Son Dakika Haberler

Firdevs SAk

Firdevs SAk

​Online diyet

16 Nisan 2021
Sosyal medyanın hayatımıza bir anda girmesiyle sosyal aktivitelerin hepsi internet ortamında gerçekleşmeye başladı. Hayatımıza bir anda giren sosyal medya, bize bir alıştırma evresi yaşatarak  adeta bizi karantinaya hazırladı. Sonrasında ise sosyal aktivitelere zaruri ihtiyaçlar da eklendi ve önceden tercih ettiğimiz durumlar yerini zorunluluğa bıraktı. Online diyet, online danışmanlık hizmetleri, hatta online muayeneler gibi birçok sağlık hizmeti hayatımıza girmekle kalmadı, adeta hayatımızın bir parçası oldu ve bazı bahaneleri de ortadan kaldırdı. Bu sebeple bu hafta sizlere (bahaneleri ortadan kaldırmaya yönelik) online diyetten ve hangi durumlarda diyetisyene gidebileceğinizden bahsedeceğim.

Ne yazık ki diyetisyene gitmemek için çeşitli bahaneler sunuluyor. Bu bahanelerden biri, danışmanlık almak istenilen diyetisyen ile farklı şehirlerde hatta farklı ülkelerde bulunmaktır. Oysa ki teknolojinin gelişmesiyle beraber hayat şartları da kolaylaştı. Artık istediğiniz hizmeti istediğiniz zaman alabilme imkănınız var. Danışmanlık almak istediğiniz bir diyetisyen ile aynı şehirde hatta aynı bölgede bile oturmanıza gerek yok. Tek yapmanız gereken diyetisyenle iletişime geçerek internette ‘online' bir görüşme ayarlamak. Bu sayede istediğiniz diyetisyen ile evinizde rahat bir şekilde görüşebilirsiniz.

Bir diğer bahane ise diyetisyenlerin görev tanımını tam olarak bilmemekten kaynaklanan ‘sadece zayıflamak için diyetisyene gidilir' düşüncesidir. Bu düşünce beraberinde diyetisyene ihtiyaç olmadığı zannını da getiriyor. Diyetisyenler dört yıllık üniversite eğitiminin getirdiği mezuniyetle kilo verdirmenin yanı sıra kilo aldırma, vejeteryan/vegan gibi bireylerin beslenmesi, kronik hastalık varlığında beslenme, alerji ve gıda hassasiyeti durumlarında beslenme, sporcuların/gebelerin/emziren annelerin beslenmesi, bebek ve çocuk beslenmesi ile ilgili konularda danışmanlık verebilir.  Kısacası bu bahsettiğim alanlardan biri ile ilgili herhangi bir şikăyetiniz varsa bir diyetisyene başvurabilirsiniz.

Siz de bu bahanelerin arkasına sığınmadan online danışmanlık almak isterseniz firdevssak92@gmail.com mail adresimden iletişime geçebilirsiniz.

Yorumlar

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 • Ömer

  Firdevs Hanımefendi, bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederiz.

  • Cevapla
  • Begen (1)
  • Begenme (0)
 • Dyt.Firdevs Sak

  Teşekkür eder, sağlıklı günler dilerim Ömer Bey

  • Begen (0)
  • Begenme (0)
Türkçe العربية English