Son Dakika Haberler

Bu haberi daha sonra okumak için kaydedebilir ve sağ üst köşedeki butona basarak haberi okuyabilirsiniz!

Meram çiftçisine ekipman desteği müjdesi

Konya Büyükşehir Belediyesi ve Meram Belediyesi Meram’ın çiftçilerine ekipman ve tesis desteği verecek. Bu amaçla hazırlanan protokol Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ve Meram Ziraat Odası Başkanı Murat Yağız tarafından imzalandı. Konya Büyükşehir Belediyesi olarak insanların yaşadıkları yerde gelirlerinin artırılmasını hedeflediklerini söyleyen Başkan Altay, bunun için tarımsal faaliyetlere ciddi miktarda kaynak aktardıklarını ifade ett

Meram çiftçisine ekipman desteği müjdesi

Meram çiftçisine tarımsal ekipman desteği verilmesini öngören protokol Konya Büyükşehir Belediyesi, Meram Belediyesi ve Meram Ziraat Odası tarafından imzalandı. İmzalar, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ve Meram Ziraat Odası Başkanı Murat Yağız tarafından atıldı. 


“HEDEFİMİZ İNSANLARIN YAŞADIKLARI YERDE GELİRLERİNİ ARTIRABİLMELERİ” 

İmza öncesi açıklamasına, “Konya’nın birçok özelliği var ama en önemli özelliği Konya’nın bir tarım şehri olmasıdır” diyerek sözlerine başlayan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Meram çiftçisi için önem arzeden bir protokolü imzalamak üzere Meram Belediyesi ve Meram Ziraat Odasıyla bir araya geldiklerini belirtti. Büyükşehir Belediyesi olarak Konya çiftçisine tarımsal desteklerden fide ve fidan dağıtımlarına, eğitimlerinden sulama yatırımlarına kadar birçok yönden destek verdiklerini hatırlatan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, sözlerini şöyle sürdürdü; “Konya Büyükşehir Belediyesi olarak ana hedefimiz; insanların yaşadıkları yerde gelirlerinin artırılması. Bunun için tarımsal faaliyetlere ciddi miktarda kaynak aktarıyoruz. Bu amaçla 2014 yılından bu yana çiftçilerimize 41 milyon liralık destek sağladık, 210 milyon liralık tarımsal sulama yatırımı gerçekleştirdik. Bu protokolle de Meram çiftçisinin ihtiyacı olan ekipmanları, Meram Ziraat Odası gözetiminde Meram Belediyesi ile birlikte kazandırıyoruz. Bu noktada bölgesinin sorunlarını çözmek için gösterdiği gayretten dolayı Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ve projeye verdiği destekten dolayı Meram Ziraat Odası Başkanı Murat Yağız’a teşekkür ediyorum.”   
  

“SADECE TARIMDA DEĞİL HER KONUDA DESTEĞİNİ ESİRGEMEYEN BAŞKAN ALTAY’A TEŞEKKÜR EDİYORUM” 

Daha sonra söz alan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ise “69 mahallesinin yaklaşık üç’te bir’i tarımla uğraşan bir ilçenin belediye başkanı olarak meram çiftçisine ve meram tarımına verdiği bu destekten dolayı Büyükşehir Belediyesine ve Başkanı Uğur İbrahim Altay’a teşekkür ediyorum” diye konuştu. Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Tarım ve Kırsal Kalkınma Dairesi aracılığı ile özel idareden görevi devraldığı günden bu yana tarım alanında ciddi yatırımları olduğunu ifade eden Başkan Kavuş, “Bu yatırımların bir örneği de imzaladığımız protokol olacak. Biz sadece bugün değil, büyükşehir belediyesinin desteğini her zaman yanımızda hissediyoruz. Meram’ın 30’a yakın mahallesiyle Konya’nın sebze ve meyve üretimine ciddi katkısı var. Bu imzalar ile ilçemizde yaşayan çiftçilerimizin kendilerinin almalarının mümkün olmadığı ancak ihtiyacı olan ekipmanlar ve tesisler ortak mahallelere kazandırılacak. Onların kullanımına açmış olacağız. Kontrolü de Meram Ziraat Odasında olacak. Kendilerine bu noktada teşekkür ediyorum. Sadece tarım alanında değil her konuda bizleri yalnız bırakmayan Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’a da özellikle şükranlarımı sunuyorum” dedi. 
 

“BU DESTEKLER ÇİFÇİMİZİN KÖYÜNDE KALMASINI SAĞLIYOR” 

 Verilen destekten dolayı mutluluğunu dile getiren Meram Ziraat Odası Başkanı Murat Yağız da Konya’nın yüzde 40’ının tarımdan geçindiğini hatırlatarak, “Geri kalan nüfusun önemli bir kısmı da tarıma dayalı sanayi ile geçimlerini sağlıyor. Böylesi önemli bir konuda büyükşehir belediyemizin çiftçilerimize desteklerini sürdürmesinden mutluluk duyuyoruz. Bu destekler çiftçimizi köyünde tutabilmenin en önemli yollarından biri. Bu ekipman ve tesis desteği, köylerimizi makine çöplüğünden çıkararak toplu kullanıma açacaktır. Gösterdikleri ilgi ve verdikleri destekten dolayı Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş’a teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 
 

Yasal Uyarı:

Yayınlanan haberler, köşe yazıları, fotoğraflar, yazı dizileri ve her türlü eserin tüm hakları Mirajans Medya İletişim Reklam Haber ve Prodüksiyon A.Ş.’ye aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa eserin bütünü özel izin alınmadan kullanılamaz.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver!

 • 0
 • 1
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • Begendim
 • Begenmedim
 • Gülen Surat
 • Kalpli Göz
 • Kızgın
 • Şokta
 • Üzgün

Yorumlar

Önemli Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan konhaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 • Hayri

  DOĞU DAĞI NIN YERİNİ BİLMEYENLERE TARİF EDEYİM: RAHMET ORMANLARININ , BEYHEKİM HASTANESİNİN , YENİ YAPILAN TOKİNİN DİBİNDE DENİLECEK KADAR YAKIN .YAKLAŞIK 1BUÇUK KM. BU MÜTHİŞ HARİKA MANZARALI MUAZZAM BÖLGE 20 YILA YAKINDIR ELEKTRİK SU YOL HİZMETİNDEN HAHRUM.BİZ OYLARIMIZLA BELEDİYE BAŞKANLARIMIZI VE AK PARTİYİ KONYA OLARAK HEP ZİRVEYE TAŞIDIK.HİZMETİ HİÇMİ HAKETMİYORUZ

  • Cevapla
  • Begen (3)
  • Begenme (0)