Son Dakika Haberler

İSTANBUL 15 GÜNLÜK HAVA DURUMU RAPORU TAHMİNİ

Eklenme Tarihi: 29.05.2018 - 15:20

İSTANBUL 15 GÜNLÜK HAVA DURUMU RAPORU TAHMİNİ

İSTANBUL 15 GÜNLÜK HAVA DURUMU RAPORU TAHMİNİ

 
Meteoroloji’den İstanbul 15 günlük hava durumu raporunda hava sıcaklıklarının nasıl olduğu belirlendi. Önümüzdeki birkaç gün için hava sıcaklığı birkaç derece düşecek. Bu düşüşle beraber sağanak yağış yaşanacak. 17 Şubat Cumartesi günü hava parçalı bulutlu ve 8 derece olacaktır. 18 Şubat günü ise Güneşli ve 12 derece olacak. Hafta sonuna yağışla giriş yapılıp güneşle bitireceğiz. Diğer günler yine hava sıcaklığı 1 – 2 derece düşüp 1 – 2 derece yükselecektir. Hava bulutlu olup yer yer sağanak yağış gözlenecektir. Çok bulutlu ve sağanak yağışlı hava birkaç gün sonra bitecek. Ardında hava şartları yerini ılık havaya ve rüzgâra bırakacak. Rüzgârın gücü saatte 23 km’ye ulaşacak.
 
İSTANBUL HAVA DURUMU RAPORU TAHMİNİ
 
İstanbul 15 günlük hava durumu raporu önümüzdeki günlerde nasıl hava koşullarının bizleri beklediğini göstermektedir. Marmara bölgesi için sağanak yağmur ve bulutlu hava olacağı belirlendi. İstanbul için de aynı hava şartları geçerli olacak. Çok fazla soğuk havalar ve kar yağışı görünmüyor. Önümüzdeki günlerde 2- 3 derece düşüş ve sağanak yağış görünüyor. Ardından ise bu hava koşulları devam etmeyecek. Hava tekrar 2 – 3 derece artacak ve rüzgâr olacak. Her an değişen hava koşulları İstanbul’da yaşayanlar için hastalığa davetiye çıkartıyor. Bu nedenle hasta olmamak adına bir soğuyup bir ısınan havalara karşı önleminizi almalısınız.
 
İSTANBUL HAVA DURUMU TAHMİNİ
 
İstanbul 15 günlük hava durumu raporu açıklandı. Açıklanan rapora göre İstanbul’da hava sıcaklıkları değişiklik gösterecektir. Bu değişiklikler ilk başta 2-3 derece düşecek ve yer yer sağanak yağış yağacak. Hafta sonundan sonra hava sıcaklıkları artacak ve sağanak yağmur yerini rüzgâra bırakacak. Rüzgâr Kuzeyden esecek. Kuzeyden esecek olan rüzgâr 23 km’yi bulacak.  Uzmanlar hafta sonu tatillerini dışarıda geçirecek olan kişiler için sağanak yağmur uyarısı yaptı. Bu duruma hazırlıklı olun. Hava durumunun 15 günlük sütrecinde çok büyük değişiklikler yaşanmayacak yaşanacak olan sıcaklıklar arasında 2 – 3 derecelik farklılıklar görülecek. Bu farklılıkların dışında şiddetli soğuk ve kar yağışı beklenmemektedir.
 
 
 
 
 
Kapat X