Son Dakika Haberler

Otomatik Kapı Sistemleri

 
Otomatik fotoselli kapı sistemleri,kapı boşluklarına dizayn edilen raylı sistem aracılığı ile kapının kayarak hareket etmesini sağlayan, kayar kapı sisteminin, otomatik kapı haline dönüştürülmüş şeklidir. Kapının otomatik olarak açılmasını sağlamakta olan infrared ya da mikrodalga radar sistemleri, kapıya yaklaşmakta olan kişi veya kişileri algıladığı zaman, kapının kendiliğinden açılmasına olanak tanır.
 
Kapıların kendiliğinden açılmasını sağlamakta olan radarlar, fotosel olarak bilinirler ve bu nedenle de fotoselli kapı olarak anılmaktadırlar. Model, özellik bakımından ısı ve hareketi algılayabilmektedir ve bu özellik, kapının kendiliğinden açılmasına neden olmaktadır. Kullanım açısından oldukça kolay ve güvenli ve hijyenik bir sistemdir aynı zamanda bulunduğu alana modern bir görüntü katar.
 
 
Otomatik Kapı Sistemleri
Kapı üzerinde yer alan boşluğa monte edilen ray aracılığıyla kayarak hareket etmesi sağlanan, tek ya da çift yöne açılma özelliği mevcut olan kayma düzeneğinin otomatik olarak çalışmasını sağlayan sistemdir. Kapıya yaklaşan birinin bulunması durumunda fotosel özelliği nedeniyle kişileri ve ısıyı algılar ve bunun sonucu olarak kapı otomatik açılır ve kapanır.
 
Otomatik kapı sistemleri çeşit bakımından farklılık göstermektedir. Bazı modeller açıldığı zaman sağ ya da sol duvar içine girebilirken diğer modellerdeyse içeriye ve dışarıya açılma, aşağı veya yukarıya doğru açılıp kapanabilme özellikleri bulunabilmektedir. Algılama fonksiyon özellikleri ayarlanabilen kapılar, yaklaşan birini algıladıklarında otomatik olarak kendiliğinden açıla bilme özelliklerini, elektrik enerjisi ile sağlamaktadır.
 
Otomatik olarak hareket eden kapı sistemleri, kumanda ile kontrol edilebilmektedir ve bu özellik kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Hastahane, okul ve otel gibi kalabalık ortamlarda yaygın olarak kullanılmaktadır ve bu sistem kullanım kolaylığı sağlamaktadır.
 
 
 
Otomatik Açılır Kapı
Otomatik açılma özelliği bulunan kapılarda fotosel bulunduğundan, hareket eden cisim ya da ısı kaynağı fark etmesi halinde, otomatik kapı kendiliğinden açılıp kapanabilmektedir. Bu özellik, giriş ve çıkışların yoğun olduğu hastahane, banka, okul gibi kalabalık ortamlarda oldukça kullanışlı, hijyenik ve güvenlidir. Otomatik kapanma özelliği, sıcaklığın muhafaza edilmesi ile enerji tasarrufu sağlar.
 
 
 
Otomatik Garaj Kapısı
Kullanım alanları müstakil ev, villa, toplu konut, plaza, hastahane gibi alanlar olan garaj kapıları, son teknoloji kullanılarak otomatik kapı şeklindeüretilmektedir. Estetik görüntüsünün yanında, araçları dış etkilere karşı korumaktadır. Garaj kapılarının üretimi yapılırken, hasar görme ihtimali göz önüne alınır ve dış etkenlerin yol açabileceği zarara karşı en iyi malzeme kullanılmaktadır.
 
 
 Otomatik Bahçe Kapısı
Kolay kurulumu, estetik görünümü, sessiz çalışma ve uzaktan kumanda kullanımı nedeniyle tercih edilen, güvenli bir kapı sistemidir. Elektrikle açılıp kapanan sistem, elektrikte ortaya çıkabilecek olası kesintilerle birlikte manuel kullanıma uygunluk göstermektedir. Kullanılmakta olan parçalar son derece kaliteli malzemelerden üretilmektedir. Bahçe kapılarında fotosel bulunduğundan, otomatik kapı kendiliğinden açılma ve kapanma sağlamaktadır.
 
 
 
Yana Kayar Otomatik Kapı
Bina içlerinde ve bahçelerde kullanımı mümkün olan otomatik kapı, tek bir kanat ile ray üzerinde hareket eder ve kapının hareket edebilmesi açısından alana ihtiyaç bulunmaktadır. Geniş alanlarda kullanımı yaygındır, estetik ve güzel bir görünüm sağlamasının yanında güvenlik açısından da kullanılmaktadır. Kaliteli malzeme kullanılarak imal edilmesi sebebiyle, teknik olarak sorun çıkarmaz.
 
 
 Kumandalı Otomatik Kapı
Resmi kurum ve konutlarda, güvenliği sağlayabilmek giriş ve çıkış yapan araçları kontrol altında tutabilmek için kapı sistemine monte edilen parçayla kapının yan tarafa kayması sağlanır. Kapının yana kaymasını sağlayan motorların kullanım alanları, demir kapılar ve ahşap kapılardır. Uzaktan kumanda yardımıyla otomatik kapı açılır ve açılan kapı kendiliğinden otomatik olarak kapanır.
 
 

Yasal Uyarı:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver!

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • Begendim
 • Begenmedim
 • Gülen Surat
 • Kalpli Göz
 • Kızgın
 • Şokta
 • Üzgün

Yorumlar

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Türkçe العربية English