyal, ekonomik ve benzeri, hayatımızın bütün alanlarında başarılı olmamızı sağlayacak esas, emanetlerin ehline verilip, hak ve adaletle hüküm verilmesi ile mümkün olacağının unutulmaması gerekmektedir. Toplumumuzu, arzu ettiğimiz bütün güzelliklerle dolu hale getirmemiz için maddi ve manevi alanda çok çalışıp başarılı olmalıyız. İnsan için ancak çalıştığının karşılığı vardır.

Âlemlerin Rabbi Allah (c.c.)’a, bizlere lütfettiği maddi ve manevi güzellikleri vesilesi hamd ediyoruz. Allah (c.c.); her birimize hakkıyla İslâm kardeşliğine gereği gibi sahip çıkmayı, Müslümanların ve mazlum bütün insanlığın sıkıntılarını gidermeye çalışmayı nasip eylesin. Birlik ve beraberliğimizi sağlamlaştırarak huzur ve mutluluk içinde yaşayanlardan olmamız duası ile sıhhat ve afiyetler dilerim.

Yorumlar

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 • sinan samil

  ömer bey siz akpnin yandaşlıgını yapacagınıza otogar içinde yaşayan köpek ve güvercinlere bi çare bUlUn.

  • Cevapla
  • Begen (0)
  • Begenme (0)
 • cengiz gök

  iyi günler bir vatandaş olarak sizlerden ricam vatandaş ve halklan ic ice olun yüce meclise gidip bizleri unut mayın şimdiye kadar konya vekillerinin hic biri ilgilenmedi hayırlı ugurlu olsun vatana millete

  • Cevapla
  • Begen (0)
  • Begenme (0)
Kapat X