Son Dakika Haberler

Zehra Betül Şişman

Zehra Betül Şişman

​Su götürmez, sabun temizlemez meseleler ‘Katolik kiliseleri ve çocuk tacizleri’

26 Şubat 2019
Yazıma Kudüs’te Doğuş kilisesinde bir rahipten duyduğum Katolik söylemi ile başlamak istiyorum;
Papa Tanrı’nın gölgesidir.
Bu bağlamdan bakacak olursak geçtiğimiz hafta sonu dünyaya yaptığı açıklama ile Katoliklerin Tanrısının gölgesine, çok fena gölge düştü…
Gölgeye gölge düşmez demeyin, gölgenin gölgesi ışıktır, yani Katolik dünyasının saklı meseleleri günışığına çıktı, şapkaları düştü ve kel göründü.
İçler acısı, iğrenç çocuk taciz ve tecavüzlerinin artık üstü örtülemez hale gelince Papa zahmet edip özür birifi verdi. Verdi, çünkü bu tuluk daha peynir almaz.
Bu brif ne bir vicdan muhasebesi ne bir özürdür, açık ve nettir ki mecburi kalınmış bir mahcubiyettir. Temelleri günahkar olmaya ve günah çıkarmaya dayanan bu müessese ulusal kanal ve haber ajansları vasıtası ile resmen kendilerine günah çıkarma ayini yapmış, işi süslü cümlelerle kalaylayarak adeta tereyağından kıl çeker gibi meselenin içinden sıyrılmışlardır.
Şaşırmamak gerek zira bunlar Hz.Meryem’e iftira atmakta adeta yarışan, çocuk hangimizden diye aralarında alaycı tavırlarla ok çekmekten imtina etmeyen, Allah’ın babasız bir çocuğu yaratmasına iman etmeyip sonra ona Allah’ın oğludur diye baba diyen Yahudi hahamların sapık  nesliydi…
Hz. Adem'in dünyaya günahkar olduğu için gönderildiğini, hepimizin Adem’in çocukları olarak yani günahkar olarak dünyaya geldiğimizi iddia ederler, işte tamda bu sebeple yeni doğan çocukları vaftiz ederler…
O tacizci kirli elleri ile tertemiz bebekleri vaftiz ederler…
Şimdi sormak isterim ki ;
El mi kirli ?
Bebek mi?
Kilise kuruluşundan bu yana insan asmaya, insan yakmaya, savaş çıkarmaya ’haçlı savaşları’, rüşvet almaya pek meraklıdır, cennetten karaborsa arsa satan rahipler zaten tarih boyu böyle idi, bu taciz işlerinin kokusunun yeni yeni ortaya çıkması da küreselleşen dünyada sosyal medyanın etkisi ve kilisenin kırılan otoritesinin payı büyüktür.
Peki kilisede rahip ve papazların bu pedofilik ve sapkın davranışlarını sosyal ve pisikolojik olarak değerlendirecek olursak ortaya nasıl bir tablo çıkar?
Evlenmenin yasak bekaretin ise kutsal olduğu kiliselerde tam bir bastırılmış duygu karambolü yatar, şöyleki bu dürtüsellik ile evlenmenin ilelebet yasak olduğu rahip-rahibe ve öğrenci kilise yatılı okul ortamı da işin içine girince, temel inanç bozukluğuna dayanan dini literatür böylece kendi kazdığı kuyuya çok şiddetli şekilde kendi düşer ve olanlar saklı gizli ve tehdit içerikli pedofilik bir güruha dönüşür.

kutsa
günahına gir
günahkar yap
günah çıkar
tekrar kutsa
kısır döngüsü hem kilisenin döner sermayesi hem de papazların şeytani nefisleri için muhteşem bi ranttır…

Şimdi Papa’nın yaptığı kirli vicdan tezkiyesinden bir parça alıntı yapalım.

Haberin başlığı şöye;
Papa 16. Benediktus, İrlanda'da Katolik papazların cinsel tacizine maruz kalan çocuklardan özür diledi;
"Papa üst düzey yerel kilise yetkililerinin çocuklara cinsel taciz iddialarını ele alırken "ciddi hatalar" yaptıklarını da kaydetti.
Cinsel taciz kurbanlarına seslenen Papa "büyük acılar çektiniz, gerçekten de üzgünüm" diyor.
Mektupta devamla, "güvendikleriniz size ihanet etti, gururunuz ayaklar altına alındı... Utanç ve pişmanlık duygularımı açıkça ifade etmek isterim" deniyor.
Papanın mektubu çocuklara cinsel taciz konusunda Vatikan tarafından yapılan benzeri ilk açıklama.’’
 
Şimdi sorarız insan hakları örgütü, Unesco, çocuk hakları örgütü, BM neredesiniz???
Raporlarınızda Türkiye’yi eleştirip puanını düşürerek ÖZGÜR OLMAYAN ÜLKELER listesine alırken ÖZGÜR dediğiniz mecralarda din otoriteleriniz kendi neslinize tecavüz ediyor, hem de yüzlerce kez,
niye ses çıkarmıyorsunuz, niye susuyorsunuz…
Papa'nın bunca senedir susmasına ve göz yummasına ne diyorsunuz peki?
Tanrı’nın gölgesi Papanız yıllarca evlatları rahip ve rahibelerin yaptığı pislikleri niye saklamak durumunda kalmış?
yüzlerce çocuk tecavüze uğrasa bile…
Ama konuşmasında da ya da kendi günah çıkartmasında da belirttiği gibi ,
"üzgünüz"
Diyecek kelime bulamıyoruz, yüzlerine tükürürcesine bir kinaye ile ,
EZ CÜMLE
Ne diyelim Papa yüreği işte…


Yorumlar

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Kapat X