MEME BÜYÜTME GEREKSİNİMİ NEDEN DOĞAR?

Eklenme Tarihi: 27.04.2018 - 17:47

MEME BÜYÜTME GEREKSİNİMİ NEDEN DOĞAR?

MEME BÜYÜTME GEREKSİNİMİ  NEDEN DOĞAR?

 Göğüs büyütme ameliyatı sadece beden sağlığı ve güzelliği için değil, ruhumuzun da  sağlığı için yapılmaktadır. Meme, bilindiği üzere sadece yavrusuna süt vermekten ibaret olan bir organ  olmaktan ziyade aynı zamanda kadının dişiliğinin sembolüdür. Çok sayıda ressamımızın , heykeltıraşımızın eserlerinde kadını anlatırken ön planda kullandığı çizgisidir meme. Hangi durumlarda meme büyütmeye ihtiyaç duyulur bir bakalım.

    Kız çocuklarında puberte dönemi yani ergenliğe adımın ilk basamağı meme gelişimi ile başlar. Hormonların etkisi ile göğüs büyümesi gibi bazı fiziksel değişiklikler oluşur. Bu gelişim sürecinde her iki meme küçük kalabilir yada bir meme büyük bir meme küçük kalabilir. Gelişme geriliğine bağlı  oluşan memeler arasındaki boyut farklılığı yani meme asimetrisi sebebiyle kliniğimize meme silikonu  taktırmak isteğiyle gelen bayanlarımız mevcuttur.

    Meme büyütme  gereksiniminin bir diğer nedeni de geçirilen hastalıklardır. Dünyada her 8 - 10 kadından bir meme kanseri olmaktadır . Bu sebepten meme kanseri ameliyatı geçiren ve memesi alınan bayanlar, ya  göğüs silikonu  taktırmak ile yada kendi dokusundan meme onarımı ile yeni memelere sahip olabiliyorlar. Bu hastalar meme protezi ile yeni göğüs yaptırmak isteğiyle biz plastik cerrahları tercih ediyorlar. Meme kanseri hikayesini yaşayan bayanlar göğüs silikonu taktırmak isteyebiliyorlar.

    Bazen de geçirilen gebeliklere ve sonrasında emzirmeye bağlı memelerde atrofi yani küçülme olabiliyor. Bu sorunu yaşayan hastalarımızda meme implantı yaptırmak için güvenilir bir meme kliniği, başarılı göğüs estetiği doktoru arayışına girebiliyorlar.

     Görüldüğü gibi meme büyütme ameliyatına ihtiyaç duymanın bir çok sebebi vardır. Daha dolgun daha iri daha güzel görünen göğüsler için meme büyütme ameliyatı olmak istemeleri kadar doğal bir arzuları olamaz.
    Kadınlarımız artık çok bilinçliler ve bu konuda ön bir araştırma yaparak deneyimli plastik cerrah arıyorlar.

     Bana göğüs büyütmek için başvuran bayanların  muayenelerinden sonra kliniğimde bulunan son teknoloji  üç boyutlu görüntüleme özelliğine sahip cihazda fotoğrafını çekiyorum. Sonrasında  dijital ortam sayesinde yaptığım simülasyon çalışmasıyla hastamızın vücut ölçülerine göre uygun silikon implant ile  ideal göğüs büyüklüklerinin nasıl olabileceğine dair yaklaşık fikir sahibi olmalarını sağlıyorum. Böylece ameliyattan sonra ki görünümleri konusunda kafalarındaki şüpheler silinmiş oluyor.

   Doç. Dr. Erdem Güven
    Rekonstrüktif , Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı
 
 
Kapat X