Sarayönü Halk Kütüphanesine ilgi arttı - Konhaber Türkiye’nin İnternet Gazetesi - Konya Haberleri,Son Dakika Haberler
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber Türkiye'nin İnternet Gazetesi
Konhaber
Konhaber Reklam
konhaber.com » KÜLTÜR-SANAT

Sarayönü Halk Kütüphanesine ilgi arttı

​Sarayönü Halk Kütüphanesinden yararlananların sayısında ciddi bir artış yaşandığı bildirildi.
Sarayönü Halk Kütüphanesine ilgi arttı
Eklenme :06 Ocak 2017 12:10
Sarayönü Halk Kütüphanesi Müdürü Mevlüt Demirbaş, yaptığı açıklamada, kütüphanelerinden yararlananların sayısının her geçen yıl arttığını söyledi.

Gelişen teknoloji ve iletişim kaynaklarının insanları tembelliğe ittiğini ifade eden Demirbaş, şöyle konuştu:

"Faydalı bilgilerin yanında, kirli bilgilerin de yer aldığı internet ortamında araştırma yapan insanlarımız, artık bilgilerin güvenilirliğinden endişe etmeye başladığı için kütüphaneye yöneldi. Bunun yanında bilinç düzeyi artan toplumumuz okumanın ne kadar önemli olduğunu da anladı. Özellikle yetişkin bayanlar kütüphaneden daha çok faydalanıyor. Geleceğimizin toplumunu yetiştirecek annelerin bu yönelimi çok umut verici. İnsanlar artık televizyon karşısında, sosyal medyada boşa zaman harcamak istemiyor. Bunun yerine okuyarak kendini geliştirmeyi tercih ediyor."

Sarayönü Halk Kütüphanesinden yararlananların sayısı 2013 yılında 7 bin 947 olurken, 2016 yılında bu rakam 25 bin 733'e ulaştı.

İstatistiklere göre kütüphaneye gelenlerin 14 bin 198’ini öğrenciler, 6 bin 537’sini kadınlar, 4 bin 998’ini ise erkeklerin oluşturduğu belirtildi. 

 
YASAL UYARI:Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Anmeg Yayıncılık İletişim A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

YORUMLAR

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
  • Konyalı

    Konyalı

    Süper bir gelişim. Konyamız kütüphane alanında da ülkemizin zirvesinde olmalı. Bu konuda ilgililer çalışma yapmalılar.
Öne Çıkan Haberler!X