Son Dakika Haberler

Bu haberi daha sonra okumak için kaydedebilir ve sağ üst köşedeki butona basarak haberi okuyabilirsiniz!

Mustafa Kalaycı: Bu nasıl düşmanlıktır, bu nasıl vicdansızlıktır

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, "Katiller, caniler, alçaklar Belediye Başkanımız İhsan Öztoklu’ya hem de mübarek Ramazan gününde kıydılar. Kahpece, kalleşçe bir saldırıyla şehit ettiler. Merhum İhsan Başkanım 4 bıçak darbesi almış, bunlardan ikisi kalbine girmiş. Bu nasıl düşmanlıktır, bu nasıl vicdansızlıktır." dedi.

Mustafa Kalaycı: Bu nasıl düşmanlıktır, bu nasıl vicdansızlıktır
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, görüşülmekte olan 68 sıra sayılı Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin tümü üzerine yaptığı konuşmada, Doğanhisar Belediye Başkanının öldürülmesi, hurda araç indirimi ve köprü cezalarını gündeme getirdi.

Kalaycı şunları aktardı:

"Doğanhisar Belediye Başkanımızı kahpece, kalleşçe bir saldırıyla şehit ettiler.

Konya’nın Doğanhisar ilçesinde Milliyetçi Hareket Partili Belediye Başkanımız İhsan Öztoklu geçen Perşembe gecesi uğradığı bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Olaya ilişkin adli makamlarca yürütülen soruşturma ve kovuşturma halen devam etmektedir. 

Saldırıyla ilgili olarak, 31 Mart seçimlerinde iyi partinin belediye başkan adayı olan kişi ile oğlu ve yeğeni tutuklanmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi olarak konuyu yakından takip ediyoruz, katillerin hak ettikleri cezaya çarptırılmaları tek isteğimizdir.

İhsan Öztoklu başkanım, mühendisti, genç, dinamik ve girişken bir ruha sahipti. Mert ve yiğit bir insandı. Doğanhisar sevdalısıydı. İlçesinin ekonomik ve sosyal yönden geri kalmışlığına çok üzülüyordu. Doğanhisar için hedefleri vardı, projeleri vardı, hayalleri vardı, ülküleri vardı. Doğanhisar’ın hızla gelişmesi ve kalkınması konusunda fikirleri vardı. 

O Doğanhisarlıların gönlüne girmiş ve belediye başkanlığını kazanmıştı. Mazbatasını alır almaz “Haydi Bismillah” diyerek işe koyulmuştu. 

Katiller, caniler, alçaklar Belediye Başkanımız İhsan Öztoklu’ya hem de mübarek Ramazan gününde kıydılar. Kahpece, kalleşçe bir saldırıyla şehit ettiler. Merhum İhsan Başkanım 4 bıçak darbesi almış, bunlardan ikisi kalbine girmiş. Bu nasıl düşmanlıktır, bu nasıl vicdansızlıktır.

Gazeteciler ve siyasilere yapılan saldırılara kıyamet koparanların suskun kalması ibret vericidir.

Milliyetçi Hareket Partisi olarak her türlü şiddete karşıyız ve şiddeti asla tasvip etmeyiz. Ancak son günlerde bazı gazeteciler ve siyasilere yapılan saldırılar üzerinden kıyamet koparanların, bu saldırıları sürekli dillerine dolayanların; belediye başkanımıza yönelik menfur saldırıya ve hunharca öldürülmesine, ağızlarını açmamaları, suskun kalmaları ya da öylesine geçiştirmeleri, onların gerçek yüzlerini, kirli emellerini ve ikiyüzlülüklerini göstermesi bakımından ibret verici bir durumdur.

Doğanhisar Belediye Başkanımız İhsan Öztoklu kardeşime bir kez daha Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve camiamıza sabır ve başsağlığı diliyorum. Mekanı Cennet olsun.

KAÇAK GEÇİŞLERE KESİLEN CEZA

"15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden kaçak geçiş yapanlara kesilen idari para cezalarının tahsilinden vazgeçiliyor.

1 Ocak 2019 tarihinden bu kanunun yürürlüğe girdiği tarihe kadar, araç sınıfları itibarıyla geçmesi yasak olmasına rağmen 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden kaçak geçiş yapanlara kesilen idari para cezalarının tahsilinden vazgeçilmektedir. 

İdari para cezası verilmemesi, verilmiş idari para cezalarının tebliğ edilmemesi, tebliğ edilenlerden tahsilat yapılmaması, varsa yapılmış itirazlar veya açılmış davalar hakkında resen karar verilmesine yer olmadığına karar verilmesi düzenlenmektedir.

Aynı zamanda bu cezalar kapsamında tahsil edilen para cezalarının, ilgililere maddenin yürürlüğe girdiği tarihi takip eden ikinci ayın sonuna kadar başvurulması hâlinde maddenin yürürlüğe girdiği tarihi takip eden üçüncü ayın sonuna kadar red ve iade edilmesi öngörülmektedir.

HURDA ARAÇLARDA ÖTV İNDİRİMİ

Hurda araçlarda uygulanan ÖTV indirimi 10 bin liradan 15 bin liraya çıkartılıyor. 

16 ve daha büyük yaştaki otomobil, panelvan, otobüs, minibüs, kamyon, kamyonet, tır çekicisi cinsi araçların ihraç edilmesi veya hurdaya çıkartılmasına bağlı olarak aynı cins yeni bir aracın ilk iktisabında tahakkuk eden özel tüketim  vergisinin, Cumhurbaşkanınca araçların cinsleri ve özelliklerine göre tespit edilmek suretiyle terkin edilebilecek üst sınırının 10.000 Türk lirasından 15.000 Türk lirasına yükseltilmesi amaçlanmaktadır."

Yasal Uyarı:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver!

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • Begendim
 • Begenmedim
 • Gülen Surat
 • Kalpli Göz
 • Kızgın
 • Şokta
 • Üzgün

Yorumlar

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 • asi

  katiline gün yüzü göstermesinler..

  • Cevapla
  • Begen (0)
  • Begenme (0)