Son Dakika Haberler

Mehmet Akif TEKİN

Mehmet Akif TEKİN

​Daha da iyi olacak...

02 Ekim 2017
Malatyadan puanla dönmek önemliydi. Son iki haftada oynanan güzel oyunla birlikte Avrupa kupaları da dahil olmak üzere oynanan üç maçta iki galibiyet alarak mağlup olmadan ayrılan Konyaspor yeni kimliğiyle yavaş yavaş form tutmaya başlıyor.
İlk haftalarda sanraforsuz oynamanın bedelini 5 maçta alınan 3 puanla ödeyen yeşil beyazlılar, Eze’nin bu açığı kapatmasıyla bir eksiğini daha gidermiş oldu. Santrafor ne yapar sorusunu oynadığı maçlarda gösteren, gerek araya attığı koşular, gerek top tutma ve saklama, gerekse rakip defans anlayışını bozma konusunda bir hayli becerikli olan Nijeryalı oyuncu son vuruşlarnı da ekleyince gayet başarılı bir görünüm çizmiş oldu.

Orta alan ve kanatların da şekillenmesi ile hücuma zenginlik katarak tek bir adam anlayışından çıkan bunun yerine hızlı ama görerek oynamanın meyvelerini alan bir takım olan Konyaspor gelecek haftalarda pas ve bitiricilik yüzdelerinide arttırırsa daha iyi yerlere gelecektir. Mustafa Reşit Akçay’ın maçlarda yeni şeyler denemeyi bırakıp oyununu oturtmasıda başarının bir diğer nedeni oldu. Her halükarda bu takım ilerleyen haftalarda oyun disiplininden ve sadakatinden taviz vermezse gelecek dönemlerde daha iyi olacağı kesin.

Maç içinde bunu söylemek mümkün. Eze elinden geleni yaptı ve bu oyununu gole yansıttı ama yerine giren oyuncu malesef istenilen seviyede değil. Mehdi ve Jonsson orta alanda çok koşarak rakibin oyun kurmasını engelledi ve bu bölgede oyun hakimetini eline alarak takımı genel itibari ile rahatlattı. Musa’nın akıllı ve derin oyunu ile de takım ileride daha akıllı hamleler yapma fırsatı yakaladı. Takımın rahat oyunu kanatların işlemesine sebebiyet verdi ve kanatlardaki becerikli ve süratli ( özelliklle Fofona ) oyuncular daha efektif bir görünüm çizdi. Orta alan ve kanatlar rakibi yıpratırken Ali Turan ve Flipovic oyunu geriden rahat okudu ve defansiz olarak iyi iş çıkardı. Skubic gene her zaman ki gibi işledi ve Ömer Ali elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştı. Galibiyete taş koyan herkes dışında ( Malık hariç ) herkes çok iyiydi.

Genel olarak malesef hakemler bu sene , geçen sene hatta ve hatta ondan önceki sene hep kötüydü gene kötüler. Bunun en büyük sebebi MHK ve bunun da çıkış noktası TFF... Bu kurumda ciddi manada yönetim ve yönetici açığı, acizliği var. Bu nedenle önce bu kurumda bir değişime gidilmeli. Futbol çok büyük bir reklam çok büyük bir sesleniş. Malesef bunu iyi kullanamayan, her yaptığı şeyi ‘’eminiz böyle diyerek yapan daha sonrasında ya bu böyle değilmiş değiştirelim madem’’ diyen bir yönetim ve zihniyetle TÜRK futbolu malesef çok daha ileriye gidemez.

Sonuç itibari ile 5.haftadan sonra bu takımın 2 haftada minimum 4 puan toplaması gerekiyordu bunu da başardı. Şimdi bunun devamı için sonraki 3 haftada bir 4 puana daha ihtiyaç var. Bu takım bunu yapabilecek kapasitede olduğunu göstermiş oldu. Bu takım ve taraftar Antalyaspor maçına kadar coskuyla yoluna devam etmeli ve Antalyaspor maçında çosku tavan yaparak sürmelidir. 

Son olarak takım olma yolunda büyük adım atan oynadıkça daha iyi olan bir Konyaspor var. Bu sene bu takım kurulduğu günden beri söyleiğim bişey var bu takım beklenmedik galibiyetler ve mağlubiyetler alacak diye. Mağlubiyetlerden birazını malesef aldık şimdi galibiyet zamanı olsun o zaman...
 

Yorumlar

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.