DOLAR
19.058
19.106
EURO
20.398
20.501
GRAM ALTIN
1152.3415
1161.8118
ÇEYREK ALTIN
1880.348
1935.000
YARIM ALTIN
3765.6953
3870.0000

Son Dakika Haberler

Bu haberi daha sonra okumak için kaydedebilir ve sağ üst köşedeki butona basarak haberi okuyabilirsiniz!

Nakipoğlu Sağlık Merkezi’nin temeli atıldı

Karatay Belediyesi tarafından Nakipoğlu Mahallesi’ne kazandırılacak Nakipoğlu Sağlığı Merkezi’nin temeli düzenlenen törenle atıldı

Nakipoğlu Sağlık Merkezi’nin temeli atıldı
Sağlık alanındaki yatırımlarıyla Türkiye’ye örnek olan Karatay Belediyesi, ilçeye kazandırılacak Nakipoğlu Sağlık Merkezi’nin temelini düzenlenen törenle attı.

Nakipoğlu Sağlık Merkezi, 2 bin 825 metrekarelik inşaat alanıyla toplamda 17 milyon 700 bin liraya mal olacak. Üç bölümden oluşacak tesisin Aile Sağlığı Merkezi Bölümü’nde 5 üniteli Doktor-hemşire odaları, Aşılama ve Gebe İzleme Odaları, Laboratuvar, Tıbbi Müdahale Odası bulunacak. 

Sağlıklı Hayat Merkezi bölümünde Ağız Diş Polikliniği, Sigara Bırakma Polikliniği, Çocuk Gelişimi Uzmanı Odası, Okul Sağlığı Odası, Psikolog Odaları, Sağlıklı Beslenme Danışmanı Diyetisyen Odaları, Fizyoterapist Odası, Fiziksel Egzersiz Salonu, Gebe Sınıfı Salonu, Mamografi Odası, Üreme Sağlığı ve KETEM Danışmanlığı, Eğitim Toplantı Salonu, Acil Müdahale Odası, Laboratuvar-Kan Alma Odası, Mutfak ile Yemekhane olacak. 

Acil Sağlık Hizmetleri Birimi’nde ise 2 Dinlenme Odası, Ortak Alan, Mutfak, Bay Bayan WC, Duş, Bay ve Bayan Mescid, Sığınak, kazan dairesi, su deposu, enerji alanı ile otopark olacak. Nakipoğlu Sağlık Merkezi’nin yılsonuna kadar tamamlanarak hizmete girmesi hedefleniyor. 
SAĞLIKTAKİ VİZYONU YERELDE SAĞLIK TESİSLERİYLE DESTEKLİYORUZ
Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, temel atma töreninde yaptığı konuşmada Karatay Belediyesi’nin sağlık hizmetlerinde örnek teşkil edecek hizmetlere imza attığına dikkat çekerek, Karatay’ı çok yönlü hizmet anlayışıyla ilmek ilmek dokuduklarını söyledi. 
Hasan Kılca şunları söyledi: “Devletimizin hükümetimizin son yıllarda sağlık alanında yaptığı yatırımların karşılığını geride bıraktığımız bu zorlu süreçte katbekat fazlasıyla alma imkânı bulduk. Konyamızda olduğu gibi ülkemizin farklı birçok ilinde hizmete açılan şehir hastaneleri, insan hayatının söz konusu olduğu bu kritik dönemde çok önemli roller üstlenirken; daha birçok yatırımla vatandaşlarımızın, sorunsuz ve kesintisiz bir şekilde sağlık hizmetine ulaşması için de her türlü çaba gösteriliyor. Bizler de, Karatay’ımız için hizmet üretmeye devam ediyoruz. Gerçekleştirdiğimiz her yatırımda, her hizmette hemşehrilerimizin duası ve desteği var. Güzel ilçemiz Karatay’ı altyapı ve üstyapı yatırımlarımızdan sosyal ve kültürel projelere, eğitimden-sağlığa kadar çok yönlü hizmet halkalarıyla ilmek ilmek dokuyoruz. Sağlık hizmetlerinin ilk aşaması aile sağlığı merkezleridir. Bu merkezlerimiz ne kadar güzel mekanlara sahip olursa o kadar güzel hizmet verirler. Bu hassasiyetle Karatay Belediyesi olarak; hükümetimiz ve hayırsever hemşehrilerimizin de katkısıyla devletimiz şehir hastaneleriyle sağlıkta ortaya koyduğu vizyonu yerelde bölgelerimizin sağlık altyapısını güçlendirecek tesislerle destekliyoruz.” 
KARATAY’IMIZIN ÇEHRESİ GÜNDEN GÜNE DEĞİŞİYOR
Nakipoğlu Sağlık Merkezi hakkında bilgi veren Başkan Hasan Kılca, Karatay’ın daha konforlu ve modern sağlık hizmeti alması amacıyla temeli atılan Nakipoğlu Sağlık Merkezi’nin 17 milyon 700 bin lira mal olacağını aktardı. 

Hasan Kılca, “Nakipoğlu Sağlık Merkezimiz üç bölümden oluşacak. Merkezimizi bu yılın sonlarına doğru inşallah hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız. Diğer hizmetlerde olduğu gibi sağlık alanındaki hizmetlerimizle Karatay’ımızın çehresi günden güne değişiyor. Neredeyse her hafta bir mahallede ya bir temel atma ya bir açılış için bir aradayız. Bugün hep birlikte temelini attığımız Nakipoğlu Sağlık Merkezi’mizin şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. İlçemize, hemşehrilerimize hizmetin en güzelini yapmaya devam edeceğiz.”

SAĞLIK BAKANLIĞI HİZMET KALİTESİNİN İSTEDİĞİ STANDARTLARA SAHİP BİR YATIRIM
Konya İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç da Aile Sağlığı Merkezi, 112 Acil Sağlık İstasyonu ve Sağlıklı Yaşam Merkezi’nden oluşan Nakipoğlu Sağlık Tesisiyle vatandaşa daha konforlu ve modern bir ortamda sağlık hizmetlerinin verileceğini söyledi.
Nakipoğlu Sağlık Merkezi’nin hayata geçirilmesi dolayısıyla Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’ya teşekkür eden Mehmet Koç, sözlerini şöyle tamamladı; “Karatay’da önemli bir ihtiyaca cevap verecek olan bu üçlü kompleks, Sağlık Bakanlığı hizmet kalitesinin istediği standartlara sahip. Bölgede böyle bir tesise ihtiyaç vardı. Sayın Başkanımıza bu talebimizi ilettiğimizde bizi kırmadı. Bütün süreçlerini kendisi takip ederek böyle güzel bir hizmete imza attı. Bu tesis bakanlığımızın referans gösterdiği yerlerden biri olacak. Nakipoğlu Sağlık Merkezi’nin Karatay’a kazandırılmasında büyük emeği olan Başkanımız Hasan Kılca’ya ve ekibine teşekkür ediyorum.” 

SAĞLIK İHTİYACINA CEVAP VERECEK ÖNEMLİ BİR TESİS 
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Konya İl Başkanı Hasan Angı, Nakiboğlu Sağlık Merkezi’nin Karatay’a ve Konya’ya hayırlı olmasını diledi. 

İl Başkan Hasan Angı, Nakipoğlu Sağlık Merkezi’nin bir tedavi merkezi olmanın yanı sıra; koruyucu hekimlik başta olmak üzere pek çok ihtiyaca da cevap verecek bir tesis olacağını belirterek; “Projenin yükseldiği bu alan uzun yıllardır atıl vaziyetteydi. Ancak kurumlar arası işbirliğini sağlanmasıyla bu alanın böylesine önemli bir projeye dönüşmesi son derece kıymetli. Tesisin yapımında büyük emeği olan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’ya teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.  

KARATAY’A YAKIŞIR BİR SAĞLIK TESİSİ DAHA KAZANDIRILIYOR
AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun ise Karatay’a yakışır bir sağlık tesisinin daha ilçeye kazandırıldığını söyleyerek Nakipoğlu Sağlık Merkezi’ni ilçeye kazandıran Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’ya teşekkür etti. 
Ahmet Sorgun, şunları aktardı; “AK Parti iktidarı olarak ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ prensibinden hareketle yol alıyoruz. AK Parti Belediyeciliğinin temel amacı, vatandaşa hizmet etmektir. Bugün Türkiye, hem sağlık altyapısı hem sağlık hizmeti sunmasıyla örnek alınıyor. Nakipoğlu Sağlık Merkezi de bu anlamda önemli bir sağlık hizmeti. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Yeni sağlık tesisinin Karatay’a ve Konya’ya hayırlı olmasını diliyorum.” 

KURUMLAR ARASI İŞBİRLİĞİNİN EN GÜZEL ÖRNEĞİ 
Konya Valisi Vahdettin Özkan, millet iradesinin devlet eliyle gerçekleşmesinin en güzel örneklerinin halka hizmet üreten kuruluşlar olduğunu belirtti.  
Karatay Belediyesi tarafından hayata geçirilen Nakiboğlu Sağlık Merkezi’ni milletin kaynaklarının, milletin yaşam kalitesini yükseltmek üzere kullanımının en güzel örneklerinden olarak niteleyen Vali Vahdettin Özkan; “Sağlık hizmetlerinden etkin ve yaygın bir şekilde tüm halkımızın istifade etmesi için kurulan bir mekanizma var. Bu mekanizmanın işlerliğini sürdürmesi için fiziki altyapının çok güçlü bir şekilde inşa edilmesi gerekmektedir. Güçlü birey ve güçlü toplumun inşasında sağlık çalışanları kadar, fiziki altyapı ve millet ile devlet arasındaki güçlü iletişim de büyük önem taşıyor. Bu vesileyle, Nakiboğlu Sağlık Merkezi’nin hayata geçirilmesinde arsa tahsisinden merkezin inşasına kadar tüm projeyi hayata geçiren Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca teşekkür ediyorum” dedi. 

Konuşmaların ardından Nakipoğlu Mahallesi’ne kazandırılacak olan Nakipoğlu Sağlık Merkezi’nin temeli, dualar eşliğinde atıldı. Sağlık Merkezi’nin teme atma törenine Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç, MHP Karatay İlçe Başkanı Sebahattin Küçükdoğru, Karatay’ın mülki amirleri, Karatay Belediye Başkan Yardımcıları, birim müdürleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Yasal Uyarı:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü veya bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver!

 • 6
 • 1
 • 4
 • 2
 • 1
 • 2
 • 0
 • 0
 • Begendim
 • Kalp
 • Begenmedim
 • Gülen Surat
 • Kalpli Göz
 • Kızgın
 • Şokta
 • Üzgün

Yorumlar

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
X
Yorum Yazma Sözleşmesi
“Sayfamızın takipçileri suç teşkil edecek, yasal olarak takip gerektirecek,hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, müstehcen, toplumca genel olarak kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir yorumu bu web sitesinin hiçbir sayfasında paylaşamazlar. Bu tür içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk yorumu gönderen takipçiye aittir. KONHABER yapılan yorumlar arasından uygun görmediklerini herhangi bir gerekçe belirtmeksizin yayınlamama veya yayından kaldırma hakkına sahiptir. Konhaber başta yukarıda sayılan hususlar olmaz üzere kanun hükümlerine aykırılık gerekçesi ile her türlü adli makam tarafından başlatılan soruşturma kapsamında kendisinden Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 332.maddesi doğrultusunda istenilen yorum yapan takipçilerine ait ip bilgilerini ve yapmış olduğu yorumları paylaşabileceğini beyan eder ”
Türkçe العربية English