Son Dakika Haberler

Mehmet Akif TEKİN

Mehmet Akif TEKİN

​Mehmet Özdilek Ne Getirir

27 Ekim 2017
Konyaspor’da artık yeni bir önem dün gece saatlerinde resmi olarak başladı. Daha önce gerçekleşmesi gereken bir ayrılık fazla uzatılınca da çok kritik bir dönemde acil olarak teknik ekip değişikliğine gidilmiş oldu. Her ne kadar beklentilerin altında kalsa da teknik direktör Mustafa Reşit Akçay’a teşekkür eder, başarılar dileriz.
Mehmet Özdilek namı diyar Şifo Mehmet… Eğer takımla kima sorunu yaşamazsa tam istediği bir  sahip olabilir. Hücumcu oyun anlayışı ve hızlı oyun yapısı gereği bu kadronun en azından 13-14 oyuncusu bu kimyaya uyar. Geri kalan oyunculardan da maksimum verim alma potansiyeline sahip bir hoca. Kısacası kendi oyun anlayışını Konyaspor felsefesi ile harmanlayabilirse başarı gelebilir.
Önümüzde nasıl bir süreç var ?
Şahsi görüşüm Osmanlıspor maçıyla Konyaspor’un nasıl bir yol çizeceği hemen hemen belli olur. Mustafa Reşit Akçay ile daha erken bir ayrılık olmuş olsa ( 6-7 hafta ) takım 2-3 maç yeni hocasıyla maçlara çıkar, antreman yapar ve bu hafta tam performans gösterebilirdi. Ama artık malesef şimdiden tam performans gösterme zorunda. Ligde puan aralığı bir hayli dar ancak direk rakiplerinizle oynacaksınız ve koşullar ne olursa olsun kazanmak zorundasınız. Bu sebepten ötürü Mehmet Özdilek bir yana takımın artık bu hafta kendi psikolojisini yenip kazanması gerek. Şuan için Konyaspor’un en büyük rakibi maalesef bu olumsuz havası ve psikolojisi.
Bir diğer problem ise gereksiz bir çok oyuncunun kadroda bulunması. Bu transferleri kim yaptı bilmiyorum ama Mehmet Hoca muhtemelen devre arası değişiklik isteyecektir. Buda demek oluyor ki takıma ekstra maliyet çıkacak demek. Sezon başında doğru bir kadro yapılanması yapılmış olsa belki de bugün başka şeylerden konuşuyor olabilirdik. Sonuç itibari ile de ucuz etin yahnisi yavan olurmuş. Getirmek için bir maliyet göndermek için başka bir maliyet ve sonuç itibari ile alınan sıfıra yakın verim. Maalesef Konyaspor transfer komitesini ve yönetimini hem zor günler bekliyor hem de daha sıkı bir çalışma ve scouting bekliyor. 
Sonuç itibari ile Konyaspor da bu sezon maalesef istenmeyen şeyler yaşanıyor ve bunun üzerinden bir şekilde gelinip bu kaos ortamından çıkılmalı. Mehmet Özdilek ise ciddi manada zor bir görevi kabul etmiş durumda. Konyapor daki bu kaos ortamını çözebilecek doğru kişimi bunu hep birlikte bekleyip göreceğiz.
 

Yorumlar

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Kapat x
Türkçe العربية English