Ömer Lütfi Ersöz

Ömer Lütfi Ersöz

​15 TEMMUZ'U UNUTMA, UNUTTURMA

15 Temmuz 2017
Güzel Ülke Türkiye'miz üzerinde yıllardır oynanan oyunlara, ihânetlere 15 Temmuz 2016 Cuma akşamı bir yenisi daha eklenmiş, bir grup gözü dönmüş hain, zalim cuntacı grup, darbe girişiminde bulunmuştur. Ancak, halkımızın meydanlara inmesi ile beklemedikleri, hesaba katmadıkları bir tepki ile karşılaşmışlardır.  

Allah(c.c.)'ın Lutfu, Cumhur Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Cesareti, kararlılığı sonucu ölümüne vatanseverleri meydanlara davet etmesi, Başbakanımızın, Bakanlarımızın, Hükumetimizin, Milletvekillerimizin, Milletimizin feraseti, Darbeye karşı olan askerlerimizin, polislerimizin kahramanlıkları, Siyasi Partilerin büyük çoğunluğunun karşı tavır koyuşu,  Medyanın milli iradeye güçlü desteği, farklı görüşteki bütün insanlarımızın birlikteliği, halkımızın sokaklara inerek iradesine sahip çıkarak, tankların, topların, durdurulması için ölümüne mücadelesi sonucunda, zalimlere, hainlere gerekli direniş gösterilmiş, darbecilere, darbe yapılmıştır.    

15 Temmuz Darbe girişimi ile ilgili olarak geçtiğimiz yıl dört yazı yazmıştım. 15 Temmuz 2016 Darbe girişiminin hemen akabinde meydanlara çıkarak Valilik önünde ilk günden itibaren düzenli olarak darbeye karşı duruşumuzu net olarak göstermenin manevi huzurunu yaşamaktayım. Ayrıca 16/17 Temmuz Akşamı Mevlana Meydanında Konuşma yaparak duruşumuzu, net bir şekilde ortaya koymuş olduk. Rabbimiz, her türlü fitneden, iç ve dış ihanetten her birimizi korusun. Geçtiğimiz yıl yazmış olduğum yazılarım ile konuşmamın linklerini ekte sunuyorum.

Türkiye'mizi, Vatanımızı, Bayrağımızı seven, Milletimiz 'in güzel insanları, korkmadan, büyük bir cesaretle saflarını belli ederek, cuntacılara karşı gelerek bir destan yazmıştır. İlk andan itibaren sokaklara inerek, Milli İradeye sahip çıkmıştır.  Türkiye bir muz Cumhuriyeti değildir. Milletimiz dik durup, eğilmemiş, Türkiye'mizi Darbecilere teslim etmemiştir. Hakkın ve Halkın önünde hiç bir güç duramaz. 

Halkımız, Demokratik tepkilerini bulundukları şehirlerin büyük meydanlara inerek göstermişlerdir.     

 Bu güne kadar eşi ve benzeri görülmemiş şekilde ilk günden itibaren bir halk hareketi gerçekleştirilmiş, darbeciler durdurularak tutuklanmaları sağlanmış, sabaha kadar, fiili ve kavli dualar yapılmış, Yasinler, Fetihler, Fatihalar, hatimler, salalar, ezanlar okunmuştur. Adını Yurtta Sulh Konseyi olarak lanse eden bir grup gözü dönmüş cuntacı, Milli İradeye,  Türkiye Büyük Millet Meclisine, Milletvekillerinin üzerlerine, Emniyet Müdürlüklerine, Önemli Kamu Kurumlarımıza F 16‘lar, helikopterler ile bombalar atılmış, sivil halkımız silahlarla taranmıştır.      

Demokrasiye, Milletimize hiç çekinmeden kurşun sıkan, öldüren cuntacı hainlere hak ettikleri en ağır ceza mutlaka verilecektir diye inanıyorum. Allah (c. c.)'ın yardımı, lütfu, milletimizin irfanı ile büyük bir oyun bozulmuştur.  Ne kadar şükretsek, hamd etsek azdır diye düşünüyorum. Türkiye'mize, Milletimize, Vatanımıza, Bayrağımıza, Mukaddesatımıza, bütün değerlerimize ihânet etmeye kalkan cuntacılara, Milletimiz en güzel cevabı vermiştir. Allah (c.c.)' ın Lâneti, bütün zalimlerin, hainlerin üzerine olsun.      Darbecilere karşı duran, Destan yazan, bulundukları yerlerdeki büyük meydanları doldurarak iradesine sahip çıkan Milletimizi gönülden tebrik ediyor, alkışlıyorum. 15 Temmuz'u Unutmamak ve unutturmamak için birinci yılında yeniden meydanlarda olmamız gerekir. Bugüne kadar destek veren, bundan sonrada desteğini her yıl düzenli olarak sürdürüp nöbetine devam edecek bütün kardeşlerimize kalb-i şükranlarımı sunarım. 

Rabbimiz, her birinizden Razı Olsun.  Cuntacılara karşı haklı mücadelede hayatını kaybeden Şehidlerimize, Allah (c. c.), Rahmet eylesin. Mekânları Cennet Olsun. Rabbimiz, her türlü iç ve dış fitneden her birimizi korusun. Allah (c.c.) yâr ve yardımcımız olsun, bir daha 15 Temmuzlar yaşatmasın.(Âmin)

Yorumlar

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  • Mehmet Erten

    Sayın ömer abi güzel cümleler ve doğruları yazmışsın teşekkür ederim.Fakat hala kurumların üst düzeyinde bu 15 Temmuz kahramanlığını hazmedemeyen kişiler mevcut.Bunu açık dille de teleffuz ediyorlar.Konya halkı bu durumdan rahatsız.Bu konuyla da ilgili yazılarınızı bekliyorum.

    • Cevapla
    • Begen (0)
    • Begenme (0)
Kapat X