Son Dakika Haberler

Yurtdışında İş İmkanı Olan Meslekler Listesi
Son yıllarda birçok insan yurtdışında iş imkânı olan meslekler hakkında araştırma yapıyor. Yurtdışında çalışmak, yeni kültürleri keşfetmek ve iş deneyimi kazanmak için harika bir yöntem. Yurtdışında çalışarak dünyanın farklı yerlerine seyahat edebilir, yeni insanlar tanıyabilirsiniz. Böylece dünya kültürünüzü artırarak kendinizi sosyal ve kültürel açıdan geliştirebilirsiniz.

Yurtdışında her yaştan insanın çalışabileceği yüzlerce iş olanağı var. Yurtdışında meslek sahibi olmak isteyen herkes için birçok meslek bulunuyor. Bu mesleklerin bazıları deneyim ve tecrübe gerektirirken, bazılarında ise tecrübe aranmıyor. Eğer hâlihazırda bir mesleğiniz varsa, yurtdışında mesleğinizle ilgili işlere başvuru yapabilirsiniz. Bunun dışında deneyimli olmadığınız farklı mesleklerde de iş bulabilirsiniz. Yurtdışında iş imkânı olan meslekler, genellikle konaklama ve turizm alanındaki mesleklerden oluşuyor. Bu mesleklere başvuru yapabilmek için genellikle iyi seviyede İngilizce bilmek ve en az lise diplomasına sahip olmak şartı aranıyor.

Yurtdışında en çok talep gören meslekler, deneyim gerektirmeyen mesleklerdir. Deneyim gerektirmeyen bu meslekler, kişinin bir üniversite diplomasına sahip olmadan başvurabileceği işlerden oluşmaktadır. Bu mesleklerden birçoğu başvuranlardan sadece lise diploması istemektedir. Yurtdışında deneyim gerektirmeyen bu işlere, uluslararası şirketler ile yurtdışında iş bulma hizmeti veren kuruluşlar üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Yurtdışında çalışmayı hayal ediyor, ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, aşağıdaki yurtdışında iş imkânı olan meslekler listemize göz atabilirsiniz.

Otel kahvaltı görevlisi

Ortalama maaş: Yıllık 24.477 dolar

Otel kahvaltı görevlileri, otellerde yemek hizmeti veren ekibin bir parçasıdır. Otel kahvaltı görevlisi olarak yurtdışında otellerde ve tatil köylerinde iş bulabilirsiniz. Yurtdışında birçok otelde yemek salonlarında açık büfeler kurulur. Otel kahvaltı görevlisi açık büfelere servis yapan, yemekleri düzenleyen görevlilerdir. Kahvaltıdan sorumlu olan otel görevlileri, otelde kalan müşterilerin self servis kahvaltı menülerini düzenler. Yurtdışında iş imkânı olan meslekler arasında olan otel kahvaltı görevlisi, kahvaltı süresi boyunca unlu mamuller, taze yumurtalar, meyveler ve diğer yiyeceklerden oluşan kahvaltı büfesini düzenlemekten sorumludur. Otel kahvaltı görevlisi, self servis kahvaltı büfelerini izler, müşterilerle ilgilenir, büfelerdeki yiyecekler azaldıkça yenilerini ekler. Yurtdışında otel kahvaltı görevlisi olarak çalışmak için lise diploması şartı vardır. Lise diplomasına sahip olan ve İngilizce bilen kişiler otel kahvaltı görevlisi olarak yurtdışındaki otellerde iş bulabilirler.

Tur rehberi

Ortalama maaş: Yıllık 28.873 dolar
Tur rehberliği, yurtdışında iş imkânı olan meslekler arasında başvuru yapabileceğiniz en iyi işlerden biridir. Tur rehberi olarak iş bulduğunuzda hem farklı yerlere seyahat edebilir hem de para kazanabilirsiniz. Yurtdışında tur rehberi işlerine başvurabilmek için, İngilizce bilme şartı aranmaktadır. İngilizce biliyorsanız, tur şirketleri ile görüşerek yurtdışında tur rehberliği yapabilirsiniz.

Organizatör

Ortalama maaş: Yıllık 33.121 dolar
Yabancı ülkelerde organizatör olarak da çalışabilirsiniz. Yurtdışında iş imkânı olan meslekler arasında en çok kazanç elde eden meslek olan organizatörlük mesleği, yurtdışında turistik etkinliklerde, festivallerde veya kültürel etkinliklerde görev almaya yönelik bir iştir. Organizasyon şirketlerine bağlı olarak çalışan organizatörler, şirketin büro işlerinde, etkinlik rezervasyonlarında görev alırlar. Yurtdışında organizatör olmak için önemli koşullar gerekmese de İngilizce veya Almanca dillerini iyi seviyede bilmek gerekmektedir. Aynı zamanda organizatör olarak çalışabilmek için en az lise diplomasına sahip olmalısınız. Yurtdışında bazı organizatör şirketleri iş başvurularında lisans diploması da isteyebilmektedir. Yurtdışında organizatör olarak çalışmak için ülkemizdeki yurtdışında hizmet veren organizasyon firmaları ile de görüşebilirsiniz.

Peyzaj işçisi

Ortalama maaş: Yıllık 33.979 dolar

Peyzaj işçileri, yabancı ülkelerde peyzaj şirketleri için çalışırlar. Peyzaj işçileri, ağaçları ve çalıları budar, yolların döşenmesi, yolların onarım ve bakım işlerinin yapılmasına yardımcı olurlar. Peyzaj işçileri aynı zamanda bahçe bakımı ile ilgili işler yapar, çimleri biçer ve çiçek ekimi işlerinde görev alırlar. Peyzaj işçisi olarak çalışmak için en az lise diplomasına sahip olmalı ve temel seviyede İngilizce bilmelisiniz.

Otel Temizlik Görevlisi

Ortalama maaş: Yıllık 34.594 dolar

Yurtdışında iş imkanı olan meslekler arayışı içindeyseniz, yabancı ülkelerde otel temizlik görevlisi olarak kolayca iş bulabilirsiniz. Otel temizlik görevlileri, yabancı ülkelerdeki otellerde yerleri süpürmek ve paspaslamak, yatak çarşaflarını değiştirmek, tuvaletleri dezenfekte etmek ve yüzeylerin tozunu almak gibi işlerde görev alırlar. Otel temizlik görevlileri hem yurtdışındaki otellerde hem de turistik gemilerde çalışabilmektedir. Yabancı ülkelerde otel temizlik görevlisi olmak için iyi derecede İngilizce bilmek ve lise diplomasına sahip olmak gerekmektedir. Yurtdışında otel temizlik görevlisi olarak çalışmak için tur şirketlerine veya yabancı ülkelerde hizmet veren otellere başvuru yapılabilmektedir.

Otel Resepsiyon Görevlisi

Ortalama maaş: Yıllık 35.100 dolar

Otel resepsiyon görevlileri, müşterilerin odalarına yerleşmelerine yardımcı olan görevlilerdir. Otel resepsiyon görevlileri, müşterilere otelde konaklama ile ilgili bilgi vermekten de sorumludurlar. Yabancı bir ülkede otel resepsiyon görevlisi olarak çalışmak için, iyi derecede İngilizce bilme şartı vardır. Aynı zamanda otel resepsiyon görevlisi ile ilgili iş başvurularında genellikle lise diploması istenmektedir. Eğer iyi seviyede İngilizce biliyorsanız, yabancı ülkelerde hizmet veren otellerin resepsiyon görevlisi kadrolarına başvuruda bulunabilirsiniz. Otel resepsiyon görevlisi oldukça kolay ve rahat bir iştir. Otel resepsiyon görevlisi ücretleri ise dünyanın her yerinde dolar üzerinden ödenmektedir. Otel resepsiyon görevlisi maaşları, ülkeden ülkeye göre değişmektedir.

Çocuk Bakıcısı

Ortalama maaş: Yıllık 42.486 dolar

Yurtdışında öğrenciyseniz çocuk bakıcılığı yaparak aylık düzenli bir gelir elde edebilirsiniz. Yurtdışında iş imkânı olan meslekler arasında en iyi şartlara sahip meslek, belki de çocuk bakıcılığıdır. Yabancı bir ülkede çocuk bakıcılığı yapmak, hem dil öğrenmenizi hem de bulunduğunuz ülkenin kültürünü yakından tanımanızı sağlamaktadır. Yurtdışında çocuk bakıcılığı yaparak yüksek bir gelir de elde edebilirsiniz. Genellikle yurtdışında çocuk bakıcısı olmak için istenen temel şartlar, en az lise diplomasına sahip olmak ve iyi derecede İngilizce bilmektir. Bu koşulları taşıyorsanız ve çocukları seviyorsanız siz de yurtdışında çocuk bakıcısı olarak çalışabilirsiniz. Yabancı bir ailede çocuk bakıcısı olarak çalışmanın en güzel yanı, hizmet verdiğiniz aile ile kuracağınız bağdır. Genellikle yurtdışında çocuk bakıcısı olarak çalışanlar, hizmet verdikleri aile ile çok yakın bir ilişki kurarlar. Hizmet verilen aileler, çocuk bakıcılarını çalışan olarak değil, aileye yeni katılmış bir birey olarak görürler. Bu yüzden çocuk bakıcılığında kuracağınız yakın ilişkilere, başka hiçbir meslekte sahip olamazsınız. Çocuk bakıcısı olarak aynı zamanda yabancı dilinizi de hızlı bir şekilde geliştirebilirsiniz. Yurtdışında çocuk bakıcısı olarak daha kolay iş bulabilmek için, çocuk bakımı konusunda sertifikalı eğitimlere katılabilirsiniz. Yurtdışında çocuklarına çocuk bakıcısı arayanların başvuru yapacak kişilerden istediği koşullar ise şunlardır:
İngilizce bilmek
Geçmişte herhangi bir suç işlememiş olmak
Genel sağlık durumunun iyi olması
En az lise diplomasına sahip olmak
Çocuk bakımı konusunda temel bilgilere sahip olmak

Kahve Asistanı

Ortalama maaş: Yıllık 58.456 dolar

Kahve asistanları, yurtdışındaki kahve dükkânlarında kahve siparişi almak, temizlik yapmak, siparişlerle ilgilenmek gibi görevler üstlenirler. Yurtdışında hizmet veren kahve dükkânlarında çalışarak oldukça yüksek bir gelir elde edebilirsiniz. Kahve asistanlığı, yurtdışındaki birçok meslekten çok daha yüksek gelir getirmektedir. Özellikle yurtdışında turistik bölgelerde bulunan kahve dükkânlarında kahve asistanı olarak bir ayda yaklaşık 4 bin dolar ile 5 bin dolar arasında para kazanabilirsiniz.
Kaynak: Patronoldum.com
 
 
 

Yasal Uyarı:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü veya bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver!

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • Begendim
 • Kalp
 • Begenmedim
 • Gülen Surat
 • Kalpli Göz
 • Kızgın
 • Şokta
 • Üzgün

Yorumlar

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
X
Yorum Yazma Sözleşmesi
“Sayfamızın takipçileri suç teşkil edecek, yasal olarak takip gerektirecek,hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, müstehcen, toplumca genel olarak kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir yorumu bu web sitesinin hiçbir sayfasında paylaşamazlar. Bu tür içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk yorumu gönderen takipçiye aittir. KONHABER yapılan yorumlar arasından uygun görmediklerini herhangi bir gerekçe belirtmeksizin yayınlamama veya yayından kaldırma hakkına sahiptir. Konhaber başta yukarıda sayılan hususlar olmaz üzere kanun hükümlerine aykırılık gerekçesi ile her türlü adli makam tarafından başlatılan soruşturma kapsamında kendisinden Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 332.maddesi doğrultusunda istenilen yorum yapan takipçilerine ait ip bilgilerini ve yapmış olduğu yorumları paylaşabileceğini beyan eder ”
Türkçe العربية English