Son Dakika Haberler

HD Kalite Film Nasıl İzlenir

Eklenme Tarihi: 18.08.2018 - 15:33

HD Kalite Film Nasıl İzlenir

HD Kalite Film Nasıl İzlenir

Teknoloji sayesinde internet sürekli elimizin altında. Bir şeyler öğrenmek, okumak, bilgi edinmek, alışveriş yapmak, yolumuzu bulmak hatta film ve dizi izlemek artık çok daha kolay. Herhalde en çok hoşumuza giden de internet üzerinden film izlemek olsa gerek. Arama motorlarında en çok sorgulanan kelimeler olması bu sebepten olsa gerek. Tabi arama motorlarında en çok aranan kelimeler film izlemek olunca film izle platformlarının da sayıları oldukça arttı. Film izlemek isteyen kişiler bu siteler üzerinden arama yaparak istediği filmi izleyebiliyor ayrıca birçok seçenek arasından filmlerin konularını okuyup tanıtım videolarını izleyerek seçim yapabiliyor.

HD Film İzle
Dünya üzerinde farklı ülkelerden yıl içerisinde birçok film yapılmakta ve bunların çoğu ülkemizdeki sinemalarda vizyona girmediği gibi, televizyonlarda da gösterilmemekte. Hiç duymadığımız, görmediğimiz filmleri izleme imkânı sunan bu siteler aradığımız filmlerin hemen hemen hepsini içlerinde barındırıyor. Aynı zamanda HD film izle seçeneği ile bizlere filmleri yüksek çözünürlüklü izleme şansı da veriyor.

Sadece filmleri değil aynı zamanda hem ülkemizde yapılan dizileri reklamsız bir şekilde izleyebiliyor hem de farklı ülkelerde yapılan dizilerin çoğunu Türkçe dublaj ya da Türkçe altyazı olarak izleyebiliyoruz. Böylece dünya üzerinde yapılan birçok filmi ve diziyi takip edebiliyor, yeri geldiğinde sanatsal niteliği olan eserleri görebiliyor ve bu durum kültürümüzün artmasında ve gelişmesine katkıda bulunuyor. Ayrıca diğer ülkelerin gerisinde kalmamıza engel oluyor.

En Son Çıkan Filmler
Sinema kültürü herkesin edinmesi gereken çok farklı bir kültür. Fakat gerek vakit darlığından gerekse maddi sıkıntılardan ötürü çoğu kez sinemaya gidemiyoruz. Elimizde olmayan imkanlardan dolayı film izleyememek ve film kültüründen uzak kalmak olmaz. Olmamalı… İşte bu sebeple internet üzerinden film izleyebilmek gerçekten güzel bir imkân.

Türk filmleri telif haklarından ötürü vizyondan kalkar kalkmaz internete düşmüyor ama yabancı filmler için aynı şey geçerli değil. En son çıkan filmler vizyondan kalkınca internete düşüyor. Çoğu kimse bunun yanlış olduğunu düşünebilir fakat, “iyi bir film her zaman sinemada izlenir.” Zaten filmi tanıtımlarından beğenen kişi bu filmi sinemada izlemek isteyecektir ve eminim ki sinemaya gidecektir. Eğer gitmiyorsa ya zamanı yoktur ya da parası. İmkanları el vermedi diye izlemek istediği bir filmden alı konmamalı.

Türk filmleri içinde aynı şey geçerli olmalı. Zaten filmlerin vizyonda kaldığı süreler uzun ve süre içerisinde zaten tanıtımlarından beğenen kişiler bu filmi sinemada izleyeceklerdir. Vizyondan kalktıktan sonra internete düşmesinde bir sakınca yok. Bazı yapımcı firmalar ise yapmış oldukları film vizyondan kalktıktan sonra kendi açtıkları siteler üzerinden filmi ücretli bir şekilde izletmeye çalışıyor. Bu durum çok etik değil. Vizyonda istenen başarıyı yakalayamamış filmi site üzerinden kimse hatta hemen hemen aynı ücreti ödeyerek izlemek istemez. Yanı sıra sinemada film izlemek ve evde film izlemek arasında fark olduğu gibi aynı fark bu ücretlerde de olmalıdır. Zaten internetten izlenen ve indirilen filmlerin ücretlerini almış oluyorlar. İnternet üzerinden film izlemek isteyenler http://evrenselfilmlerim.net/​ sitesini ziyaret edebilirler.
 
 
Kapat X