Alışveriş listemizi değiştiriyoruz - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi - Konya Haberleri,Son Dakika Haberler
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Reklam
Konhaber
Konhaber Reklam
Konhaber Reklam

Alışveriş listemizi değiştiriyoruz

Dr. Mevlüt Dalkıran
  • Dr. Mevlüt Dalkıran

  • 05.03.2018 11:24

Anne ve babalara "hayatınızdaki en önemli önceliğiniz nedir" diye sorsak büyük çoğunluk "çocuklarımız" diyecektir. Onların herşeyiyle şartsız koşulsuz ilgileniyor, bir dediklerini iki etmiyoruz. En önemlisi de sağlıklı olmaları için herşeyin en güzelini en iyisini yedirmeye çalışıyoruz, değil mi? Ancak "elimizden geleni yapıyoruz ama çocucuğumuz yinede sık hasta oluyor, iyileşmek bilmiyor!" şikayetinde bulunuyoruz. Bu durumda beslenmenin önemine dikkat çekmemiz gerekiyor.

Haydi gelin bildiklerimizi gözden geçirelim ve alışveriş listemizi yeniden düzenleyelim. Birinci önceliğimiz çocuklarımızın gün içinde dirençlerini korumaları için güzel bir kahvaltı yapmaları olmalıdır. Kahvaltı soframızı basit şeker içeren fabrikasyon üretim gıdalardan, raf ömrü uzun olan ve açıldığı zaman uzun süre bozulmayan katkılı gıdalardan temizlemeliyiz. Atmalıyız hepsini... En ideali; her sabah 1 organik-köy yumurtası (allerji yapmadığı sürece üst sınırı yok), 1 bardak süt (taze sağılmış inek sütü, pastorize olmayacak), tam buğday ekmeği, bal ve tereyağı, zeytin, peynirden oluşturulmalıdır. Çocuklarımızın kahvaltılarını bu şekilde düzenler ve yaptırabilirsek daha az hasta olduklarını, hastalansalar bile daha çabuk iyileştiklerini, gün içinde enerjilerinin daha yüksek olduğunu, kilo aldıklarını ve immün sistemlerinin daha güçlü olduğunu göreceksiniz.

Şimdi gelelim alışveriş listemizin olmazsa olmazlarına... İncir, hurma, kefir, zencefil, zerdeçal, tarçın, zeytin ve ev yapımı yoğurt...Oysa hiç alışkın değiliz bunlara değil mi? Hergün düzenli tüketilmesi halinde antibiyotiği en son ne zaman kullandığınızı unutacaksınız. Bağışıklık sistemini güçlendirmenin püf noktası bu yiyeceklerdir. Deneyin, çocuğunuzdaki değişimi hissedeceksiniz.

YORUMLAR

NAMAZ VAKİTLERİ
Konya için Namaz Vakitleri

İmsak

03:50

Güneş

05:33

Öğle

13:01

İkindi

16:53

Akşam

20:19

Yatsı

21:55

Öne Çıkan Haberler!X