Son Dakika Haberler

Bu haberi daha sonra okumak için kaydedebilir ve sağ üst köşedeki butona basarak haberi okuyabilirsiniz!

Pekyatırmacı: Hemşehrilerimizin memnuniyeti için çalışanlara teşekkür ediyorum

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, bayram sonrası ilk mesai gününde belediye personeli ile bayramlaştı. Belediyeciliğin sürekli yeni işler ve hizmetler üretmeyi gerektirdiğini ifade eden Başkan Pekyatırmacı, hedeflerinin hemşehri memnuniyetini de en üst seviyeye çıkarmak olduğunu söyledi.

Pekyatırmacı: Hemşehrilerimizin memnuniyeti için çalışanlara teşekkür ediyorum
Bayram sonrası ilk mesai gününde Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, belediye personeli ile bayramlaştı. Sabah erken saatlerde Fen İşleri, Park Bahçeler, Destek Hizmetler, Tesisler ve Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü personeli ile bayramlaşan Başkan Pekyatırmacı, daha sonra sosyal tesislerde memur personelle bayramlaştı. Başkan yardımcıları ve birim müdürlerinin de hazır bulunduğu bayramlaşma programına, Selçuklu Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Avcıoğlu ve bazı mahalle muhtarları da katıldı.

Ülke olarak huzurlu ve güven içersinde bir bayramı daha idrak etmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı," Konya'mızda ve özellikle de ilçemizde bu kadar sıcak havaya ve yoğunluğa rağmen sıkıntısız bir bayram yaşadık. Burada çalışma arkadaşlarımızın çok büyük gayretleri var. Hem sahada bulunan Çevre Koruma, Park Bahçeler ve Fen İşleri ve Tesisler Müdürlüğündeki arkadaşlarımızın hem güvenlikle ilgili Zabıta arkadaşlarımızın hem diğer  idari birimdeki arkadaşlarımızın yoğun çabaları sayesinde çok şükür huzur içerisinde bir bayramı geçirdik. Hizmetlerinizden ve gayretlerinizden ötürü hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum" dedi."İnsanlara dokunabilmek önemli"
Belediyeciliğin sürekli hizmet üretmenin yanında yeni işler yapmak ve insanları memnun etmeyi gerektiren zor bir iş olduğunu ifade eden Başkan Pekyatırmacı, "Ama hepimiz bu zor işe talibiz. Talip olduğumuz için de buradayız ve bunu da en iyi şekilde bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonrada  inşallah sürdürmeye devam edeceğiz. Başta Başkan Yardımcılarımız, Müdürlerimiz, Şeflerimiz  olmak üzere bütün idari birimlerdeki arkadaşlarımızın bu konuda azami gayret gösterdiğini biliyorum. Kurum içerisinde veya kurum dışında nerde olursa olsun hizmet alan vatandaşlarımızın, hemşerilerimizin bizden duydukları memnuniyet bizim için önemli. Bu konuda hepimizin yeterli tecrübesi ve bilgi birimi var. Önemli olan insanlara dokunabilmek, onlarla iletişim kurabilmek.  İnsanlarla ilgilendiğiniz zaman aslında çok da kolay bir memnuniyet oluşturmak mümkün. Yeter ki onları  dinleyelim. Burada önemli olan karşımızdaki insanlara anlayış ve güler yüz gösterebilmek. Bu şekilde bir yaklaşım hem kendi işimizi çok daha kolaylaştırırken hem de karşımızdaki insanın memnuniyetini çok daha yukarılara taşıyabilir" dedi.   


 “Yatırımlarımız Aksamadan Devam Ediyor”
Selçuklu Belediyesinin her zaman piyasaya olan yükümlülüklerini zamanında getirdiğini ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, sürdürülebilir hizmetlerin yerine getirilmesinde piyasayı mağdur etmeden önemli yatırımların gerçekleştirildiğini belirtti. Belediyecilik hizmetlerinde geniş ölçekte Selçuklu için gerekli yatırımların artarak devam ettiğine dikkat çeken Başkan Pekyatırmacı, “Hizmetlerimiz hiçbir zaman aksamadı. Yeni ihalelerimiz devam ediyor. Önemli yatırımlarımızdan bin kişilik yurdumuzun yapımını tamamladık. Bu yıl içinde açılışını gerçekleştireceğiz. Kosova Mahalle Konağımızı tamamladık ve bu sene faaliyete sunduk. Yazır Mahalle Konağımız bitmek üzere. Sille Subaşı Hamamı restorasyonu çok yakın zamanda tamamlanmak üzere. Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi inşaatı tamamlanmak üzere. Bosna Hersek, Kosova ve Özalkent'te bulunan Pazar yerlerimizin ihalesini yaptık. Onları da yakın zamanda hizmete alacağız. Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz kendi ekipmanlarıyla yeni park çalışmaları yapıyorlar. Fen işlerimiz yine başarılı bir sezon geçiriyorlar. Altyapı, asfalt ve yol çalışmalarında hızlı bir şekilde çalışıyorlar. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğümüze 10 adet süpürgeli temizlik aracı aldık. 8 tane aracımızda yenileme çalışmaları yaptık. 2 yeni araç daha almak üzereyiz. Bütün bu araçlarımızla Selçuklu’da süpürgeli aracın girmediği sokak bırakmayacağız" dedi.


Selçuklu'nun nüfusunun hızla arttığını ve hizmet alanının da genişlediğini söyleyen Başkan Pekyatırmacı, "Bu kadar geniş bir yüzölçüme hizmet vermek elbette kolay değildir.  Araçlarımızı ekipmanlarımızı sürekli yenilememiz gerekiyor. Belediyecilik hizmetleri süreklilik isteyen ve büyük sorumlulukları bulunan işlerdir. Yine spor yatırımlarımız konusunda Sporcu Yetiştirme ve seçme Merkezimiz uygulama aşamasındadır. Bu merkezimiz Konya’da en büyük amatör spor kulübüne sahip Selçuklu Belediyesinin sadece dünya şampiyonası için değil, tüm olimpiyatlara başarılı sporcu yetiştirecektir. 13 bin yaz dönemi, 20 binin üzerinde de kış dönemi sporcumuz bulunmaktadır. 1 milyon 300 bin merkez nüfusa sahip şehrimizde gençlerimiz neden olimpiyatlarda önemli dereceler almasınlar. Avrupa ülkeleri ile yarışacak kapasitemiz bulunmaktadır. Eğitim konusunda SEDEP projemiz başarılı bir şekilde sürmektedir. Şimdi SEDEP içinde yeni markalar çıkarmaktayız. Tabiat Okulu, Çocuk Kütüphanesi, Tasarım Sanat Atölyelerimiz bunlardan bazılarıdır. Bütün bu çalışmalar elbette iyi bir ekip çalışmaları ile gerçekleşmektedir. Selçuklu’ya hizmet için gayret gösteren emek harcayan tüm personelimize teşekkür ediyorum. Nice bayramlara sağlıklı, huzurlu, birlik ve beraberlik içinde ulaşmayı niyaz ediyorum” dedi.

“Bugün Sahip Olduğumuz İmkanların Kıymetini Bilmemiz Gerekiyor”
“Ülkemizin birliği ve güvenliği bizim için son derece önemlidir” diyen Başkan Pekyatırmacı, “İçimizde fesat üretmek isteyenlere, ayrılık çıkarmak isteyenlere karşı fırsat vermemeliyiz. Bugün sahip olduğumuz imkanların kadrini kıymetini bilmemiz gerekiyor. Bu imkanları güzel değerlendirirsek, geleceğe emin adımlarla yürürsek Cenabı Allah’da imkanlarımızı genişletir. Bugünkü coğrafyamızı düşündüğümüz zaman ülke olarak millet olarak gerçekten çok büyük imkanlara sahibiz. Allah birliğimizi, dirliğimizi bozmaya çalışanlara hiçbir zaman fırsat vermesin inşallah” dedi.

 

Yasal Uyarı:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver!

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • Begendim
 • Begenmedim
 • Gülen Surat
 • Kalpli Göz
 • Kızgın
 • Şokta
 • Üzgün

Yorumlar

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Kapat x
Türkçe العربية English