Gerçekleri tarih yazar tarihi de galatasaray

Eklenme Tarihi: 25.05.2018 - 10:17

Galatasaray'ın Göztepe'yi deplasmanda 1-0 mağlup etmesiyle 21. kez Süper Lig Şampiyonluğunu hep birlikte kutladık. Aleyna Tilki ile O sen olsan bari şarkısı eşliğinde futbol sever, Galatasaray aşıkları coşkulu kutlamalarını yapılar.


Galatasaray tarihinde birçok ilk ve başarıyı birlikte barındıran bir spor kulübüdür. Nitekim 1095 yılında Türk olmayan takımları yenmek fikri ile Türklerin de ilk futbol takımı olarak kurularak sayısız başarıları da beraberinde getirmiştir. Galatasaray'ın ilk renkleri kırmızı ve beyazdır. Şanlı bayrağımızın renklerinden esinlenilen formaları o dönemin baskıcı paranoyak kesiminin sıkıştırmaları sonucunda kısa süreliğine sarı, lacivert tonlarına da dönmüştür. Ama bu renkler de kalıcı olmamıştır.  Galatasaray bugünkü renklerine bir terzi dükkanında vişne kırmızısı ve tok bir sarı rengi yan yana getirterek, adeta alevler çıkan bir renk kombinasyonu olduğu düşünülerek kalıcı renklerine ulaşmıştır. Ve o renklere kendilerini aşkla bağlayan taraftarlara hizmet etmeye, gurur yaşatmaya nail olmuştur. Ali Sami YEN'in başkanlığında 1905 yılında bir kaç Galatasaray Lisesi öğrencileri tarafından kurulmuştur. Galatasaray kurtuluş tarihinden bu yana kadar her zaman gurur kaynağımız olmayı başarmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk yaşarken ismine ithafen verilen kupayı ilk aslanlarımız almıştır. Şampiyonlar ligine ismimi yazdıran ilk Türk takımı da yine Galatasaray'dır. Gerçekleri tarih yazar,tarihi de Galatasaray.. sözü de buradan yola çıkılarak sloganları olmuştur. 2000 tarihinde UEFA kupasını ülkemize getirmiş, bizlere milenyum uzay cağını futbol kategorisinde yaşatmıştır. 2001 yılında kurada Galatasaray'ın karsısına çıkacak olduğu belli olan AC Milan takımımın surat ifadelerindeki korku unutulacak cinsten değildi. Uluslararası buyuk zaferlere ve maçlara imza atan sarı kırmızılar, her zaman başarı hedefli olmuşlardır. Türk futbol tarihinde ilk antrenör çalıştıran Türk takımı da Galatasaray'dır. Her zaman ileri görüşlü ve çalışkan bir takım olmuştur. Alt yapısından yetiştiği bir çok futbolcu vardır. Ve bir çok Galatasaray forması giyen futbolcularımız da Milli Takım kadrosunda yer almayı basarmış ve de ülkemize bir çok başarılar kazanmışlardır. Galatasaray Spor camiasında hem çok sevilen, hem de çok çok kıskanılan bir takımdır. 21.kez Süper Lig kupasını alan şanlı takımımız Galatasaray'a başarılarının daim olmasını diliyoruz. Yeni sezon Galatasaray transfer haberleri ile oldukça gündemlere olan sarı kırmızılılar şimdilik net bir açıklama yapmış değiller. Sarı kırmızı aslanlarımız gelecek sezona da bomba gibi bir giriş yaparak yine sezonu şampiyon olarak kapatacaklar diye ümit ediyoruz. Galatasaray transferleri ile her an surpriz yapacağa benziyor. Nitekim Türkiye 'de 4 kupa üst üste alan ilk takım yine kendileri. Bu rekoru egale etmeleri, kendilerini yeni rekortmen yapmaları için 5 şampiyonluk arka arkaya alabilecek büyük potansiyel sahibi takımımıza inancımız, sevgimiz, bağlılığımız sonsuz.

Galatasaray hakkında en güzel haberlere : https://www.haberaslan.net/ sitesinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Sarı ve kırmızı aşıkları için her zaman en son haberleri takip etmekten ce ilk paylaşımların tarafımızca yapılmasından büyük şeref duyuyoruz. Galatasaray haberleri ilk bizde. Sizler için sezon istatistikleri ve yeni Galatasaray transfer haberleri ile sizlerle olmak dileğiyle.
Tabi ki değerli rakipleri fenerbahçe ile ilgili paylaştıkları komik galeriler de epey ilgi çekici. https://www.haberaslan.net/fener-berabere-kaldi-capsler-patladi-resimleri,6.html
 
 
Kapat X