Son Dakika Haberler

Bu haberi daha sonra okumak için kaydedebilir ve sağ üst köşedeki butona basarak haberi okuyabilirsiniz!

Selçuklu bisiklet ve kaykay parkı açıldı

Selçuklu’da yaşam kalitesini arttıran ve tüm sakinlerinin ihtiyaçlarını gözeterek yatırımlarını sürdüren Selçuklu Belediyesi, ikincisini Selçuk Mahallesi’nde inşa ettiği Bisiklet ve Kaykay Parkını düzenlediği programla açtı.

Konya’nın bir bisiklet şehri olduğuna dikkat çeken Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Türkiye’de en uzun bisiklet yollarının bulunduğu, en fazla bisiklet kullanımının olduğu şehir Konya. Bu noktada başta Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum.
Selçuklu Belediyesi olarak biz de spora ve sporcuya her daim önem veriyoruz. Bu çerçevede ata sporumuz olan bisiklet için de gerekli yatırımları ilçemize yapıyoruz.  Bisiklet kenti olan şehrimize geçtiğimiz yıl Konya’nın ilk bisiklet ve kaykay parkını kazandırmıştık. Sancak Mahallemizdeki bu parkımız büyük ilgi gördü. Biz de bunun devamı olarak Selçuk Mahallemize bu parkımızı kazandırdık. İnşallah diğer mahallelerimizde de bu güzel projemizi sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Başkan Pekyatırmacı, “Park birçok aktivitenin gerçekleştirilebileceği çok kapsamlı bir park niteliğinde”
Parkın toplam maliyetinin 1 milyon 200 bin TL olduğunu söyleyen Pekyatırmacı, “Park toplam 5 bin 283 metrekarelik bir alana sahip. İçerisinde bisiklet, kaykay, scooter ve paten kullanıcıları için 400 metre uzunluğunda bir parkur yer alıyor. Seyir tepesi ve oturma alanlarının da bulunduğu parkımızda ayrıca; her yaştan insanımızın faydalanabileceği akrilik koşu yolu, içi kum dolu yalınayak yolu, bocce oyun alanı, çizgi oyun alanı, tenis masaları, satranç masaları ve trambolinler yer alıyor. Etrafı bitki çeşitlerinin bulunduğu yeşil alanla çevrili olan parkımızın 41 araç kapasitesine sahip bir de otopark alanı bulunuyor. İsim olarak her ne kadar bisiklet ve kaykay parkı olsa da bu parkımız aslında birçok aktivitenin gerçekleştirilebileceği, çok kapsamlı bir park niteliğinde. İnşallah vatandaşlarımız burada güzel vakitler geçirecekler. Projemizde emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Ak Parti Selçuklu İlçe Başkanı Özer,“ Mazeret değil hizmet üretiyoruz”
Geçen zamanda birlikte şehrin ve insanların ihtiyaçlarının da güncellenip çeşitlendiğini ifade eden AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer, “Bizler de Ak kadrolar olarak insanımızın güncellenen bu ihtiyaçlarını zamanında karşılayabilmek için durmadan çalışmaya devam ediyoruz.  Hemen her gün şehrimizin bir başka noktasında yeni bir açılışla, yeni bir projeyle bir araya geliyoruz. 20 senelik anlayışımızın gereği mazeret değil hizmet üretiyoruz. En büyük gücümüz de hemşehrilerimizin milletimizin bizlere vermiş olduğu destek. Bu desteğin sorumluluğunun bilinci ile de durmadan gayret etmeye devam ediyoruz ve devam edeceğiz. İnşallah önümüzde de Selçuklumuzda yeni açılışlarda bir araya gelmeye devam edeceğiz. Ben bu güzel parkın yapımında emeği olan başta Selçuklu Belediye Başkanımız ve ekibine teşekkür ediyor, parkımızın hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Karatay Belediye Başkanı Kılca,“İsabetli bir yatırım”
Açılışı yapılacak olan bisikletle kaykay parkının Konya’ya ve Selçukluya hayırlı olması temennisinde bulunan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, “Her gün neredeyse bir açılış ve temel atma programı ile karşınızdayız. Başkanımız ve ekibini tebrik ediyorum. Tabi Uğur Başkanımızın da bir projesi vardı. “Ekranla Oynama, Akranla Oyna”. Hakikaten bu proje bu projenin altını dolduruyor. Zaten çocuklarımın gözlerindeki o heyecandan buranın ne kadar önemli bir proje olduğunu, ne kadar isabetli bir yatırım olduğunu görüyoruz. İnşallah bundan sonraki projelerde de bu şekilde İsabetli yatırımlarla da şehrimize ve Selçuklumuza değer katmaya devam ederiz, devam edeceğiz. Başkanımızı ve ekibini kutluyorum, tebrik ediyor, parkımızın hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Selçuklu Kaymakamı Yamlı,“Yatırımlar şehrimize değer katıyor”
Bir şehrin kıymetini artık binaların değil şehirdeki yeşil alanların, park ve aktivite alanlarının belirlediğini ifade eden Selçuklu Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı, “Gün geçmiyor ki biz de ilimizde ilçemizde bu tür yapıları görmeyelim. Çok şükür bunları gördükçe de şehrimizin kıymetinin ne kadar artmış olduğunu görüyoruz. Yapılan bisikletle kaykay parkının başta şehrimize, ilçemize, mahallemize ve mahalle sakinlerimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Parkın yapımında emeği geçen başta belediye başkanımız olmak üzere tüm Selçuklu Belediye çalışanlarımıza ve meclis üyelerimize tekrar şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Ak Parti Konya İl Başkanı Angı,“Yatırımlar şehrimizi güçlü kılıyor”
Güzel bir program için bir araya geldiklerini ifadeden AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, “Hamdolsun şehrimizde her geçen gün çok daha önemli işlere imza atılıyor. Bu şehirde yaşayanların hayatını kolaylaştırmak, geleceğe çok da umutla bakmak için her türlü seferberliği yapan başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere tüm ilçe belediye başkanlarımıza, meclis üyelerimize teşekkür ediyoruz. Eğitimden, sağlığa parklardan, her türlü altyapı üst yapıya her alana dokunuyorlar. Valimizden, kaymakamlarımızdan tüm kurum amirlerimize kadar bu şehri huzurlu kılmak, bu şehri büyütmek adına bu çaba devam ediyor. Onun için emeği geçen 7’den 77’ye herkese teşekkür ediyoruz. Mahallemiz ve ilçemiz için önemli bir tesis. Örnekleri yaygınlaşıyor. Burada kendini genç hissedenler başta olmak üzere sevgili yavrularımıza gençlerimize büyük bir imkan. Mahallenin nefes alacağı, oturup dinleneceği, spor yapacağı, tartan pistinden, kaykay pistine kadar güzel bir konsept yakalanmış. Ben başta Selçuklu Belediye Başkanımız olmak üzere tüm ekibine teşekkür ediyorum. Çünkü bu şehirde yaşıyoruz. Bu şehri güçlü kılmak adına, ülkeye örnek kılma ve ülkemizin güçlenmesi adına yapılan bu çalışmalar yüzümüzü ak ediyor. Ben yüzümüzü ağartan bütün ekibimize huzurlarınızda teşekkür ediyorum” dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Altay: “Bu parkur bisiklet şehri olduğumuzun bir kanıtıdır”
Bisiklete binme oranın arttıkça sağlık ve çevre için bir o kadar katkı sağlanılacağına vurgu yapan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay : “Selçuklu Belediye Başkanımız Ahmet Pekyatırmacı’yı tebrik ediyorum. Belediyeler olarak açılış ve temel atma törenleri için bir toplantı gerçekleştirdik günleri arkadaşlarımızla bölüşmek zorunda kaldılar çünkü  her hafta Karatay, Meram, Selçuklu belediyelerimizin  bir temel atma ya da açılış programı var. Pandemiden daha tam  kurtulamadık ama Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri olarak hizmetlerimizi bir bir hayata geçirme konusunda adeta yarışılıyor. Ben tüm belediye başkanlarımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum. 

Konyamız gün geçtikçe güzelleşiyor ve çok önemli bir mesafe kat ediyor. Bugün Selçuklu ilçemizdeyiz burası imar olarak çok yoğun bir alan birçok çocuğumuz bu mahallede buralarda yaşıyorlar. Bu parkta belki alan olarak küçük ama fonksiyon olarak herkesin kendine ait yer  bulacağı önemli bir çalışma olmuş.  İnşallah devamını beklediğimizi burada belediye başkanımıza ifade ediyoruz.  Biz de birçok hizmet yürütüyoruz ama inanın en çok hoşumuza giden çocuklarımız ve gençlerimizin kullanacağı işler çünkü onlar geleceğimizin teminatı 20 yılda AK Parti hükümeti Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye'yi çok önemli bir mesafeye getirdik ama çok yapacak işimiz var onun için yeni nesil çok daha enerjik çok daha güçlü arkamızdan geliyor bizlerde görevlerimizi onlara gönül rahatlığıyla devredeceğiz. 

Bugün Bisiklet ve Kaykay Parkı'nın açılışındayız Konya bir bisiklet şehri 550 kilometrelik bisiklet yoluyla Konya açık ara Türkiye'de birinci  sırada İnşallah 2024 yılına kadar 80 kilometre daha ilave edilerek herkesin bisikletle ulaşımını sağlayacak bir ağ oluşturmayı planlıyoruz. Ne kadar çok bisiklete binersek, ne kadar çok hareket edersek o kadar sağlıklı yaşayacağımız ve çevreye saygılı olacağımız için bu konuda hep birlikte hareket etmemiz gerekiyor. Bu programımızın Avrupa Hareketlilik Haftasının son gününe denk geliyor olması da büyük bir tevafuk oldu. Ben tesisimizin özellikle çocuklarımıza tekrar hayırlı olmasını temenni ediyor emeği geçen başta Selçuklu Belediye Başkanımız olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarına tekrar teşekkür ediyorum. Hepinizi saygıyla, muhabbetle selamlıyorum hayırlı mübarek olsun inşallah.”  

Protokol konuşmalarının ardından Selçuk Kaykay ve Bisiklet Parkı’nın açılışı gerçekleştirildi. Açılışın ardından bisiklet ve paten gösterisi gerçekleştirilirken protokol üyeleri de bisiklete binerek parkurda gezdi.

Etkinlik sonrası parkta vakit geçiren çevre sakinleri ise parktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Selçuk Bisiklet ve Kaykay Parkı açılış törenine Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’nın yanı sıra AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Konya İl Müftüsü Doç.Dr. Ali Öge, Selçuklu Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı, AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer, MHP İlçe Başkanı Süleyman Savran, Selçuklu İlçe Müftüsü Bekir Derin, Selçuklu Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Avcıoğlu ve muhtarlar, Selçuklu Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkan yardımcıları ve mahalle sakinleri katıldı.

Yasal Uyarı:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü veya bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver!

 • 14
 • 2
 • 7
 • 2
 • 1
 • 4
 • 2
 • 1
 • Begendim
 • Kalp
 • Begenmedim
 • Gülen Surat
 • Kalpli Göz
 • Kızgın
 • Şokta
 • Üzgün

Yorumlar

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 • M.SARAÇ
  1 yıl önce

  ŞEHİRE YAPILAN HER YATIRIM İYİDİR.ÖNEMLİ OLAN SINIF FARKI GÖZETMEKSİZİN YAPILAN HİZMETTTİR.BU KONUDA İDARİ YÖNETİCİLERİ ARKA MAHALLELERDE DE GÖRMEK İSTERİZ.SAYGILARIMLA

  • Cevapla
  • Begen (0)
  • Begenme (0)
 • K
  Kenyalı
  1 yıl önce

  Lale devri

  • Cevapla
  • Begen (5)
  • Begenme (5)
 • D
  DOĞRUCU
  1 yıl önce

  SENİN BİLDİĞİN LALE DEVRİ İLE BU SENİN BAHSETTİĞİN LALE DEVRİ APAYRI BİRŞEY.BU BİR HİZMET... GERİ KAFALI...

  • Begen (3)
  • Begenme (1)
 • feyellll
  1 yıl önce

  sensin lale

  • Begen (0)
  • Begenme (1)
X
Yorum Yazma Sözleşmesi
“Sayfamızın takipçileri suç teşkil edecek, yasal olarak takip gerektirecek,hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, ahlaka aykırı, müstehcen, toplumca genel olarak kabul görmüş kurallara aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir yorumu bu web sitesinin hiçbir sayfasında paylaşamazlar. Bu tür içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk yorumu gönderen takipçiye aittir. KONHABER yapılan yorumlar arasından uygun görmediklerini herhangi bir gerekçe belirtmeksizin yayınlamama veya yayından kaldırma hakkına sahiptir. Konhaber başta yukarıda sayılan hususlar olmaz üzere kanun hükümlerine aykırılık gerekçesi ile her türlü adli makam tarafından başlatılan soruşturma kapsamında kendisinden Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 332.maddesi doğrultusunda istenilen yorum yapan takipçilerine ait ip bilgilerini ve yapmış olduğu yorumları paylaşabileceğini beyan eder ”
Türkçe العربية English