Son Dakika Haberler

Türkiye İmplant Diş

İmplant dişler, diğer yapay dişlere göre daha dayanıklı ve daha uzun ömürlüdür. Tek diş kayıplarında  ve çoklu diş kayıplarında, hastanın çene kemiğine vidalanarak yapılan bir uygulamadır. İmplant diş yaptıracak olan kişiler için ilk etapta donanımlı bir muayene yapılır. Akabinde 3d bilgisayarlı görüntüler ile hastaya uygulanacak dişin şekline karar verilir. Eğer hasta sigara kullanıyorsa ise bunun için tedaviye başlamadan 15 gün önce sigara bırakması gerekir. Kandan sigara nikotini arındırıldıktan sonra çene kemiğinin ve dişlerin alanları belirlenir. Çene kemiğine vidalı yapay diş kökü girecek kadar bir delik açılır. Saf titanyumdan üretilen diş kökü buraya yerleştirilir. Hasta belli bir süre gözlem altında tutulur ve implant dişlerin üzeri eklenir.
Türkiye’de izmir implant en fazla gelişme gösteren şehirlerden biridir. Öyle ki bazı Avrupa ülkelerinde implant diş yasaklanmış olduğu için pek çok farklı ülkeden İzmir ilimize diş tedavisi olmak adına misafirler gelir. Doğru ürünlerin kullanımı ve uzman doktorların öz verileri ile implant tedavileri başarıya ulaşır. İmplant diş için kullanılan malzeme son derece önemlidir. Burada sadece saf titanyumdan üretilen diş kökleri kullanılmalıdır. Aksi halde vidalı diş kökü çene kemiğinde çözülmeye başlar ve çene kemiğinde çürümelere neden olabilir. Geri dönüşü olmayan sağlık hatalarının önüne geçmek için mutlaka işinde uzman kişilerden ve kendi başarılarını kanıtlamış kişilerden destek alınmalıdır.


İmplant Diş Fiyatları Nedir?
İmplant tedavisi tüm dişlere uygulanabileceği gibi birkaç dişe de uygulanabilir. Dolayısı ile diş yaptırmak isteyen pek çok kişinin aklına implant diş fiyatları gelir. İmplant dişler için fiyat belirleme işlemi yapılacak olan dişin sayısına ve implant kökünün markasına göre değişir. Yine implant dişin üzerine yapılacak olan protezin de kalitesi son derece önemlidir. Porselen dişler yerine zirkonyum kaplama dişler tercih edilirse burada fiyat artışları yaşanabilir. Fakat implant üzerine zirkonyum yapıldığı takdirde diş estetiği tam manası ile sağlanmış olur. Eğer implant tedavisi görecekseniz mutlaka detaylı bir araştırma yapmanız gerekir. Doktor ve klinik seçimine özen göstermenizde fayda vardır.İmplant Diş Tedavisi Zorlayıcı Mı?
implant diş tedavisi iki şekilde yapılan bir uygulamadır. Birincisi diş çekilir çekilmez oluşan boşluğa titanyum kök yerleştirilir. Bir diğeri ise çene kemiğine delik açılarak uygulanan işlemdir. Her iki tedavi de zorlayıcı değildir. Zaten tedavi öncesi hastalara lokal anestezi uygulanır. Hal böyle olunca hiçbir şekilde ağrı ya da açı hissi yaşanmaz. Fakat dişin çekildiği kemikte incelmeler meydana gelmişse önce greft dolgu işlemi yapılır. Bu kişilerde ağı ya da acıya neden olmaz, sadece tedavinin süresi biraz daha uzar. Siz de diş sağlığı için mutlaka uzman hekimlerden faydalanmalısınız. Türkiye’de kendini kanıtlamış olan cadental.org adresinden detaylı bilgi alabilir, hemen tedaviye başlayabilirsiniz.
 
 

Yasal Uyarı:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver!

 • 0
 • 1
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • Begendim
 • Begenmedim
 • Gülen Surat
 • Kalpli Göz
 • Kızgın
 • Şokta
 • Üzgün

Yorumlar

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Sıradaki Haber

Kapat x