Son Dakika Haberler

Bu haberi daha sonra okumak için kaydedebilir ve sağ üst köşedeki butona basarak haberi okuyabilirsiniz!

Op. Dr. Hüseyin Kandulu – Hair Health İstanbul – Saç Ekimi

Op. Dr. Hüseyin Kandulu – Hair Health İstanbul – Saç Ekimi

Saç dökülmesi ya da kellik problemi bulunan kişiler günümüz teknolojik imkanları doğrultusunda saç ekim yöntemlerini kullanmayı tercih ederler. Uygulanan yeni tedavi yöntemleri ile kalıcı ve başarılı sonuçlar elde edilir. Saç ekim işlemi yetkili kişiler tarafından , uzman Dr. gözetiminde planlı ve programlı bir şekilde yürütülür. Kişiye özel planlanan program doğrultusunda en doğru saç ekim tekniği kullanılır. Son yıllarda DHI (Choi)) yöntemi ilk sıradaki yerini aldı.. Kullanılan teknik sayesinde doğal bir görünüm elde edilmenin yanında daha sık saçlara ve doğal bir görünüme kavuşmak mümkündür. Saç ekim işlemleri sırasında sağlıklı saç köklerinin bulunduğu donör alanı bölgesi belirlenerek, alınan saç kökleri kişinin saç açısı ile doğru orantıda saç derisine yerleştirilir.


Estetik Cerrahı Hüseyin Kandulu Kimdir?Hüseyin Kandulu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde doğmuş ve üniversite eğitimine kadar Lefkoşa şehrinde yaşamıştır. Tıp fakültesinde eğitim görmek için Türkiye’ye gelen Hüseyin Kandulu, 6 senelik genel tıp eğitimini tamamladıktan sonra ilgisini en çok çekmekte olan Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi alanında uzmanlığını tamamlayıp  Op. Dr. ünvanını almıştır. Estetik cerrahı olarak yaklaşık olarak 15 senedir hizmet vermektedir.


Hüseyin Kandulu’nun Başarıları
Uzman olarak mesleğine başladığı andan itibaren sürekli gelişmekte olan tıp dünyasına ayak uydurabilmek için ve hastalarıyla en kaliteli şekilde ilgilenebilmek için dünyada yapılan en yeni çalışmaları ve gelişmeleri takip etmektedir. Yurt dışında geliştirilmiş olan yeni ve güvenilir teknikleri,  ülkemizde uygulamaktadır. Hatta İngiltere’de de çeşitli çalışmalar yaparak şimdiye kadar az sayıda estetik cerrahın yapabildiği yöntemler hakkında uzmanlık sonrası uluslararası cerrahlara eğitimler vermektedir. Ayrıca Hüseyin Kandulu daha birçok cerrahi teknik alanında üst eğitimler almış ve bu eğitimlerin hepsini de başarılı bir şekilde tamamlamıştır.


Neden Hüseyin Kandulu?
Hüseyin Kandulu son zamanlarda estetik ameliyat olmak isteyen ya da cerrahi bir işlem olan saç ekimi işlemi yaptırmak isteyen hastaların araştırmakta olduğu oldukça başarılı bir estetik cerrahtır. Meslek hayatına başladığı andan itibaren adını sıkça duyurmayı başaran bu uzman doktorun başarısı sadece aldığı eğitimler veya yaptığı operasyonlar ile sağlamamıştır. “Ya en iyisini yaparım ya da hiç yapmam. Kendim için istemediğimi hastalarım için de istemem.” cümlesini hayat tarzı haline getirerek hastalarına iyi bir cerrahi müdahalenin yanı sıra güven ve samimiyet verir. Bu sebeple son zamanlarda saç ekimi yaptırmak isteyen hastaların en çok dikkatini çekmekte olan cerrahlardan birisi olmuştur.
 
Hüseyin Kandulu Nerede Hizmet Vermektedir?
Uluslar arası ve ulusal çapta binden fazla başarılı operasyona imzasını atmış olan, en çok da saç ekimi yaptırmak isteyen hastaların dikkatini çeken Hüseyin Kandulu zorunlu görevini tamamladıktan sonra birkaç sene boyunca bazı özel hastanelerde çalışmıştır. Birkaç senedir de hastalarını kendi açmış olduğu Kandulu Estetik Sağlık Hizmetleri bünyesinde Hair Health İstanbul markası ile saç ekimi operasyonlarını gerçekleştirmektedir.


Saç Ekimi Nedir?
Mikro cerrahi bir işlem olan saç ekimi işlemi, saç kaybı yaşayan kişilerin kalıcı bir çözüm olarak gördükleri uygulamaları kapsar. Bu kapsamda hem doğal bir görünüm kazanmak hem de daha genç bir görünüme kavuşmak amaçlanır.


Saç Ekimi Nasıl Yapılır?
Kişiye özel planlanan saç ekimi işlemi öncelikle klinik ortamlarda ve lokal anestezi ile uygulanır. İşleme başlamadan önce hastanın vücudundan alınacak sağlıklı saç kökleri belirlenir ardından hastanın beklentisi doğrultusunda greft sayısı toplanır. Toplanan saç kökleri belirlenen saç çizgisi doğrultusunda özenli bir şekilde açılan kanallara yerleştirilir. Kişinin ihtiyacı ve tercih edilen teknik doğrultusunda operasyon tek bir seansı tamamlanabileceği gibi 2 seansta uzayabilir.


Saç Ekimi Kimlere Uygundur?
Saç dökülme problemi ile karşı karşıya kalan kadın ve erkekler saç ekimi operasyonuna yönelirler. Saç ekimi yaptırmak için saçların tamamen dökülmemesi gerekir. Ayrıca kişinin sağlık koşullarının da saç ekim tekniklerine uygun olması önemlidir.


Safir FUE Saç Ekimi Temel Aşamaları Nelerdir ?
Safir FUE saç ekimi işleminde kullanılan doğal safir kristaller kanalların açılmasında kullanılır. Bu safir uçlu kristal bıçaklar cilt dokusuna zarar vermez. Yeni nesil bir uygulama olan safir saç ekimi bir şema olaydan meydana gelir. Kafa bölgesine uygulanan lokal anestezi sonrası saç ekilecek bölgede minik kanallar açılır. Ardından toplanan greftler tek tek bu kanallara uzman kişiler tarafından zarar görmeden yerleştirilir. Uygulama sırasında kullanılan safir uçlu kesicinin yüzeyi pürüzsüz olduğundan iyileşme sürecini ve doğal görünümü büyük oranda etkiler.

Safir FUE Saç Ekimi Öncesi
Safir saç ekimi öncesi alanında deneyimli bir uzmandan yardım almak gerekir. Yapılan ön görüşme sırasında kişinin saç ve cilt yapısı analiz edildikten sonra ihtiyaç duyulan greft sayısı belirlenir. Kişiler İhtiyaç ve beklentilerini dile getirerek sahip olmak istedikleri saç profilini doktora bildirirler.İkili görüşme sonrasında surat tipine en uygun saç çizgisi, yüzdeki altın oran hesaba katılarak belirlenir.


Safir FUE Saç Ekimi Sonrası
Safir saç ekiminin en önemli avantajı kanal açma işleminde kullanılan safir kristal malzemeden imal edilen özel kesici uç sayesinde iyileşme süreci oldukça hızlıdır. Hastanın işlem sonrası dinlenme ve beslenmesine önem vermesi gerekir. Saç ekimi fiyatları kişinin beklentisi ve talep ettiği teknik doğrultusunda belirlenir.


DHI Saç Ekimi Nedir ve Nasıl Yapılır?
Doğrudan saç ekimi anlamına gelen dhi saç ekimi tekniğinde kullanılan kalem saç ekim işleminin başarısını attırıyor. Kalem yardımıyla toplanan greftler belli işlemlerden geçtikten sonra tekrar kalem ucuna yerleştirilir. Daha sonra kalem ucuna yerleştirilen saç kökleri kanal açılmaksızın direkt olarak hedeflenen bölgeye transfer edilir.


DHI Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?
Dhi saç ekimi saç kaybı yaşayan kişilere özenli bir şekilde uygulanır. İşlem sırasında kullanılan özel kalem saç ekimini daha sık ve gür gerçekleştiriyor. Dolayısıyla sağlıklı ve dolgun saçlara sahip olmak isteyen bay ve bayanlar dhi saç ekim tekniğini kullanabilirler.

DHI Saç Ekimi Fiyatları
Dhi saç ekimi diğer saç ekim yöntemlerine göre maliyetlidir. Saç ektirmek isteyen kişilerin saç ekim fiyatları hakkında fikir sahibi olması gerekir.
 
 

Yasal Uyarı:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver!

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • Begendim
 • Begenmedim
 • Gülen Surat
 • Kalpli Göz
 • Kızgın
 • Şokta
 • Üzgün

Yorumlar

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Kapat x
Türkçe العربية English