Son Dakika Haberler

Zehra Betül Şişman

Zehra Betül Şişman

​Gerillalar, milisler ve lanet olası Federaller

18 Mart 2019
ÜTOPYA ROJOVA DOSYASI 2 

Geçtiğimiz hafta Rojova1dosyasının başlığı bayaca merak uyandırdı ve soru aldı, peki ;
Neden defol git diren-me kalma?
Bu motto cümle aslında bir kitap kapağına cevaben kaleme alındı, 21. yüzyıl Lawrenceliğine soyunan Ortadoğu ajanlarından bir takım vatan hainlerinin bölgedeki Kürtleri kışkırtmak ve boşalan Suriye topraklarında Kürdistan oluşumunu sağlamak için ürettikleri bir slogandır.
İşleyiş şöyledir ,
Derin Dünya siyasetinde gizli lobi görünen bir aktör seçer, bu aktör bölgenin içinden çıkan ve mazlumlar adına halk için savaşan bir aktördür ‘PKK’vs. sonra o aktörde alt tabakayı halkı ve aktivistleri eylemsel ve söylemsel olarak dinamize eder sonrada bölgedeki hakimiyet bedava ve karlı bir şekilde sağlanmış olur, sistem budur.
İşte bir ucu Türkiye’ye dayanan Suriye’nin boşalan bölgelerinde elden ele gezen ve bölgedeki öğretmenlere ücretsiz dağıtılan bir kitabın başlığı şöyledir ;
‘YIKIL GİT, DİREN KAL’

Bu cümlede yıkılıp gidecek olan Türk askeri güçleri, direnip kalacak olan ise gerillalar, milis güçler ve lanet olası federallerdir’ ABD ve içimizdeki satılık kimlikler’dir.
Bu sebeple bizde DEFOL GİT, DİREN-ME KALMA dedik, zaten bu kitap ve Fehim Taştekin’in diğer iki kitabı devletimiz tarafından toplatıldı ve satışı yasaklandı.
Yazının bu haftaki gündeminde kaldığımız yerden devam edelim ve ütopya rojova’nın ütopya sınırları nereler ve Türkiye’nin hangi noktalarına kadar  uzanıyor?
Geçen yıl Google map’in HATA ile yayınladığı sonra Türkiye’den aldıkları ikaz ile kaldırdıkları haritada işte sözde Kürdistan;

TÜRKİYE'NİN ÜÇTE BİRİ!!

Afişlerde yer alan ve Türkiye'nin yaklaşık üçte birini kapsayan haritada Güneydoğu Anadolu bölgesinden Gaziantep, Adıyaman, Şanlıurfa, Batman, Diyarbakır, Mardin ve Siirt, Doğu Anadolu bölgesinden Ardahan, Kars, Iğdır, Erzurum, Ağrı, Van, Muş, Şırnak,Hakkari, Bitlis, Bingöl, Erzincan, Tunceli, Elazığ ve Malatya, Akdeniz bölgesinden Kahramanmaraş, Kilis ve Hatay, İç Anadolu bölgesinden ise Sivas'ın tamamı ya da bir kısmı fularlara, tişörtlere basılan, mitinglerde kullanılan 'büyük Kürdistan' toprakları arasında gösterildi.
Bu harita niye bu şehirleri kapsamakta?
Kürt vatandaş popilasyonunun yüksek oluşundan mı? Yer üstünden mi?
Yoksa yer altındaki popilasyondan mı kaynaklı?
Açık ve nettir ki enerji kaynaklarının yoğunluk göstermesi öncelikli sebep olup bu Amerika’nın ve İsrailin enerji kaynak ihtiyacını tamamlamak istediği için yaptıkları 50 yıllık stratejik enerji plandır, işin harita kısmı zaten büyük Ortadoğu planının tamamlanmasıdır.
Aklı selim Kürt vatandaşlarımızı bir yana koyalım, kullanıldıklarını ve bölgenin boşaltıldıktan sonra asla kendilerine bırakılmayacağını anlayamayan örgüt yanlısı Kürtler ise hala terör örgütünden ve HDP'den medet ummaktadır.

Benim açık fikrimdir ki; Suriye'de oluşturulan Kürdistan-rojova bölgesinin 25 yıl sonraki hali ve ahvali Nazi Almanyasındaki Yahudilere benzeyecek, Amerika ve İsrail tarafından bölgeden sürülecekler ve imha edilecekler işte o vakit Recep Tayyip Erdoğan için etnik temizlik yapıyor iddasında bulunanlar gerçek etnik temizlik nedir acı bir şekilde anlamış olacaklar, hatta örgüt bloğuna dayanan Kürtler yedikleri kaba tükürmelerine rağmen Türkiye’de kaldıkları için kendilerini şanslı hissedecekler.
Silahını ve askeri donanımını tamamen Amerika’dan alan PYD, YPG ve PKK bu silah ve mühimmatla aslında birnevi kendini vurmuş oluyor. Türkiye'nin doğusu için Kürdistan rüyası kuranlar ise bu ütopyada avunadursunlar, yerli yazılım uçaklar, tarayıcılar ve nokta atışlı insansız hava araçları ile Türk Milli savunması Aselsan ve Havelsan'la yine bölgede gümbür  gümbür bahar temizliğine giriyor.

Şu anda tek hedefleri kayyum atanan bu bölgedeki belediyeleri tekrar almak ve örgüte akar para ve hizmeti sağlamak olan HDP, belediye meclis kararları ile rahatlıkla devletin parası ile terörist cenazelerinde yemek veriyor ya da belediyenin araçları ile vatandaşa değil örgüte hizmet ediyor. Geçtiğimiz günlerde açıkça ‘CHP Ankara ve İstanbul’u alırsa bizim sayemizde alır diyen HDP eş başkan yardımcısı da açık ve net bir şekilde
CHP'ye ihtimam Kandil'e peçeli jest çekmiştir.
Hülasa, aç tavuk kendini buğday ambarında görürmüş misali bakınadursunlar,
şaka bir yana gerçektende açlar ha…

Her mitingte toplanıp açlık grevi yapan örgüt mensupları ve gazetecileri için kendilerini acındırıyor, devlete ileniyorlar.
Hak arama husussunda devamlı açlık grevi yapan bu arkadaşlar, birinizde açlıktan ölmediniz bu güne kadar?
Hani bir gerillanızda açlıktan ölse kalsa da biraz inandırıcı olsa şu açlık oyunlarınız diyorum.
Kayyum atanan bölgelerde aday dahi çıkarmayan PARTİZANLAR‘a gelince,
Yoksa ütopya Rojova'dan-Kürdistan'dan hisse mi aldınız?
Ya da satılık olan bu bölgeler değil de, siz misiniz?
Ezcümle
31 mart’a adım adım giderken bir türkü dolandı dilimize,
BİZİM ELE BAHAR GELDİ, DAĞLAR ÇİĞDEM ÇİÇEK AÇMIŞ, ORALAR BİZİM ELLER, YAD ELLER…
Hani boşa çabalamayın gerillalar milisler ve ah o içimizdeki 
LANET OLASI FEDERALLER…

Yorumlar

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.