Son Dakika Haberler

Spor Toto Uluslararası Türkiye Yürüyüş Şampiyonası sona erdi

Eklenme Tarihi: 06.03.2021 - 23:53

ANTALYA (AA) - Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından Antalya'da düzenlenen Spor Toto Uluslararası Türkiye Yürüyüş Şampiyonası'nda dereceye giren ve barajı aşan sporcular belli oldu.


Konyaaltı Sahili'nde gerçekleştirilen şampiyonaya, kadınlar ile erkeklerde 18 yaş altı, 20 yaş altı ve büyükler kategorilerinde 147 sporcu katıldı.


Ukrayna, Letonya, Belarus, Kazakistan ve Slovakya'dan gelen atletlerin de ter döktüğü organizasyonda sporcular, 2020 Tokyo Olimpiyatları'na vize almak için yarıştı.


Milli atlet Salih Korkmaz'ın 1.18.42'lik derecesiyle birincilikle tamamlayıp kendisine ait iki Türkiye rekorunu geliştirdiği 20 kilometre yarışında, Şahin Şenoduncu, Abdülselam İmuk, Mustafa Özbek, Serkan Doğan, Oğulcan Polat, 20 kilometrede baraj derecesinin altında yarışı bitirme başarısını gösterdi.


Büyük kadınlar 20 kilometrede ise Avrupa 20 yaş altı ikincisi Evin Demir ile Kader Dost, Bedriye Tekin barajı geçen sporcular arasında yer aldı.


Şampiyona tasnifi dışında kadınlar 10 kilometrede yarışan ve daha önce kota alan Meryem Bekmez, 43.23'lük performansıyla büyükler ve 23 yaş altında Türkiye rekorlarını geliştirdi.


Türk sporcu Şahin Güngör'ün şampiyon olduğu 20 yaş altı erkekler 10 kilometre yarışında, Mazlum Demir, Mustafa Tekdal, Hamza Bayraktar, 20 yaş altı kadınlar 10 kilometrede ise Songül Koçer, Şükran Ayaz barajı geçmeyi başardı.


Hayrettin Yıldız, Mehmet Güngör ve Ayetullah Begce'nin ilk üçü paylaştığı 18 yaş altı erkekler 10 kilometrede Şeyhmus Çapat, Azem Kıpçak, Yusuf Toprak da barajı geçen sporcular arasına girdi.


Şampiyonadaki dereceler şöyle:




- Büyük Erkekler




50 kilometre:


1- Marian Zakalnytskyi (Ukrayna) (3.46.28)


2- Ruslan Smolonskis (Letonya) (3.55.00)


3- Valerii Litaniuk (Ukrayna) (3.56.18)




20 kilometre:


1- Salih Korkmaz (1.18.42)


2- Eduard Zabuzhenko (Ukrayna) (1.19.29)


3- Ivan Losev (Ukrayna) (1.20.46)




- Büyük Kadınlar




20 kilometre:


1- Mariia Sakharuk (Ukrayna) (1.28.47)


2- Lyudmyla Olyanovska (Ukrayna) (1.29.52)


3- Olena Sobchuk (Ukrayna) (1.30.01)




10 kilometre:


1- Meryem Bekmez (43.23)



- 20 Yaş Altı Erkekler




10 kilometre:


1- Serhat Güngör (43.01)


2- Mykola Rushchak (Ukrayna) (43.14)


3- Mazlum Demir (44.20)




- 20 Yaş Altı Kadınlar




10 kilometre:


1- Lizaveta Hryshkevich (Belarus) (48.34)


2- Alzbeta Ragasova (Slovakya) (48.55)


3- Karin Devaldova (Slovakya) (50.15)




- 18 Yaş Altı Erkekler




10 kilometre:


1- Hayrettin Yıldız (44.58)


2- Mehmet Güngör (46.03)


3- Ayetullah Begce (46.35)




5 kilometre:


1- Valeriia Sholomitska (Ukrayna) (22.41)


2- Elif Nur Özbey (23.50)


3- Ayşenur Buse Günaslan (25.24)




Yasal Uyarı:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver!

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • Begendim
  • Begenmedim
  • Gülen Surat
  • Kalpli Göz
  • Kızgın
  • Şokta
  • Üzgün

Yorumlar

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Kapat x