Son Dakika Haberler

Yağlarınızı Dondurarak Zayıflamak Mümkün
Yağlarınızdan ya da bölgesel birikimlerden kurtulmak için diyet ya da spora başvuruyorsunuz ama kurtulamıyor musunuz? Ne kadar çabalarsanız çabalayın kilolardan kurtulmak zaten zorken bir de üstüne bölgesel kilolar… Kurtulmak çok zordur ve mutlaka artı bir destek almalısınız. Teknolojini gelişmesi ile birlikte bu alandaki üretim artışı ile meydana gelmiş olan coolsculpting ya da soğuk lipoliz uygulaması ile acı, ağrı ya da iyileşme süreci gibi şeyler olmadan kolaylıkla kilolardan kurtulabileceksiniz. CoolClinic ile görüştük ve uygulama hakkında öğrenilmesi gereken bütün detayları öğrendik. Peki ya nedir bu soğuk lipoliz ve ne işe yarıyor, etki etme mekanizması nedir? İşte bütün detaylar…


  Diyet ve egzersize dirençli olan bölgesel yağlanmalardan kalıcı olarak kurtulmanın en son teknoloji hali coolsculpting… Kol, bacak, göbek vs. hiç fark etmeden bölgesel fazlalıklara etki eden ve tek bir seansta bile %25 kadar yağ hücresinin yok olmasını sağlayan bir yöntemdir. Her yaştan kadın ve erkeğe uygulanabilen ve özellikle de yoğun iş hayatı, yoğun özel hayat eksiliği yaşamadan, bunlardan ödün vermeden bu yağlardan ve kilolardan kurtulmak isteyenlere en uygun yöntemdir coolsculpting. Ayrıca anestezi ya da herhangi bir cerrahi operasyon gerektirmez ve hiçbir acı, ağrı hissetmeden uygulama tamamlanır ve istenmeyen kilolardan böylece kurtulmuş olursunuz. Cerrahi müdahale olmaması demek iyileşme süreci olmaması demek bu da günlük yaşantıya hemen dönüş demektir.


Liposuction Ameliyatı ile Kıyaslama
    Vücuttaki inatçı yağlardan ameliyata başvurmadan kurtulmanın en kolay yolu olan soğuk lipoliz uygulaması, tedavi bölgesi olarak bakıldığında çok seçeneklidir. Bütün bölgelere uygulanabiliyor ve hiçbirinde iyileşme süreci istemiyor. Prensip olarak bakıldığında da soğuk ile yağların yapısını bozma üzerine kuruludur. Bozulan yağ hücreleri de metabolizma aracılığıyla vücuttan atılır. FDA onaylı olan uygulama, bütün dünyada tercih ediliyor ve milyonlarca kişi üzerinde de etkisi kanıtlanmıştır. Liposuction uygulamasında olduğu gibi yağ hücreleri kalıcı olarak yok olmaktadır. Vücuda bir daha alınmamak üzere vücuttan atılır ve kalıcı etkiler de böylelikle uzun ömürlü olur. Ancak soğuk lipoliz uygulaması bu ameliyata oranla kat kat daha fazla avantaja sahiptir.

 
 • Cerrahi müdahale gerektirmez ve ayrıca anesteziye de gerek duyulmaz
 • Cerrahi müdahale olmadığı gibi iyileşme süreci de yoktur ve uygulamadan hemen sonra insanlar sosyal yaşantısına geri dönebilir.
 • Kas sütünde bulunan yağ dokusunu hedef alarak etki eden liposuction, vücutta dalgalanmalara ve çukurlara sebep olur. Ancak bu risk coolsculpting tedavisinde görülmez.

 

Coolsculpting veya Soğuk Lipoliz Size Uygun mu?

     Kilolu kişilere uygun olmayan coolsculpting, bölgesel olarak fazlalıklar üzerine etki eder ve çok daha biçimli bir silüet ortaya çıkarır. Yani aslında bu bir zayıflama yöntemi değil vücudu biçimlendirme yöntemidir. Bu yüzden de tedavi için her aday uygun değildir. Bölgesel olarak fazlalıkları olanlara etki edilir ama obez tanısı koyulmuş kişilere uygulanmaz. Bir zayıflama yöntemi değildir yani.

    Bölgesel kilolardan ya da yağlardan kurtulmanın en son teknoloji hali olan coolsculpting ya da soğuk lipoliz yöntemleri, hiçbir ağrı ya da acı hissettirmeden, kesi olmadan yani cerrahi yollara gerek duymadan kilolardan kurtulma yöntemidir. Eğer siz de ameliyatsız iğnesiz olarak kurtulmak istiyorsanız soğuk lipoliz tam da size göre. Uygulama nedir, nasıl işler merak ediyorsanız eğer https://www.coolclinic.com.tr/ web sitesini ziyaret edebilir ve istediğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz. Ayrıca diğer işlemleri de görebilir ve her biri hakkında çok sayıda detaya ulaşabilirsiniz. Alanında uzman ve profesyonel olan CoolClinic ile iletişime geçerek randevu alabilir ve uzmanlarla yüz yüze görüşme sağlayabilirsiniz.
 

Yasal Uyarı:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver!

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • Begendim
 • Begenmedim
 • Gülen Surat
 • Kalpli Göz
 • Kızgın
 • Şokta
 • Üzgün

Yorumlar

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.