Son Dakika Haberler

Kadıköy Ceza Avukatı

Eklenme Tarihi: 18.04.2018 - 17:49

Kadıköy Ceza Avukatı

Kadıköy Ceza Avukatı

Her insan mutlaka hiç suç işlenmeyen bir şehirde yaşamak ister. Ancak suçları da işleyen kişilerin insan olduğunu göze aldığımızda, insanoğlunun yaşadığı her yerde belli bir düzeyde suç oranının olacağını söyleyebiliriz. Dolayısıyla suç, ceza, infaz biçimlerinin düzenlenmesi Ceza Hukuku alanında işlenmekte ve her çeşit suçun incelendiği bir hukuk dalı olarak da tanımı yapılabilmektedir. Söz konusu Ceza Avukatı, ceza soruşturma ve kovuşturma süreçlerinde mağdur veya sanık yönünde gerçeğin ortaya çıkarılması açısından hukuksal destek verilmesini görev edinen kişilerdir. Ceza davaları kişi hürriyetini bağlayıcı sonuç içerebileceğinden ötürü ceza avukatlarının sorunluluğu oldukça fazladır ve dava süresince her aşamada müvekkilinin yanında yer alması ve tabi ki haklarını en iyi şekilde savunması gereklidir. Bundan ötürü çalışma alanı ve yükümlülükleri oldukça ağırdır denilebilir.

Soruşturma sürecinde devreye giren ceza avukatı, şüpheli üzerine atılan suçtan ötürü ifade verilmesi, savcılığa suç duyurusunda bulunulması, delillerin toplanması, yazılı savunma süreci, mahkemede savunmanın gerçekleştirilmesi, istinaf ile temyiz başvuru aşaması gibi tüm süreçte müvekkilinin yanında yer alacaktır ve yapılması gereken bütün işlemlerde önemi son derece büyüktür. Dolayısıyla özellikle ceza davalarında avukatın işinde ehil olması son derece mühimdir. Bundan ötürü biz hukuk ve danışmanlık bürosu olarak sizlerin Kadıköy Ceza Avukatı arayışınız için biçilmiş kaftan olacağımızı belirtebiliriz. Bünyemizdeki ceza avukatlarının her biri son derece uzman ve ciddi ölçüde tecrübe kazanmış kişilerden oluşmaktadır. Bu sayede müdafaanız en iyi şekilde yapılacak ve iftira durumlarında temize çıkarılacağınız gibi ceza durumlarında ise olabilen en az cezayı almanız sağlanacaktır.

Ceza hukuku son derece hassas ve aynı zamanda kuralları katı olan bir hukuk çerçevesidir. Dolayısıyla eğer mümkünse kişi soruşturma ifade tutanağı tutulmadan mümkün değil ise soruşturma süreci sona ermeden mutlaka Uzman Ceza Avukatı ile iletişime geçerek, konu ile ilgili gerekli bilgileri almalı ve nasıl bir yol izleneceği konusunda fikir edinerek, avukatıyla birlikte hareket etmelidir. Bulunduğunuz konumda sizlerin haklarınızı korumak adına uzman bir avukata ihtiyacınız olacağını unutmamalısınız. Bundan ötürü bizlerle irtibat kurarak, menfaatiniz açısından gerekli sürecin başlatılarak çözüme kavuşturulmasını sağlamalısınız.
 
 
Kapat X