Galatasaray

Eklenme Tarihi: 28.05.2018 - 13:49

Galatasaray
Galatasaray

Lig sona erdi ve Galatasaray ezeli rakibi Fenerbahçe'nin 3 puan önünde şampiyonluk ipini göğüsledi. Göztepespor karşısında zorlanmasına rağmen 3 puan alarak şampiyon olan sarı-kırmızılılar, son 2 yıldır Beşiktaş'ın hegemonyasını yıkarak 21. şampiyonluklarını aldılar. Oldukça çekişmeli ve heyecanlı bir ligin ardından şampiyon ile birlikte aynı zamanda şampiyonlar ligine giden takım da belli oldu. Son haftaya kadar büyük bir heyecan ile devam eden bu yarışma içerisinde de Fenerbahçe de şampiyon ligi ön elemeye katılma hakkını kazandı.

 Şampiyonluk Galatasaray'ın
Her ne kadar futbol seyri açısından çok da keyif vermemesine rağmen çekişme kapsamında takımların birbirini olan yakınlığı ile son haftaya kadar şampiyonluk belli olmadığı 2017-2018 Türkiye süper ligi kapsamında, Galatasaray son hafta aldığı Göztepespor galibiyetiyle şampiyonluğu elde etti.
Durum küme düşen potası da oldukça heyecanlı geçti ve Konyaspor 33. haftada puan alarak ligde kalmayı başardı. Diğer küme düşen takımlar ile birlikte bütün takımların sıralamasını detaylı bir şekilde öğrenebilmek ve son haftadaki maçların sonuçlarını da öğrenmek için siteye giriş yapmak yeterlidir. Sürekli olarak güncellenen site bünyesinde eş zamanlı olarak tüm canlı skor ve bitmiş maç sonuçları detaylı şekilde öğrenilebilir.

Keyifli Bir Ligin Sonuna Gelindi
Özellikle olaylı bir ligin sonuna gelindiği de söylenebilir. Türkiye Süper Ligi kapsamında birçok farklı maç içerisinde büyük olaylar yaşandı ve uzun süreli kırmızı kartlar da ortaya çıktı. Yine de acısıyla tatlısıyla heyecanlı bir Türkiye süper ligi geri bırakıldı. Türkiye süper Ligi ile birlikte aynı zamanda büyük Avrupa ligleri de artık tüm sonuçlar belli oldu ve son buldu. Bu konuda detaylı bilgileri de yine site üzerinden en kapsamlı şekilde güncellenmiş olarak elde etmek mümkündür.
 
 
Kapat X